Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küçük Dil Kökünde Papillom

Durum
    emrecy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Küçük Dil Kökünde Papillom

Herkese Merhaba,
    Bugün grip için Kbb ye gittim ve doktor ucunda kamera olan çubukla boğazıma bakarken küçük dilinin kökünde papillom var dedi. Hpv den kaynaklandığını da ekledi. Koter ile bir kaç seansta alabileceğini ve bi daha çıkmayacağını söyledi. Tekrar çıkmayacağını söylemesi inandırıcı gelmedi. Şu an virüsün boğaz, bademcik ve yemek boruma sıçramış olma ihtimalinden korkuyorum. Daha önce bu şekilde hpv geçiren birisi varsa tedavi süreci ile ilgili bilgi verirse çok sevinirim. Ayrıca oral hpv nin tiplemesi yapılıyor mu ? Yapılıyorsa laboratuvarlar bunu yapıyor mu ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Küçük Dil Kökünde Papillom

Daha önce ağzında hpv olan arkadaşlar oldu ama oral hpv testi yapılıyor mu bilmiyorum mantıken yapılması lazım. Oradaki siğillerin genital bölgedeki gibi çok sık tekrarlayacağını ben de sanmam.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Özel lablarda ağız çalkalama yöntemi ile test yapılıyor

Durum
    Yeni Üye

Merhabalar, bugün farklı bir doktora gittim. Küçük bi papillom, 3 aylık periodlarla takip edilmesi yeterli dedi. Aldırmak istersen genel anestezi altında olacak bu yüzden değmez dedi.
    Bu durum cidden moral bozucu. Özellikle küçük dil gibi bir noktada çıkması. Ayrıca doktorlar gerçekten önemsemiyolar. Ya da çözümü olmadığından bu şekilde davranıyorlar.
    Arya ve çoküzgün, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim gibi bir süreç yaşayan ya da yaşayıp atlatan arkadaşlar varsa ne gibi süreçlerden geçtiniz. Aydınlatabilirseniz çok teşekkür ederim.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Rica ederim, propolis yada elma sirkesi ile ağzını çalkalamanı öneririm hergün. Benim damağımda pütürcüler var, cildiyeye gittim o bana bunların hpv kaynaklı olduğunu düşünmüyorum dedi. Azcık boğazım ağrısa hep aklıma hpv geliyor ama düşünecek olursak artık olan oldu düzenli kontrollerimizi yaptırmaktan başka yapabilceğimiz bişe yok. Oyüzden canını sıkma, çok düşünme

Durum
    Yeni Üye

Evet bağışıklık seviyesini max seviyeye çıkarıp kontrole gitmek en mantıklısı gibi duruyo. Daha önce de hpv nin psikoloji üzerindeki etkilerini okumuştum. En kötü yanı da bu gibi zaten. Aklıma takılan bir başka bi şey ise tipi. Bildiğim kadarıyla genital alanda siğil oluşturan tipler 6 ve 11 yani düşük riskliler. Yüksek riskli olanlar oral siğil oluşturur mu acaba bilginiz var mı ? Çünkü tipleme yaptırıp yaptırmama konusunda emin değilim.

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Genital bölgenizde siğil yok sanırım. Ama doktorlar genelde siğille yaşamayın diyor. Sizin de siğili tedavi ettirmeniz daha mantıklı gibi geliyor. Ağız tahrişe müsait bir bölge ve tahriş olup başka bölgelerde de siğile sebebiyet verebilir. Çok geçmiş olsun. Ağızdan temizlenmesi daha kolay diye okudum genelde internette. Sigara içmediğiniz sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kesinlikle sirkeli suyla ağzınızı çalkalamanızı öneririm sabah aksam. Peki siz hiçbir belirti yaşıyor musunuz? Boğazda kaşıntı veya ağızda yanma gibi?

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok geçmiş olsun,agızdan sürüntü testi yapılıyor hpv pozitiflik ve tipine bakılıyorlar...merak ettiğim gittiğin doktorlar istanbulda mı acaba benimde agız içinde süphelendiğim lezyonlar var anlayan bir doktor bulamadım

Durum
    Yeni Üye

Genital bölgemde siğilim yok. 2 yıl önce molluskum çıkmıştı. Ama onu da kriyo ile 3 ayda tedavi etmişlerdi. Sonrasında da bi şey çıkmamıştı.
    Ağzımdaki siğil hiç belirti vermemişti. Ne kaşınma ne acı ne de yutkunma zorluğu. Muayene olmasaydım bilemicektim olduğunu. Bu arada eve istanbulda Medicana hastanesinde muayene oldum ama dediğim gibi önemsemediler.
    Tipleme yaptırmamı önerir misiniz peki ?

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Enazından siğil olduğunu anlamıslar benım gıttıgım doktorlar hıc anlamıyor ve başından savıyor resmen,özelden bana doktorun ismini atarmısın rica etsem,yani suanda agızında hpv oldugu kesınlestı testte sadece tipini öğrenebilirsin buda bir anlam ifade etmez bence cünkü yüksek risk çıksa nolcak bi tedavisi yok bence gerek yok testte,bağışıklık yüksek tutmaya çalış

Bu Konu için Etiketler