Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Konu başka🤗

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Konu başka🤗

Aryacım formu her amaçla kullanır olduk,affına sığınarak..

Arkadaşlar,hastalık psikolojisi,hpv,yalnızlık filan derken bir arkadaş aradım kendime ve annemin süpriziyle evimde 3 aylık bir malta köpeğiyle karşılaştım.. nasıl minik,nasıl minik..

Ama benim hiç evcil hayvanım olmadı,ve tuvalet eğitimini nasıl vereceğimi bilemedim şaşırdım kaldım. Minik bi kafes vermişler,bi tarafta yatağı bi tarafta maması,ama bu köpecik ne kadar kalacak ki orada bilemedim. Tecrübeli olanlar varsa,beni bi aydınlatın allah rızası için )

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Konu başka🤗

@Cloudslove, ahahaha tamam canım zaten sohbet-muhabbet kısmına açmışsın konuyu, süpersin

İnanır mısın ben de köpek almak istiyorum ama sadece istiyorum işte hahaha Hiçbir bilgim yok sadece cevap yazmak istedim. Bazı köpeklerin çiş yapma pedleri oluyor onlardan eve alabilirsiniz ilk alıştırmada, eminim çok mutlu olmanı sağlamıştır köpecik

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim benim köpeğim var sana şöyle söyleyim öncelikle çok küçük yani yavru ise aşılarını yaptırmadan sokağa çıkarma. Hayvanlar için zemine sermek için pedler var onlardan alıp her yemek sonrası hemen pedlerin üzerine koyabilirsin. Tuvalet eğitimi için damlalarda satiliyor o damlalardan pede damlatmani oneririm. Aşılarını yaptırdıktan sonra sabah ve akşam köpeğin yemek yedikten sonra hemen dışarı cıkarmalısın

Bide bu konu açılmışken söylemek isterim ki lütfen hevesiniz geçince hayvanları sokağa atmayınız. Lafım sana değil canım sadece burdan herkese söylemek istedim

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Oooyyyy kiyamammm kiz benimde kopegim vardi baya bi baktim sonra ataninca sahiplendirmek zorunda kaldim dogu bolgesine getiremedim 2 aylikken almistm canim ben tuvaletini gazeteyle ogrettim. Hemde oyle gazeteyi her yere sererek degil. Tek bi gazete koydum cis spreyleri var onlarin uzerine ondan siktim sonra onu koklayip oraya yapiyor bidaha o gazete nerde ise hep oraya yapiyor. Belirli bi kose yapmistm ona o yaptikca gazetesini degistiriyordum. Hatta bi sure sonra o kadar ogrendi ki sprey bile sikmaz oldum. Direk gazeteyi bulup oraya yapiyordu. Geceleri mesela odama aliyordum disarda gezinmesin diye odamin bi kosesine gazete koyuyordm yine oraya yapiyodu. Gazeteye kosullanmisti hayvan. Sonra buyuyunce asilari falan bitince disari yapmasini ogretiyorsun zaten kucukken disari yapamaz tutamiyor cunku surekli gidip gidip yapiyo 😂 ay yerim ya cis yapmasi bile tatlı onun bende cok istiyorum ama malesef dogudayim ne dogru duzgun veteriner var burda ne onun yasamasi icin ortam o yuzden alamiyorum

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Cloudslove, ahahaha tamam canım zaten sohbet-muhabbet kısmına açmışsın konuyu, süpersin
    İnanır mısın ben de köpek almak istiyorum ama sadece istiyorum işte hahaha Hiçbir bilgim yok sadece cevap yazmak istedim. Bazı köpeklerin çiş yapma pedleri oluyor onlardan eve alabilirsiniz ilk alıştırmada, eminim çok mutlu olmanı sağlamıştır köpecik
    Arya kesinlikle almalisinnnn kopek inanilmaz mutluluk kaynagi egitmesi falan da cok kolay buyudukce ogreniyorlar herseyi.. zaten belli bi duzeni olunca ona alisiyor hayvan ben tavsiye ederim hayat enerjisi resmen can yoldasi, masum, cikarsizca seviyor sizi

Durum
    Özel Üye

Bu arada canim yataginda uyumasina alistir. Kopekler pek sevmez yatagi genelde yerlere serilirler ama bebekken yataginda uyutursan orayi benimseyebilir. Benmki her sabah uyanirdi ben gozumu ne zaman acicam diye beni izlerdi açtığım anda havlamaya baslardi kalkayim diye hahahh bide sey sakin ev besini verme eger ev yiyeceklerine alisirsa kopek mamasi yemiyor surekli evden beslenmek istiyor her seyi de yiyemiyor yasak cunku vitamin alamiyor. Kopek mamalarinin icinde onlarin almasi gereken butun vitaminler var. Benimki ne yazikki ev yiyecegine alismisti kac gun de kac biraksan olse gitse kopek mamasi yemiyordu bu konuda cok zorlandim sen bu hataya dusme. Zaten kopekten kopege degisiyor benimki pekinezdi inatciydi.. cogu kopek oyle degil onune konulani yer 😂