Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatif oldum

Durum
    Bugunneydi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Negatif oldum

Selam herkese. 2019 şubat ayında tanıştık kendisiyle. Aşırı akıntı ve kaşıntı şikayetiyle gittiğim doktor siğillerimin olduğunu söyledi. İlk duyduğumda tabiki dünyam başıma yıkıldı. Kanser olma derdinden çok ben nasıl böyle bir hastalığa sahip olurum düşüncesindeydim. Koterle yakıldı. Doktorum hemen aşıya da başlaman gerektiğini söyledi ben de 3 doz aşımı yaptırdım. Biraz araştırınca ahcc' yi buldum ve kullanmaya başladım.

Uzun bir süre ağzımda olduğundan da şüphe ettim çünkü sürekli bir uyuşma değişik bir tat ve his oldu. 1 ay boyunca her gün sirkeli suyla gargara yaptım ve zamanla bu his kayboldu. KBB'ye gittiğimde görünürde bir şey olmadığı için varsa da yapacak bir şey yok demişti. Enfeksiyon hastalıklarına yönlendirdi belki farklı bir şey söylerler diye. Enfeksiyon bölümü de ağızdakiler için aynı şeyi söyledi ama 'cinsel yolla bulaşan bir hastalığın varsa diğerlerinin olmadığını nereden biliyorsun?' sorusuyla hayatımın ikinci şokunu yaşattı bana. Bütün testlerim yapıldı hemen. Nisan ayına kadar hiç siğilim çıkmadı. Nisan ayında o karnabahar görüntüsünü farkettim. Üzerine birkaç gün propolis sürdüm geçti. Bir daha da hiç çıkmadı. Hiç tipleme yaptırmadım ama birlikte olduğum insan da 4 farklı tip vardı.Üçü yüksek riskli.

Temmuzda yaptırdığım test pozitif çıktı. İlk öğrendiğim andan itibaren yediğim içtiğim şeylere dikkat ettim. Hiç ara vermeden ahcc kullandım. Hemen hemen her gün 20-30 damla eğriçayır markasının alkol bazlı propolisini suya karıştırarak içtim. Günde 2 fincan aktardan aldığım yeşil çayımı içtim. D vitamini değerimi yükselttim. Omega 3 ve q enzim takviyesi aldım. En az haftanın 3 günü spor yaptım ağırlık antremanı ağırlıklı. Sigarayı 2 yıl önce biorezanans yöntemiyle bırakmıştım ama haftada bir alkol alıyordum almaya da devam ettim. Bu sürede hiç cinsel ilişkiye girmedim ve bugün test sonucum negatif çıktı. Vücudunuza inanın ve sizi anlayan, hpv konusunda deneyimli doktorları bulun. Bu hastalık gidiyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Negatif oldum

@Bugünneydi, çok sevindim senin adına. Foruma önceden beri üye olmuş olsan da pek fazla yazını görmemiştim ama bunu bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederiz, sen de arkadan gelecek arkadaşlara umut ışığı oldun.

Ahcc'nin etkisi büyük biliyorum ama okuduklarıma göre sen de epey bir çaba göstermişsin kendine çok ama çok dikkat etmişsin, yeşil çay da zaten hpv geriletmesinde yardımcı bir şey. Spor yapman da çok iyi olmuş. Kısaca hem ahcc olsun hem kendine süper bakmış olman bu noktalara getirmiş seni, o açıdan çok tebrik ederim bu savaşma gücün ve dirayetin için.

Kesinlikle hpv vücuttan bir gün gidiyor, ömür boyu kalmadığı zaten kanıtlandı ama ne kadar sürede gittiği ve bu süreçte kişinin kendisine nasıl baktığı da çok önemli, güzel bir örnek oldun @bugünneydi

Durum
    Bugunneydi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bedenimiz mucizelerle dolu. Ona güvenelim yeterki 😉

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Senin adına sevindim. umarım bizde bir gün negatif oluruz.
    ben öğrendikten önce ve sonra hayatımda hiç bişey değiştirmedim. ilk öğrendiğimde biraz dikkat ettim o kadar.
    sadece gece hayatını bıraktım gibi bişey ve martta öğrenmiştim. 1 ay var aramızda ben hala pozitif ve akıntı devam.
    akıntı geçmeden hpv testi yaptırmıcam heralde.

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gecmis olsun, atlatan kisilerin paylasmasi umut oluyor , doktor benle omur boyu tasiyabilirsin diye konustugunda cok uzulmustum darisi hepimizin basina

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Çok çok mutlu oldum. Bir daha asla uğramasın bu hastalık size ☺🙏🏼 Darısı bizim başımıza.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu süreçte korunmasız ilişkiniz oldu mu

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

çok sevindim sizin adınıza umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsınız

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Bu sürede hiç cinsel ilişkiye girmedim'' demiş Piu

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piu bende sen gibi korunmasiz iliski riskine girenlerdenim. Artik yasamiyorum 3 ay kadar sure de yasamiycam test yaptirana kadar ama bu zamana kadar yasadim malesef bakalim ne olacak sirf bu sebepten test yaptirmadim 3 ay hic bisey yasamadiktan sonra yaptiricam pozitif olma ihtimalini dusunmek bile istemedim. Guya kendimde deneyecektim tek beraberlikle negatif olunabilir mi diye ama is teste gelince korkuyor insan pozitifsem dunyam bi kere daha basima yikilirdi bunca ay sonra.. boyle bi karar aldim insallah negatif oluruz

Bu Konu için Etiketler