Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mahkemeye vermek

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mahkemeye vermek

Arkadaşlar merhaba

Gerçekten bunun psikolojik yükünü kaldırmak çok zor. Çünkü bunu bana bulaştıran kişi bile bile bulaştırdı. Üstüne üstlük bunlar ben diyordu, ilk defa senden duydum falan dedi. Hala da inkar ediyor. Bu arada siğiller oluştuğunda mantar ve akıntıda oluştu. Mantar ilacı kullandım geçti ama akıntı geçmedi...farklı bir hastalık daha olduğunu düşünüyorum. Kan testi ve idrar testi yaptırdım bir şey çıkmadı. Klamidya gonore gibi şeylere bakışmadı o yüzden bu hafta özelde daha kapsamlı bir test yaptırıcam, belim kasığım ve yumurtalığım sürekli ağrıyor çünkü.

Sormak istediğim, bu kişiyi ben mahkemeye vermek istiyorum. Bile bile bana bulaştırdı ve gerçekten çok ama çok kızgınım. Daha önce böyle bir durumda mahkemeye veren oldu mu? Ne gibi durumlarla karşılaştınız? Bildiğim kadarıyla bu tarz durumlarda da ceza alınıyor.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Mahkemeye vermek

Bildiğim kadarıyla bu tarz durumlarda verirsin de bu virusu o adamdan aldigini ispatlayamazsin mahkeme demez mi ne malum senin baska bi adamla iliski yasayip bu sikayetci olduguna bulastirmadigin?

Durum
    Tecrübeli Üye

Hastane kayıtlarından ulaşılamaz mı? Mesela ben de anogenital siğil şeklinde e nabızda yazıyor🙄

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

tamam hadi ulasti diyelim belki onda ilk sigil oldugunda sende uyku durumundaysa virus . Ya da sen ayni donemde baska bi adamdan almis olamaz misin sana boyle cumleler soyleyebilirler bence hic mantikli degil daha cok ifsa olursun basin agrir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@sevimli hiçbir sonuç elde edemezsin maalesef :/

Hpv virüsü hangi aralıkta sende siğil çıkardı, hangi gün bulaştı bunu bilemezsin. Ek olarak @kbr'ye katılıyorum ispatlayamazsın. Boşu boşuna dava açar para öder kaybedersin. Çünkü senin kiminle hangi tarihte hangi saatte ilişkiye girdiğin, ne yaptığın da bir kağıtta sözleşmeyle yazmıyor Sana başka birinden kapmadığın ne malum? dediklerinde ''hayır başkasıyla ilişkiye girmedim'' demen söz olarak yetersiz, delil bile olamaz.

Hastane kayıtlarıyla olayın ilgisini anlamadım. Hakim sana ''hpv değilsin yalan atıyorsun'' demeyecek, bu adamdan bu virüsü aldığın ne malum diyecek. Hastane kayıtlarında Ahmet'in oğlu Burak'tan hpv virüsü kapmıştır mı yazıyor?

Ha dersin ki ben şansı mı deneyeceğim ucunda para kaybetmek de olursa olsun. O zaman ilk işin bir avukatla bu konuyu konuşup danışmanlık alman, benzeri şeyleri sana söyleyecektir.

Hepimiz elimizde olsa bunu yapardık ama bu kanıtlanan bir şey değil maalesef :/

Durum
    Tecrübeli Üye

Hayır yani şunu demek istiyorum, eğer o kişinin de hastane geçmişinde siğil tespit edildiyse ve bu süreden sonra bana bulaştırdıysa bilerek bulaştırmış oluyor mantıken. Araştırdığıma göre genital herpes bulaştıran bir kişi ceza almış, karşı taraf nasıl ispatladı bilmiyorum ama belki de dediğiniz gibidir fikrinizi almak istedim.

Durum
    Admin

Şunu ispatlayabilir misin? evet o kişide de genital siğil çıkabilir ama sana yine şu soruyu sorarlar: başka biriyle birlikte olup ondan hpv kapmadığın ne malum? Kimseyle birlikte olmamışsan bile bunu ispatlayacak bir delilin yoksa zorlanırsın.

Durum
    Tecrübeli Üye

Haklısın kesinlikle, başkasından kapmışsın diyebilirler. Ama bilmiyorum.. mesajlarımız var, bir kere bir yerde kalmaya gitmiştik ordan falan da belge alabilirim sanırım. Ordan sonra 2-3hafta içinde siğil mantar ve akıntı başladı. İspatlamak zor görnüyor ama bi danışayım bakalım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Durum
    Admin

İstersen bir avukata danış belki farklı bir şey söyler belli olmaz

Durum
    Helpp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Boşanma davasında hpv yi ileri süren biri vardı mahkeme kabul etmemişti çünkü kimden kaptığın anlaşılmaz diye. Google’da okumuştum yaz çıkar. Bence çok sık bulaşan bir hastalık ve bilerek mi bilmeyerek mi bulaştırdı anlayamazsın hadi anladın gerçekten sadece onunla olduğunu kanıtlayamazsın. Bana bulaştıran da hpv olduğunu biliyordu iyileşmiş güya öyle sanmış. Ama mahkemeye vermeyi düşünmedim anın siniriyle hareket ediyorsunuz. Hayatınızdan çıkarınca ve tedavinizi olun diğer türlü psikolojik olarak çok yıpranırsınız