Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv nin vücuttan atılma süresi?

Durum
    ahraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv nin vücuttan atılma süresi?

merhaba arkadaşlar hpv virüsün tipine sayısına ve tedavi olup olmadığına bakılarak 1 ile 3 yıl arası vücuttan atıldığı söyleniyor ama ben 5 yıl sonrada negatif olan arkadaşlada görüştüm sitedeki bazı arkadaşlar 2 yada 3 yıl içinde atmassa kalıcı olur diyor sizin düşünceleriniz nedir

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: hpv nin vücuttan atılma süresi?

Güzel bir konu olmuş, ben de bunu merak ediyordum. Bu sürenin Uzunluğu bir çok şeyden etkileniyor bence.. 5 yıl sonra negatif olan arkadaşınız cinselliğe devam etmiş mi, tek eşli mi yoksa çok eşli mi olmayı tercih etmiş mesela? Ya da siğilleri çıkıyorsa onları hemen tedavi ettirmiş mi? Takviye bir şeyler kullanmış mı? Alkol sigara içmiş mi? 5 yıl çok uzun bir süre çünkü o nedenle merak ettim..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben tam gelip yazacaktım ki baktım @Şans yazmış her şeyi. Ne de olsa eski üye okumuş bütün forumu hahahaha )

Aynen kızlar ben de 5 yıldır hpv'yim diyen çok gördüm, 10 yıldır hpv olan bile gördüm ama onların değişkenleri farklı hiç dikkat etmemiş cinsel hayata aynen devam etmişse negatif olmuşsa bile yeni tip kapmış vs olabilir.

Şans'ın dedigi gibi her şeye bağlı. Senin bagısıklıgına, neler yaptıgına, cinsel hayatta hala aktif olup olmadığına, korunduguna veya korunmadığına, ne yediğine, siğilleri tedavi ettirdi mi düzenli ettirmedi mi... birçok değişken var.

Ama şunu söyleyebilirim 1 yıl için hpv pozitif olup o 1 yılın sonunda negatif olan çok az kişi gördüm forumda @hepeve şanslı insanlardan birisi bu konuda

Benim gördüğüm kadarıyla ahcc kullanıp kullanmadığına bağlı olarak bi 2buçuk-3 yıl kalıyor. Ahcc kullanırsa süre daha kısalabiliyor, tabi ahcc'yi hpv pozitifken kaçıncı ayda veya yılda başladığı da önemli. 3 yıldan sonra atamayan da var hala, pozitif olan riskli tiplerde var ama illa da genele vuralım diyorsanız 3 yıl diyorum kesinlik belirtmem çünkü 4-5 yıldır hpv olan çok insan gördüm forumda yazmışlardı özelden veya konu açarak.

Durum
    Yeni Üye

şahsen tanımıyorum bi sitede epey konuşmuştuk birde 4 4.5 sürekli siğil çıkartmış 5 yıla girerken son 5 ay falan siğil çıkartmayınca test yaptırmış negatif olmuş emin olmak için 2 defa test yaptırmış

Durum
    Yeni Üye

arya acaba o 4-5 yıldır hpv olan arkadaşlar daha sonra hiç dönüş yaptımı sana son durumları hakkında birde aryacım bu siteyi sen kurdun yüzlerce insanla site üzerinden görüştün en ilginç hpv vakaları hakkında bir konu açmayı düşündün mü mesela çok fazla tipi barındırıp kısa sürede atanı veya tam tersi tek bir tiplemeyle aylarca uğraşanı

Durum
    Yeni Üye

bu sitede en uzun hpv mücadele eden arkadaş kim acaba bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilirmi

Durum
    Admin

10 yıldır hpv olan biri vardı konu açmıştı sanırım eski sayfaları çok karıştırırsanız bulabilirsiniz belki çünkü ben hatırlıyorum.

Durum
    Admin

Alıntı ahraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya acaba o 4-5 yıldır hpv olan arkadaşlar daha sonra hiç dönüş yaptımı sana son durumları hakkında birde aryacım bu siteyi sen kurdun yüzlerce insanla site üzerinden görüştün en ilginç hpv vakaları hakkında bir konu açmayı düşündün mü mesela çok fazla tipi barındırıp kısa sürede atanı veya tam tersi tek bir tiplemeyle aylarca uğraşanı
    Maalesef böyle bir şey olmuyor canım çünkü herkes forumda aktif takılmıyor, bazen bana yazanlar oluyor özelden cevaplıyorum elbette ama başka yazanlarda oluyor ve ben herkese yetişemiyorum sonra da 5 yıldır hpv olan biri vardı diye aklıma gelmiyor açıkçası sorusu sorulmadıkça çünkü 1100'ü aşkın üyesi var buranın. Birde bana yazan uzun süreli hpv olanlar sürekli her gün yazmadıkları veya foruma her gün girmedikleri zaman aktif olmuyorlar nicklerini bile hatırlamıyor oluyorum.. Sizlere aşinayım çünkü forumda çok vakit geçiriyorsunuz Çok fazla tip barındırıp kısa sürede atanı görmedim, tek tiple uzun süre uğraşanı gördüm yanılmıyorsam @elturco ve @ankaralı uzun zaman ugrasmıslardı. Tek tip miydi çok çok net hatırlayamadım ama.

Durum
    Blacklotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bi cildiyeci doktorunun dedigine göre bagisiklik sistemi öyle yada böyle bu virüsü hapsediyormuş baskiliyormuş. Inş hepimiz toptan kurtuluruz

Durum
    Yeni Üye

arya haklısın tabi bende işte aklımdaki sorulara cevap arıyorum arya bu süreç siğiller yakılmaya başlınca başlıyor sence 1 seneye yakın siğilli gezdim 5 aydır tedavi görüyorum şimdi benim 5 ayımmı var çok az zamanım kaldı vürüsten kurtulmak için