Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve erken yaşta cinsel ilişki

Durum
    Stronger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve erken yaşta cinsel ilişki

Merhaba arkadaşlar 19 yaşındayım. Mayıs ayından beri bakire değilim sevgilimle birliktelik yaşadım. Aradan 4 4,5 ay gibi bir süre geçti ve genital bölgemde siğile rastladım aklıma ilk gelen şey hpv idi. Arkadaşa emin olmak için sordum. O da aynı şekilde dedi. Direkt hastaneden randevu aldım. Doktor muayene ederken hpv bu dedi ama düşük riskli olanından dedi. Smear testi falan aldılar ben hastaneden ağlayarak çıktım tabi durdurak bilmedim ağlamaktan artık beni kimse istemeyecekti falan vs aradan 2 hafta geçti smear testim temiz çıktı doktor siğil var ama smear temiz sen bir de dermatolojiye görün dedi dna sına bakmamışlar belli ki ama merak etmiyor değilim doktor olan arkadaşa sordum foto yolladım 6 11 dedi kendinden emin şekilde dilimde de var bu kabarcık illetinden. Genitalimde olan siğilleri verrutol ilacıyla yaktım 3 hafta oldu ve çıkmadı daha Her neyse arkadaşlar ben bu süreçte hiçbir şeye inanmıyorum hayatımı kararttım kimseyle birlikte olamayacağım ilk seks tecrübesinde bahtsızım resmen bundan sonea kimse beni istemeyecek herkes korkarak yaklaşacak yenilmesi güç ayrıyetwn gece hayatını çok seviyorum sigara alkol vs bunu atlatacağımı sanmıyorum sonum kesin rahim ağzı kanseri ve ölüm

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv ve erken yaşta cinsel ilişki

Okurken dehşete düştüm ve doktorun böylesi cahilliğine inanamadım.

Kendini ''doktor'' zanneden arkadaşınız, siğilin fotoğrafına bakarak mı hpv tip 6 veya tip 11 olduğunu söyledi gerçekten?
    Dilinizde olduğunuza emin misiniz belki öyle zannediyorsunuzdur? bir kbb'ye görünün derim.

ama merak etmeyin hpv ömür boyu vücutta kalmıyor, yeterince çabalarsanız kendinize iyi bakarsanız gerçekten yenebilirsiniz, ahcc'yi araştırın ve korkmayın rahim ağzı kanseri falan olmayacaksınız. Artık bilinçlisiniz ve rutin pap smear testleriyle veya gerekli durumlarda biyopsi ile kontrol altındasınız gerçekten sandığınız gibi sonunuz rahim ağzı kanseri değil hpv negatif olmak olacak inanın bana.

Birde o arkadaşınız doktorsa acilen arkadaşlığı ya da hasta ilişkisini kesmenizi öneririm. Bir kişiye hpv dna genotipleme yapılmadan kimse gözle bakıp fotoğrafa bakıp ''hımm sen tip bilmemnesin'' demez. Bunu en cahil doktor bile demez.

Durum
    Yeni Üye

Ya biliyorum ahcc yi falan ama çok pahalı öğrenciyim sonuçta her ay 750 tl gözden çıkartmalıyım ki benim zaten aylık harçlığım 750 tl ailemde bilmiyor ama hiçbir şeye inancım kalmadı bana bulaştıran kişiye söylediğimde ben temiz çıktım senden önce falan dedi bir de başkasından kapmışsındjr demeye getiriyor allah belasını versin doktora gitmeye de korkuyorum Ya yüksek riskli çıkarsa diye

Durum
    Admin

Ahcc 750 tl değil, kullanmak zorunda da değilsin açıklama yapmışsın ama benimkisi sadece bir öneriydi. Her hpv'li kişiye önerdiğim bir şey. Forumda fiyat konuşmuyoruz çünkü bu yazılanlar ileriki yıllarda da kalıyor o sebeple insanların kafasında yanlış fiyat politikası olsun istemem.

Hep öyle derler, forumda da böyle şeylerle karşılaşan oldu ama artık kimden hpv kaptığında önemli değil. Bu konuda aşk hayatında ne yapacağın sana kalmış.

Ben doktoruna aşırı şaşırdım sadece.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim yaşın çok küçük merak etme eninde sonunda geçiyo ama tedavi olman lazim ama bu süre zarfinda ilişkide bulunmamanı öneririm ayrıca her hpv li ya da siğil i olan kanser olmuyo tedavini ol sana önerim koter yaptır.

Durum
    Yeni Üye

Bunun bi tedavisi yok diye biliyorum Yani bağışıklıkla alakalı bir durum olarak biliyoeım zaten siğillerimi yaktım çıkmadı bir daha da başka nE tedavisi olabilir ki

Durum
    Yeni Üye

Her ay 4 ahcc yani günde 3 kapsül alınırsa haftada 1 ahcc gidiyor şu an fiyatı 242 tl o yüzden hesapladım

Durum
    Admin

Alıntı Stronger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ay 4 ahcc yani günde 3 kapsül alınırsa haftada 1 ahcc gidiyor şu an fiyatı 242 tl o yüzden hesapladım
    @stronger, öncelikle önceki gönderdiğin yazıda yazım hatalarına ve yazdığın dilin anlaşıldığına dikkat edersen sevinirim, forumun kurallarından biri de içeriklerin rahatça okunuyor olup diğer kişilere faydalı olması.

İkincisi hangi ahcc'den bahsettiğini bilmiyorum çünkü forumda time health ahcc kullananlar her ay 4 ahcc kutusu almıyor. 3 kapsül de kullanmıyor, fiyat yazma konusunda da uyarmıştım lütfen uyarılarımı dikkate al. Bu forum 3 senedir burada ve yeni gelen üyeler 3 yıl önceki yazıları da okuyor kimseyi fiyat konusunda yanlış yönlendirmeyelim, sonuçta bu ürünler eczanede satılan olsun burda time health kullananlar olsun euro ve dolar bazında fiyatları değişiklik gösteren ürünler. 3 yıl önce x fiyata olan ürün bu yıl y fiyata olabilir bu sebeple yanlış yönlendirmemek lazım. Umarım anlaşıldım.

Kısaca senin bahsettiğin ahcc'yi forumdakiler kullanmıyor, forumdan temin edilen ahcc çok daha uygun fiyata satılıyor ve normalden bir tık daha indirimli, alınan kutu fazlalaşırsa da fiyatta indirim de yapıyorlar. Dilersen ''ahcc tedarik edebilirsiniz'' yazımda verdiğim numarayı arayıp konuşabilirsin. Al diye demiyorum sadece fiyat konusunda net bir şey kafanda şekillensin diye bahsetmek istedim.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken dehşete düştüm ve doktorun böylesi cahilliğine inanamadım.

Kendini ''doktor'' zanneden arkadaşınız, siğilin fotoğrafına bakarak mı hpv tip 6 veya tip 11 olduğunu söyledi gerçekten?
    Dilinizde olduğunuza emin misiniz belki öyle zannediyorsunuzdur? bir kbb'ye görünün derim.

ama merak etmeyin hpv ömür boyu vücutta kalmıyor, yeterince çabalarsanız kendinize iyi bakarsanız gerçekten yenebilirsiniz, ahcc'yi araştırın ve korkmayın rahim ağzı kanseri falan olmayacaksınız. Artık bilinçlisiniz ve rutin pap smear testleriyle veya gerekli durumlarda biyopsi ile kontrol altındasınız gerçekten sandığınız gibi sonunuz rahim ağzı kanseri değil hpv negatif olmak olacak inanın bana.

Birde o arkadaşınız doktorsa acilen arkadaşlığı ya da hasta ilişkisini kesmenizi öneririm. Bir kişiye hpv dna genotipleme yapılmadan kimse gözle bakıp fotoğrafa bakıp ''hımm sen tip bilmemnesin'' demez. Bunu en cahil doktor bile demez.
    Twiterda bu sıralar kadın dogum doktorları hakkında cok yazılar dönüyo okumussundur kesin canım mentionları gördükçe beynimden vuruluyorum cahillik seviyesi yüzünden her defasında ki ben de bikaç kere aynı seyleri yasadım

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Stronger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 19 yaşındayım. Mayıs ayından beri bakire değilim sevgilimle birliktelik yaşadım. Aradan 4 4,5 ay gibi bir süre geçti ve genital bölgemde siğile rastladım aklıma ilk gelen şey hpv idi. Arkadaşa emin olmak için sordum. O da aynı şekilde dedi. Direkt hastaneden randevu aldım. Doktor muayene ederken hpv bu dedi ama düşük riskli olanından dedi. Smear testi falan aldılar ben hastaneden ağlayarak çıktım tabi durdurak bilmedim ağlamaktan artık beni kimse istemeyecekti falan vs aradan 2 hafta geçti smear testim temiz çıktı doktor siğil var ama smear temiz sen bir de dermatolojiye görün dedi dna sına bakmamışlar belli ki ama merak etmiyor değilim doktor olan arkadaşa sordum foto yolladım 6 11 dedi kendinden emin şekilde dilimde de var bu kabarcık illetinden. Genitalimde olan siğilleri verrutol ilacıyla yaktım 3 hafta oldu ve çıkmadı daha Her neyse arkadaşlar ben bu süreçte hiçbir şeye inanmıyorum hayatımı kararttım kimseyle birlikte olamayacağım ilk seks tecrübesinde bahtsızım resmen bundan sonea kimse beni istemeyecek herkes korkarak yaklaşacak yenilmesi güç ayrıyetwn gece hayatını çok seviyorum sigara alkol vs bunu atlatacağımı sanmıyorum sonum kesin rahim ağzı kanseri ve ölüm
    Hpv yüzünden ölmeyeceksin ama alkol sigaraya devam edersen saglıgını olumsuz yönde etkileyecek bunlar .illa bırak demiyorum bende sigara cok olmasa da kullanıyorum .azaltarak haytına devam et .tedavi ol hpvyle savas gecmeyecek bir hastalık degil güven bana