Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hastane kayitlari korkusu olanlara

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hastane kayitlari korkusu olanlara

Arkadaslar doktor bi arkadasimla bu konuyu gorustum gecenlerde. Bende merak ediyordum kayitlara kimler ne sekilde ulasabilir diye. Hic kimse istemez gecmisinde kondilom yakimi operasyonlarinin gozukmesini veya hpv ile ilgili durumlarin cikmasini bunu biliyoruz. Kimi gelecekteki esinden endiseleniyor kimisi ailesinden dolayi. Benimde hayatima malesef beni dibime kadar arastiran bir insan girdi. Sevgilim degil o anlamda da bisey dusunmuyorum ama adam bana fazla takildi pc ip me kadar arastirip baktirmis butun seceremi cikartmis ortaya. Durum boyle olunca bigun hastane kayitlarimin incelenmesinden korktm ve doktor bi arkadasimla konustum. Durum soyleymis: simdi diyelimki gittiniz bi devlet hastanesinde koter oldunuz bu o hastanenin kayitlarina geciyormus. Bunu o hastanede calisan diger doktorlar isterlerse acarak bakabiliyorlarmis ve o hastanede gordugunuz islemleri aldiginiz tahlilleri receteleri gorebliyorlarmis. Ama baska bir hastanede calisan bir uzman sizin diger hastanede gecirdiginiz operasyonlari ve tahlil sonuclarini goremiyormus anladigim kadariyla tabi receteyi gorebiliyor sanirm onu herkes goruyor cunku. Gelelim aile hekimine: aile hekiminiz sizin hangi hastanede neyi oldugunuzdan hangi operasyonu gecirdiginizden tut butun hastanelerdeki butun tahlillerinize kadar gorebiliyor. Hatta egerki e nabizinizda 'butun aile hekimleri gorebilir' secenegi isaretliyse bunu butun aile hekimleri gorebiliyor. Ama endiselenmeyin bunu kapatmak sizn elinizde. E nabiza girip bilgilerimi hic bir doktor goremesin secenegini isaretlerseniz ne aile hekimi ne bi uzman sizn gecmisinize girip bakamiyor. Hatta girdiklerinde size sms geliyor o sekilde girebiliyorlar sizin izniniz dahilinde. Bunu denedik. Ama bilgiler kapandiginda uzman bi doktor ayni hastanede yapilan operasyonlari goremiyor mu o konudan emin degilim . Gecmise giremedigine gore muhtemelen o da goremiyordur ilk hastaneye gittigimde goruyormusunuz diye sorucam 😂 yine buraya yazarim. Yanlisim varsa duzeltebilirsiniz benim konustugum doktor arkadas bu sekilde bilgilendirdi beni.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hastane kayitlari korkusu olanlara

Bende şöyle söyleyeyim, ben kendi leep ameliyatı/operasyon sonucumu bile göremiyorum e-nabızdan Pap smear testlerine dair herhangi bir şeyde yok e-nabızda.

Durum
    sel-mira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle söyleyeyim, ben kendi leep ameliyatı/operasyon sonucumu bile göremiyorum e-nabızdan Pap smear testlerine dair herhangi bir şeyde yok e-nabızda.
    ben e-nabızda pap smear ları görüyorum. sadece hpv dna sonucları cıkmıyor.diğer herşey var. aile hekimi ve diğer doktorlara kapalı. bir keresinde aile hekimine gitmiştim göremedi şifre yolladı wbc düşüklüğünü gördü bu hpv den düşüktür dedi test yaptır dedi. başka doktorlara sordum hpv wbc düşüklüğü yapmaz dediler bende aile hekimine gitmiyorum artık.

Durum
    Özel Üye

sen mi kapattin bebegm yoksa zaten biz goremiyor muyuz sadece doktorlara mi acik

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bana doktorum ailen bile anca mahkeme kararıyla öğrenebilir bilgilerini, sen istemedikten sonra demişti. Ama doktorum özel. Ben devlete gitmiyorum çünkü orda içeri 3 5 kişi aynı anda alıyorlar. O yüzden hayır teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen mi kapattin bebegm yoksa zaten biz goremiyor muyuz sadece doktorlara mi acik
    yok ben bir şey yapmadım bence sadece operasyonu olan hastaneye açık operasyonla ilgili bilgi.

Durum
    Özel Üye

yok ben bir şey yapmadım bence sadece operasyonu olan hastaneye açık operasyonla ilgili bilgi.
    Evet o konu oyleymis zaten canim bide aile hekimimize acıkmış eger kapatirsak aile hekimi goremiyormus. Benim ilk basta acikti gozukuyordu cunku

Durum
    kaanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

hpv kayıtlarda Viral siğiller olarak görülür

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Benim tanılarımda hep anogenital siğiller yazmış farklı doktorlar.Devlet hastanesinde yapılan test ve randevu tanıları direkt e nabıza işleniyor

Durum
    Özel Üye

Of bildign acik acik da yazmislar siz kapattiniz mi melena ?