Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taşıyıcılıkta bulaş ihtimali?

Durum
    Sekizyüzsekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Taşıyıcılıkta bulaş ihtimali?

Arkadaşlar okuduğum bir yazıya göre taşıyıcı olup lezyon olmayan kişilerden virüsün gecme riski %2-%6 arasıymış yani siğil yoksa kesin olarak geçmiyormuş. Ben partnerimde böyle bir şey gördüğümü hatırlamıyorum ama cinsel acıdan cok aktif biri cok cok aktif hatta. Erkeğim bu arada. Bana geçmemiş olma ihtimali var mıdır bu virüsün?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Taşıyıcılıkta bulaş ihtimali?

Banada bi dermatolog sigilin yokken bulastirici degilsin sigilin varken bulastiricisin demisti. Ama orani nedir bilemiycem bunun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Siğilin yoksa asla geçmiyor gibi bir şey söz konusu değil, siğil yoksa bulaş ihtimali düşer elbette ama sen hpv isen başka kişilere bulaştırırsın.

Okuduğun bir yazıya göre ''kesinlikle'' bulaşmıyorsa, okuduğun yazının bilimsel kaynağını alabilir miyim senden? Aksi takdirde bilgi kirliliği oluyor ve hpv olup da cinsel hayatını bir süre kesmesi gereken kişiler zaten siğil yoksa bulaşıcılık yokmuş diyerek başka insanlara da bu hastalığı bulaştırabilme rahatlığına sahip olabilirler, insanları bu yönde teşvik etmeyelim.

Yapan yapar, karar onundur. Ama forum sahibi olarak bilgi kirliliğini önlemek ve bu konuda farkındalık yaratmak benim görevim sayılır.
    Kimse 6 ay- 1yıl cinsellik yaşamazsa ölmez sonuçta, ama sırf bunun uğruna başkasına bulaştırmak o kişinin hayatında hepimizde yarattığı gibi travmalar yaşatabilir.

Ayrıca karşındaki kişi jilet kullanıyorsa ve ilişkiye girdiği gün yapmışsa jileti, bulaş ihtimali daha yüksek çünkü bizlerin farkına varmadığı mikroskobik küçük çatlaklar oluyor, kan olmadığı için de anlamıyoruz ve hpv virüsü bu çatlaklardan çok kolay şekilde giriyor.

Hpv pozitif olduğum dönemde (artık hpv negatifim 2 yıldır), hpv kaptığım kişide siğil olmadığına çok emindim yoktu çünkü. Ve korunmasız ilişkiye girdiğim için başıma geldi, e siğil yoktu korunmadım demek ki taşıyıcı ve bulaştırmış bana istemeyerek de olsa.

Durum
    Sekizyüzsekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yazı çok yanlış anlaşılmış kesin geçmiyormuş derken geçme ihtimali %100 değilmiş siğil yoksa demek istemiştim.. Benim hatam yanlıs ifadeden dolayı pardon

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Valla ben okuduğum yazıya göre yazdım yazınız da ne kastettiniz bilmiyorum ama ben doğru şekilde anlayıp, ona göre yazdım.
    Tamamdır teşekkürler bunu belirttiğiniz için ciddi bir bilgi kirliliği olurdu çünkü

Bu Konu için Etiketler