Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Partnerimize taşıdığımız hpv tipini mi bulaştırıyoruz? Yoksa başka bir tip mi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Partnerimize taşıdığımız hpv tipini mi bulaştırıyoruz? Yoksa başka bir tip mi?

oluyor öyle, degişik tip bulasabılıyor.

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Partnerimize taşıdığımız hpv tipini mi bulaştırıyoruz? Yoksa başka bir tip mi?

Teşekkürler Arya uzun zamandır bunu arastırıyorum. Siğil cıkmadan korunmasız bi cok kez ilişkimiz oldu coktan bulaşması gerekirdi diye düsünüyorum. 16 ile enfekte olup 68 olarak aldıysam tekrardan 16 ile enfekte olur muyum acaba? Aşı olsam mı 16 icin bilemedim

Durum
    Htt
    Htt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bizde hangi tip varsa onu bulastiriyoruz ancak hem bizim hem de partnerimizin vucudunda mutasyona ugrayabiliyor diye biliyorum ben. Burada onemli olan mutasyon suresi oluyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Arya uzun zamandır bunu arastırıyorum. Siğil cıkmadan korunmasız bi cok kez ilişkimiz oldu coktan bulaşması gerekirdi diye düsünüyorum. 16 ile enfekte olup 68 olarak aldıysam tekrardan 16 ile enfekte olur muyum acaba? Aşı olsam mı 16 icin bilemedim
    Negatif olup sonra tekrar enfekte olursanız, evet tekrar 16 bulasabilir

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Htt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde hangi tip varsa onu bulastiriyoruz ancak hem bizim hem de partnerimizin vucudunda mutasyona ugrayabiliyor diye biliyorum ben. Burada onemli olan mutasyon suresi oluyor.
    Yok öyle bisey sende ne varsa o vardır tip değiştirmez bulaşınca değişmez.Ya siz şey zannediyorsunuz bu virüs tipi tür yani.Covid 19 coronavirusun bir tipiydi.Coronavirus hpv gibi ailesi gibi düşün.Hiv yine ailesi altında hiv 1 hiv 2 var.Kizamik zona hsv hepsi herpesviridea ailesinden.Hpv de bunun ailesi tipleri 11 16 18...Başka virüs bulaşırsa o çıkar sende ne varsa onu bulastirirsin.

Durum
    Kıdemli Üye

Hiv retrovirustur.cift sarmalı rna virüsü.En sık mutasyon geçiren virüslerden o yuzden tedavisi hala yok(gerçi antivirallerle oldurulse dahi kemik iliğinde kalma ihtimali ona cozum de iste ilik nakliyle tedavi yapmislardi.Yuz kisiden 1 kisi kurtulmustu.Ama suan baskilama tedavisi var.Neyse o kadar mutasyon geçirmesine ragmen sen hiç hiv 1 li bir insanın aaaa hiv 2 ye dönmüş diye biseye saat oldun mu?Yada biri zona çıkarıyordur bi yerinde ama bu cmv ye döndü ya dediğine vs.(kızamık yazmışım hhv 6 o yanlışlıkla olmuş hızlı yazarken kızamık ayrı bi grupta)

Durum
    Kıdemli Üye

Sonuc hpv 51 varsa 51 vardır değişip mutasyon geçirip o silinip başkası gelmez.Yani bende 51 varda 32 olmuş diyorsan.51 i atmışsın 32 bulaşmış.

Bu Konu için Etiketler