Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba hpv hakkında sorum olacaktı

Durum
    Sekizyüzsekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba hpv hakkında sorum olacaktı

Merhabalar 19 yaşında bir erkeğim cahillikten dolayı korunmasız cinsel bir ilişkim oldu 3 ayım zehir gibi geçti ve hiv hepatit sifiliz testleri olup negatif çıktım. Tam kurtuldum diye sevinicekken hpv hastalığına rastladım ve günlerim zehir gibi geçiyor. Çok kolay bulaşıyor temasla ve benim iliskim riskli bir kisiyleydi büyük ihtimal bana geçmiştir bu virüsün bir'kaç tipi. Şu an genital bölgede döküntü ve renk değişikliği dışında bir belirti yok. Bunları internette penis kanseri belirtisi olarak gördüm. Bu hpv virüsü 3 ay gibi bir sürede kanser yapar mı? Büyük bir endişe içindeyim şu an öğrenci olmamdan ve maddi durumumdan ötürü hpv testi olamıyorıö özel bir lab'da. En azından biraz bilgilendirir misiniz erkeklerde de kanser yapar mı hpv ve su an yapmam gerekenler nelerdir?

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Merhaba hpv hakkında sorum olacaktı

3 Ayda kanser olma ihtimalin yok için rahat olsun. Forumda biraz araştırma yaparsan yapman gerekenler yazıyor ama henüz olup olmadığını bile bilmiyorsun akışına bırak bağışıklığını güçlü tut hpv negatif olduğun kesinleşmeden biriyle ilişkiye girme ona da bulaşmasın geçmiş olsun umarım yoktur

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Evet erkeklerde de kanser riski var ama bu oldukça düşük, yani bayağı çok düşük öyle söyleyeyim o yüzden endişelenmeyin ama renk değişikliği ve döküntü diyorsunuz bunun pek hpv ile alakası yok, bu konuda bir doktora görünürseniz iyi edersiniz

3 ayda kanser olma ihtimalin yok evet.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkürler en azından bu konuda içimi rahatlattınız bana da bir doktor çok düşük ihtimal demişti ama internete hpv yazar yazmaz bu çıktığı için oldukça korktum açıkcası. Şu anda para biriktirip gidip bir labda test olana kadar yapacağım bir şey yok sanırım. Bu süre zarfında düşünmemeye çalışacağım. 3 ayda böyle bir şeyin mümkün olmadığını bilmek iyi geldi son olarak bunun bu süre zarfında olmayacağı bilgisini edindiğiniz bir kaynak vs. varsa gönderebilir misiniz içimin daha da rahatlaması açısından? Teşekkür ederim şimdiden

Durum
    Kıdemli Üye

Penis kanseri 50 yaş ve üzeri erkeklerde daha sık görülür sen daha 19 yaşındasın ve kanser ilerleme süresi de çok yavaş.Sen önlemini al doktora git kafaya takma hepimiz senin geçtiğin süreçten geçtik bu forumda hiç penis kanseri olan olmamış arama butonundan kafana takılan her şeyi araştırabilirsin.Doktorlarla soru cevap yapılmış onları okumak seni daha da rahatlatacaktır

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ederim geri dönüşün için. Yani benim için kanser imkansıza yakın bir şey o zaman bunu düşünmemem gerek. En kısa zamanda İstanbula gidip mavilab'de hpv testi olacağım borc ile de olsa. Sağlık sonuçta. Umarım düşük riskli olur veya sanmıyorum ama hiç olmaz.

Durum
    Kıdemli Üye

Hpv den emin olmadan araştırma yapmanı tavsiye etmem psikolojini bozma boşuna hayatına devam et.

Durum
    Kıdemli Üye

Ayrıca sünnetli erkeklerin yakalanma ihtimali çok çok daha düşükmüş sen yine de bir cildiyeciye git döküntü için başka cinsel yolla bulaşmayan bir cilt hastalığı olabilir

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Dostum eğer görünürde siğil yoksa fazla takma. Döküntü herşeyden kaynaklı olabilir örnek vermek gerekirse en basitinden egzema,mantar vs. olmuş olabilirsin bir cildiyiye gözük öyle hemen hop kaptın kanseri diye birşey yok.

Durum
    Tecrübeli Üye

darkFTH teşekkürler peki bu kansere götüren süreci siğiller mi yapıyor yani siğil çıkmazsa sorun olmuyor mu?

Bu Konu için Etiketler