Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benim hpv'den kurtulma hikayem

Durum
    duru1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim hpv'den kurtulma hikayem

Selamlar herkese,

Tarih Kasım ayı 2017. Makat kısmında sivilce olarak düşündüğüm ve gün geçtikçe artan bir oluşum. Uzun bir süre kontorl etmediğim dönemin ardında elime gelmesi üzerine aynada incelememle bazı şeylerin yolunda gitmediğini hissetmeye başlamıştım. Nedir merak ediyordum. Google da serach ettiğimde ise Hpv virüsü ile ilgili bir dizi yazı ile karşıklaştım. Naısl yani? Dedim... Bakireyim üstelik evet bir cinsel hayatım var fakat belirli ölçülerde ve bu denli yaşarken nasıl olurdu? Hala başka bir şey olabileceğine kendimi inandırmak istesem de bilinç altım bana asıl olanı fısıldıyordu...

Öncelikle cildiyeye gittim .Ve cevap çok netti. Hpv kesinlikle ve oldukça sarmış bir durumda.Keisnlikle bir anestezi işlemi ile bu bölümün yakılması lazım denildi. Akabinde jinekoloğa gittim. Bir özel hastenede. Hemen gün aldım. Benim için esasında en büyük hata heyecanla araştırmadan bundan kurtulmak oldu. Çünkü aileme de bunun bir açıklaması olamazdı ve hemen kurtulmalıydım.Aynı gün ayağa kalkabileceğimden bahsedildi. Neyse akabinde küçük bir anestezi ile gerekli işlemi gerçekleştirdiler. Hastanede odama geçtikten sonra Dr. odama geldi ve bunun bir süreç olduğunıu tekrar çıkabileceğini tipendirme yapılması gerektiğinden bahsettiler. Ama smear testi yapılamayacağını bakire için söylemişlerdi. Doktorun konuşmaları beni daha da telşalandırıyrdu. Zaten alınmıştı nasıl yine çıkabilirdi...o gün hastaneden çıktım ailemden gizledim. Herşey çok zordu. Artık nefes alamıyordum. Böyle bir şey nasıl başıma gelebilirdi bu kadar mı tahlisizlik olabilirdi bu denli özenle yaşamaya çalışıren diye düşünyorudm kendimce...

Sonra araştırmaya geçtim.Bir sürü dış kaynak bir sürü yazışar okuyordum. Kafayı bozmuştum sanki...Bu esnada acılarımla uğraşıyor (yara oldukça derindi çünkü yanlış bir işlem yapılmıştı oldukça deri yanığı vardı yani hastanın bu konuyla ilgili uygulaması oldukça yanlıştı) Sonra bir dr. buldum. Bu konuyla oldukça ilgili tüm hpv anahtar kelimelerinde çıkan bir dr. Nevra Topalismalioğlu. Hemen vakit laybetmeden gittim. Tabi bu arada ben ameliyatlı bölgemim acısını çekerken hpv başka yerlerde çıkmaya başlamıştı.Nevra Hanım yanıık kısmı görüdüğünde ne kadar bilinçsiz meslekdaşlarının olduğundan bahsetti(ki çok haklıydı) hem cildimi toprlamam gerekiyordu (ki hpv üzerine yansın diye asit vs de boşuna sürmeyin bu sadece cildinize zarar verir ve derinizi inceltir) önce her ne kadar bakire olsanız da smear testi yapılabileceğinden bahsetti ve bunu bana anlattı korkmamam gerektiğini belirtti. Ardından hpv dna testi yaptı. Hangi tiplerin tehlikeli olduğunu biliyordum ve dua ediyordum artık çıkmasın diye. Hiç olmazsa kötü çıkmasındı. Sonra 6 ve 58 di sanırım (58 için sanırım diyorum) 6 oldukça inatçı bir tip. Sürekli baş kaldıran bir tip. Benim bağışıklık psikolojimden dolayı da düştü tabi. Mücadele etmek o kadar zordu ki...

Ama neden zordu biliyor musunuz ? Çünkü ben gözümde büyüttüm. Çünkü ben bu hatsaloığı bilmiyordum çünkü ben bakireydim... Tüm hepsi ben nefessiz bırakıyordu. Sonra çıktıktça yaktık. Hatta zaman zaman kendi kendime var ama görmediler dediğim nokta oldu. İşte o noktada da doktorum psikolojik destek almam gerektiğinden bahsetti ki ben de farkındayıdım.

Bana AHCC den bahsetti. Neler yapabileceğimden bahsetit Nevra Hanım. En büyük destekçim oldu. Sonrasında immuneks aldım. Her gün 4 adet Ahcc , immuneks yeşil çay kefir hepsini içiyordum. Çok iyi beslenmeye çalıştım bir de bu esnada işten ayrılmıştım tabi . İlaçlar da oldukça pahalıydı ailem bir kısımda devreye girdi.6 ay boyunca kullandım . Bu esnada işe girdim ve beynimden yavaş yavaş uzaklaştırmaya başladım. Fakat evde olduğpum çalışmadığım her gün psikopat gibiydim. Twitterda hpv araması yapıp yeni bir şey yazılmış mı veya google da hpv serach edip haberlere bakıyordum. Delirmiştim resmen hiç sağlıklı değildi. Düyadanın adilsizliğini düşünüyordum vs sağlıklı bir ruh halinden uzak kalıyorum. Psikoloğa gittim ve işe girdim ilaçlarımı aldım ve kendime gelmeye başladım.

Sonra bir ara hayatımda biri oldu yine bakire olarak birlikte olduk ve bir süre sonra onda bir siivlce belirdi onu yaktırdı ve bir daha çıkmadı. Bu esnada ben tekrar dr a gittim ve partnetrimin durumundan bahsedince hpv dna sını şimdi yapmayalım bir 6 ay sonra yapalım fakat bu süre içinde ahcc kullan dedi. çok az kullandım. hata 3 ay sonrasında alkol ve sigara da içtim. (ama cinsellik çok çok çok azdı) iyi besleniyordum spor yapıyordum çalışıyprdum ve benimde merkezde değildi.

Ve bunu bugün yazıyorum. Arya senin yazılarını her gün okudum. İlk baştan beri.. Her konuyu takip ettim.Ve ben kendime bir söz vermiştim benim hayatıma uzaktan da olsa dokunan tüm insanlara bir şekilde ben de dokunacak ve teşekkür edecektim. Bundan kurtulduğum zaman... Ve o gün bugün.... HPV negatifim. Ağladım... Gözümün önüne ilk cildiyeye gittiğim zaman geldi. Tüm süreç gözümün önünden geçti... Ama sonunda başardım. Başarmama vesile olan bir şekilde hayatıma dokunan öncelikle doktoruma(ki teşekkürlerimi ilettim)
    Arya'ya çok teşekkür ederim...

Zihininizde bunu küçük görün bunu sadece sivilce gibi algılayıp bir siivilcenin de büüyk işlere de yol açabileceğini düşünürmüşçesine çok merkezinize koymadan kendi hayatınıza devam edip bir yandan da kedninize bakarak gerekli tedavileri olarak ilerleyin derim...

Kolay bir süreç geçirmedik geçirmiyoruz veya... Zor elbette yaşanlar bilir ancak. Bedensel yanı çevresel yanı ilişkisel boyutları... Ama önce siz. Bırakın herşeyi önce siz önemlisiniz. Ve bunu atlatacağınıza inan...

Herkes için bunun geçmesini diliyorum...Ve geçeceğine inanın lütfen.

Sevgilerimle,

Duru

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Benim Hikayem

Duru, yazını okumayı bitirdim ve ağladım

Yazını okurken kendi yaşadıklarıma benzettim o kadar çaresizce yazmışsın ki o anları an be an yaşıyormuşsun gibi hala.

Çok iyi kalpli birisin. Hiçbirimiz bunları yaşamayı hak etmiyoruz bu nedenle duyarlı olmalıyız, bizler seçici olmalıyız. Başka birileri bizleri umursamayabilir, hpv olduğunu söylemeyebilir ve başımıza böyle şeyler gelebilir ama bizler artık bilinçliyiz ve çevremizdekileri de bilinçlendirmeliyiz.

Sana çok teşekkür ediyorum. 2 senedir beni, yazdıklarımı, her şeyi takip ediyormuşsun. Hiç ses etmeyen ama sadece okuyan insanlar olduğunu da biliyordum ama benimle hiç konuşmadan, insanlara yardımcı olmaya çalıştığımı anlaman ve bu konuda mücadelen bitince yanıma gelip teşekkür etmen o kadar değerli ki benim için... Sizler sayesinde o kadar mutlu oluyorum ki şu 3 günlük hayatta birilerine dokunabilmek çok güzel. Ben sana teşekkür ederim asıl.

Ahcc ile negatif oldun ama sadece ahcc'de değil bu uğurda ciddi anlamda savaşmışsın, tebrik ediyorum duru. Ben de ilk negatif olduğumu öğrenince çığlıklar atıp mutlu olmuş sonra ağlamıştım, resmi olarak bittiğine dair raporuma bakarak bayağı bir ağlamıştım sanırım bu sürecin bizi çok yıprattığına dair en büyük kanıt bu.

Bu arada çok güzel yazmışsın derleyip toplamak adına yazım yanlışlarını düzelteceğim haberin olsun

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Benim hpv'den kurtulma hikayem

Sevgili Duru; ne kadar da benzer seyler yasamisiz seninle bende bekardim siğil oldugunda benim de makat cevremde vardi Bende gunlerce aci cektim ama psikolojik olarak bende evde yalnizken kafayi yiyodum su an biraz daha toparlandim eger cevaplamak istersen sana bir kac sorum var .
    1. Oncelikle tiplendirme testi smear ile mi yoksa siğil den suruntu ile mi yapildi
    2. Doktor sana smear yapti mi ve orda bisey cikti mi
    3. Ne kadar sure siğilsiz olduktan sonra negatiflik icin test yaptirdin.
    4. Son olarak negatif oldugun testi dr siğil yokken nasil ornek aldi yani makat derinde hic siğil yokken suruntu ile mi aldi.
    Lutfen bu sorularima cevap ver ozelden yazacaktim ama belki burdan benim sorduklarimi merak eden olur herkes okusun diye buraya yazdim.
    Sevgilerle...

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Benim Hikayem

Arya, ben de öğrendiğimde öğle arasında gelmeyen kargomun peşindeydim. Telefonda dr asistanı labaratuvarı aradı ve negatif mi yani derken gözlerimi kapadım ve o anda ağlamaya başladım. Baktığında en baştakine göre çok güçlüydüm çünkü koskoca bri süreç yaşıyor insan.Düşüyor kalkıyor. Kalkamayacağını sanıyor. Sonra bu hastalık bana bunu yapamaz diyorsun. Alt tarafı sivilce olarak küçük görüp arka planda önemini de unutmama dengesi var ya onu yakalamam epey zor oldu. İşte ben de zor olması diyorum o yüzden yazdım . Siz lütfen kafanızda büyütmeyin. Böyle yazanları okudğumda 'demesi kolay dostum nasıl yapayım ben mi yani bunu yaşayacak insandım'deyip iç geçiriyordum. Oradaki 'ben mi' var ya bu da çok büyük bir öğreti evet ben de evet bir kere de yaşasan istersen 128724873683 kere yaşa bir şey olmaya da bilir. Bu kimsenin suçu değil. bu bunu bilip KARŞISINDAKİ kadına söylemeyen (erkekler için de aynı şekilde) düşüncesiz insanların hatası. Kadınlar için çok daha hassas olunduğunu ve bağışıklık sistemimizin onlar kadar güçlü olamadığını bilseler...
    Evet sadece AHCC değil Arya. Bilinç kısmı var ya bahsettiğim gibi epey zordu. Ama tatlıya olan düşkünlüğümü en aza indirgedim. Aman vücut beslemesin (kanser hücrelerini de şeker besler mantığından yola çıkarak) gibi çok uç noktalarla bağlantı kurup savaştım.
    Önemli olan psikolojiniz kaldırmıyorsa gidin konuşun psikolog ile . Bir yakınınız bilse çok iyi oluyor bunu da yaşadım .İyi bir dr kendinizi ona bırakmalısınız o ne diyorsa inanacak moda gelmelisiniz. Ben artık hiç bir doktora inanmıyordum. Burada hastane ismi vermek istemedim Arya zor durumda kalmasın diye özelden sorabilirsiniz çünkü sizlerin de aynı durumda kalmasını asla istemiyorum. O yanıklarla uğraştığımı psikoloji. Sonra Sudokrem ile toparlamaya çalışmalarım. Nevra Hanım Ona öyle güvendim ki(ama bu güven kısmım bile bir aşamaydı) Karşıma geçti duurm değerlendirmesi yaptı. Yeri geldi pıt pıt çıktılar gittim yakarken can acısı artık hiç birşeydi bitsin diyordum yeter ki. Bir ara yakarken tutamadım yeter dercesine göxlerimden bir kaç damla düştü. Doktorum geçecek inan dedi. Ona da bu formu oluşturduğun için paylaşımlara vesile olduğun için ve sürekli özellikle seni gördüğümde inanılmaz umut oldu içimde sana çok çok çok teşekkür ederim Arya...

Herkes negatfi olacak HERKES! Zihinleri toplayalım lütfen. Durmak yok

Durum
    Yeni Üye

Selamlar @kbr öncelikle geçmiş olsun.
    Elbette cevaplarım ne demek ...
    1- Smear ile tiplendirme biririnden farklı şeyler. Tiplendirmeyi siğil varsa ondan alıyor yoksa da smear alır gibi eğer bakireysen ince bir fırça ile yapıyor.
    2- Doktor bana hem smear yaptı hem tiplendirme yaptı. Smear yaptı kötü bir şey var mı bu ilettin ilerleme durumu veya kanallarda mikrop var mı ne durumda diye bakarlar. Bu rahatsızlık ilerlediğinde kanallarda farklı isimlendirmelerle kendisini gösteriyor o zaman zaten doktor bunun açıklamasını yapıyor.
    3- Ben 1 sene geçti diye düşünüyorum . Ayrıca 6 ay Ahcc kullandım immuneks yeşil çay vs kullandım ama işe yoğun bir şekilde başladığımda şaraplar mı içmedim sigara mı içmedim ama dengesini korudum şaraplar dediğim de atıyorum günde 2-3 . ertesi gün vücudu refresh yapıyordum beslenerek. 6 kullandıktan sonra benim hayatıma sonradan giren erkek arkdaşımda minik bir tane gördüğümüzü söyleyince ben şuan test yapmayacğaım sen kullan sonra 6 ay sonrasında gel dedi. Fakat ben doğru dürüst kullanamadım. Yoğun çalıştım vs. Aama cinsellikte pek eş değişikliği olmadı ve çok çok minimal oldu diyebelirim mecburen...
    4- Zaten benim işlem makatta yapıldıktan sonra orada bir daha çıkmadı diğer kısımlarda çıktı. Hatta zara yakın bile çıktığı oldu düşün beynimden sıcak akımlar geçiyordu. Onu yine bir şey yokken smear gibi vajinadan ince bir tüy fırça ile alıyor.

Yardımcı olabielceğim sorularınız olur ise elbette yanıtlarım...

Sevgilerimle

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Anüsün içine bakıldı mı?

Durum
    Yeni Üye

Gerekli tetkikleri önce hastane sonra doktorum yaptı. Doktorum zaten her defasında kontrol ediyordu . Benim ilk etaptaki ameliyat olayından sonra bir daha anüs vs çıkmadı diğer bölgelerde çıktı genellikle. Klitoris vb.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tedavi edildikten sonra kac ay daha siğil çikardiniz

Durum
    Zedpred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Duru, öncelikle cok gecmis olsun, yazdiklarini okudukca kendimi gördüm ve inan çok sevindim , bende AHCC basladim bugün ilk kutumu bitirdim 20 gün oldu, sizleri okudukca kendimi motive olmus hissediyorum, umuyorum bende senin gibi sizler gibi kurtulacagim bu hpv’den.

Durum
    Yeni Üye

@zepred kurtulacaksın emin ol. İnancını asla kaybetme ve hayata adapte ol sadece...

Bu Konu için Etiketler