Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv yaktırmadan ahcc işe yarar mı?

Durum
    vilimone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv yaktırmadan ahcc işe yarar mı?

Meraba genital bölgemde iki adet siğil var uzun süredir. Hiç yaktırmadım çünkü korkuyorum canım yanacak diye. Hiç yaktırmadan ahcc kullanımı bu siğillerin yok olmasını sağlar mı? Şimdiden teşekkür ederim önerileriniz ve desteğiniz için..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv yaktırmadan ahcc işe yarar mı?

Merhaba villmone,

Maalesef siğillerini yaktırman ya da dondurman gerekiyor ahcc'nin siğillere bir etkisi olmaz maalesef durduğu halde viral yük de orda olmuş olur. Eğer koterizasyon'dan korkuyorsan kriyoterapi yaptırıp dondurabilirsin herhangi bir anesteziye de gerek olmuyor. Cilt doktorları (dermatologlar) kriyoterapi yapıyorlar. Umarım yardımcı olabildim

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Bir dermatolağa görüneceğim öncelikle. Bu benim için korkulu bir konu. Önce dermatolağa görünüp işlem yaptırsam daha sonra test yaptırsam diye düşünüyorum ama testi önce yaptırmak mı daha mantıklı sence? Bu konuda nasıl bi sıra izlenmeli. Bir de devlet hastanelerinde tedavi olmak istemiyorum, özelde yaptırsam bu işlemleri daha mı uygun olur.

Durum
    Almeda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim kadar korkuyor olma yaktırmaktan. 4 kez yaktırdım 5. Sefere gittiğimde doktor hiç siğilim olmadığını söyledi ahcc 3. Ayındayım. Hiç korkma belki bir iğne acısı kadar bir acı duyarsın başka hiçbir acı yok inan bana. Ben kan aldırırken bile korkudan bayılan bir insanım ona rağmen defalarca yaktırdım aksatma yaktır. Ben özelde yaktırdım yakarken aynı zamanda hpv tiplemesi için örnek alınmıştı siğillerimden. Korkma sakın elbette kurtulacağız )

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim Almeda, korkumu sayende yenebilirim. Umarım hepimiz kurtuluruz. ☺

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Öncelikle geçmiş olsun iğneden benim erkek arkadaşım kadar korkan birini görmedim ben ama o bile 6 7 tane siğili aynı anda yaktırdı ve kesinlikle öyle büyük bir acı olmadığını söyledi minik sinek ısırığı tarzı ufak iğne acıları olur maksimum kesinlikle korkmayın ve mutlaka yaktırın. Siğiller orda durduğu sürece viral yük azalmayacağı için ahcc den de gerekli faydayı göremeyebilirsiniz.