Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 53

Durum
    Helpp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tip 53

Selam arkadaşlar test sonucum çıktı tip 53 e sahihim olası yüksek risk yazıyor bunun anlamı nedir yani henüz kanser riski yok mu?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 53

Kanser riski bir anda varolmaz, yani bu şu demek oluyor. Hpv kanser yapacak diye bir şey yok. Düşük risklilerde bu ihtimal, kanser ihtimali çok nadir görülür. Ama yüksek risklilerde (tip 16,tip18 vs basta olmak uzere) ileride rahim içerisinde kanser öncüsü hücreler yaratabilir ve cin1-cin2-cin3 ve en sonunda kanser olabilme riski olur. Bu tiplerin düşük riskli ya da yüksek diye adlandırılmasında bu bahsediliyor. Yani yüksek riskli oldugunuz için düzenli kontrol gerekir.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanser riski bir anda varolmaz, yani bu şu demek oluyor. Hpv kanser yapacak diye bir şey yok. Düşük risklilerde bu ihtimal, kanser ihtimali çok nadir görülür. Ama yüksek risklilerde (tip 16,tip18 vs basta olmak uzere) ileride rahim içerisinde kanser öncüsü hücreler yaratabilir ve cin1-cin2-cin3 ve en sonunda kanser olabilme riski olur. Bu tiplerin düşük riskli ya da yüksek diye adlandırılmasında bu bahsediliyor. Yani yüksek riskli oldugunuz için düzenli kontrol gerekir.
    Teşekkürler arya forumda 53 yok sanırım aradım taradım ama henüz göremedim. Bu arada siğil olası yüksek riskte de olabilir mi? Sürüntüyü kendim aldım acaba beceremedi de düşük riskli tip Çıkmadı mı merak ediyorum

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Selam canım,

53 bende de var yalnız değilsin en azından sende sadece bir tip çıkmış şükretmek lazım beslenmene yemene içmene ruh haline dikkat et gerisini boşver
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Aklımabirseygelmiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam canım,

53 bende de var yalnız değilsin en azından sende sadece bir tip çıkmış şükretmek lazım beslenmene yemene içmene ruh haline dikkat et gerisini boşver
    Bir tip çıktı ama sürüntüyü kendim aldım acaba başka tip de mi var beceremedim diyorum çünkü siğil var bende 53 siğil de mi yapıyor? 3 şudur yememe içmeme sporuma dikkat ediyorum inşallah 1 sene içinde geçer umarım herkes iyileşir

Durum
    erincgemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 53 olanlar virusu vucudunuzdan attiniz mi?

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Geçmiş olsun. Bende de tip 53 var. Mayıs ayında haberim oldu, temmuzda malesef tip 16yı da kaptığımı öğrendim ve ağustosta ahcc başladım, 2 doz da aşı oldum. Kasımda tekrar sürüntü vericem, haber veririm..

Durum
    Yıkıldım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Merhaba mayıs da 53 den haberiniz olduk dan sonra şüpheli ilişkiniz oldu mu peki 16 yi öğrendiniz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Helpp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arya forumda 53 yok sanırım aradım taradım ama henüz göremedim. Bu arada siğil olası yüksek riskte de olabilir mi? Sürüntüyü kendim aldım acaba beceremedi de düşük riskli tip Çıkmadı mı merak ediyorum
    Tam ''yoo tip 53 olan kişileri duydum forumda mutlaka vardır'' yazacaktım ki toplanmışlar

Durum
    34dd88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Özelden de yazmışsın, buradan da yazayım; tip 16yla aynı ilişki sebebiyle enfekte oldum. Yani son ilişkiden 3 ay sonra 53ün üstüne bir de 16yla karşılaştım. Smear ve kolposkopi temiz çıktı, Kasımda tekrar test yaptırcam, yeni bir tiple karşılaşmam umarım..