Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benim Hikayem. Mantar sanılan siğiller :(

Durum
    Saymyname98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim Hikayem. Mantar sanılan siğiller :(

Bir şekilde içimi dökmek istedim o yüzden yazıyorum Hem belki akıl veren bu yollardan geçen kişilerin bazı tavsiyeleri olur diye.
    Öncelikle hastalıkla tanışmam Temmuz ayında oldu. 2 tane küçük nokta vardı elime gelen. Önemsemedim çok küçüklerdi.Ağustos ayında arttıklarını gördüm ve aynı zamanda kaşıntım vardı. Doktora gittim bir özel hastanede. Mantar dedi. İnternetten araştırıp kendi kendime hpv tanısı koymuştum doktora da bunu iletmiştim. Muayene edip mantar bu dedi. İlaç kullandım mantar için, kaşıntım kısmen geçti ancak vajina dışındaki lezyonlar hala duruyordu. Sonuç: Bende hem mantar hem siğil varmış o yüzden ilk doktor yanılmış. İlaç kullanınca da mantar geçti siğil kaldı tabii. Ben de hala mantar tam geçmedi sanıyorum onları ah safım... ekim ayında başka bir doktora gittim mantar var geçmiyor dedim, doktor hanım baktı ve direkt hpv bu dedi. Hpv olmadığıma kendimi inandırmıştım yıkıldım o yüzden. Tabii bir de tedavi geciktiği için siğiller anal bölgeye kadar yayılmış her yerim siğil olmuş derhal yakma işlemi yapıcaz dedi. Tipleme testi ve simir testi de yaptıldı ama bunların sonucu çıkana kadar beklersek iyice yayılacak bir an önce yakalım dedi. Tamam dedim ertesi gün yakıldı siğiller. Hpv test sonucumda 3 tip saptandı. 52 59 ve 66 tipleri. Bu tipler riskliymiş, muhtemelen siğil çıkardığıma göre az riskli olan tiplerden birine de sahibim. Etti mi sana 4 tip.Allah bereket ver(me)sin.
    Yakma işlemi sonrası çok siğil olduğu için belli bir kısmı geçti, belli bir kısmı kaldı. Tekrar koter yaptıracak bile param yok ne bok yiyeceğimi hiç bilmiyorum kısaca.
    Simir testimin sonucu için haftaya gideceğim ve aşırı gerginim. Cın 3 çıkarsa ne yapıcam diye kafaları yiyorum çünkü bu daha çok para ve stres demek oluyor. Şimdilik çaresiz bekliyorum :/

Durum
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Benim Hikayem. Mantar sanılan siğiller :(

Çok geçmiş olsun, sosyal güvencen yok mu?

Durum
    Tecrübeli Üye

Var ama öğrenciyim yani babam adına sigorta. Devlet hastanesinde yapılan işlemleri anlayabiliyorlarmış, özel hastane gizlilik konusunda daha iyi dendi. Mecbur kalırsam devlette yaptıracağım tabii elden bir şey gelmiyor. Teşekkür ederim bu arada hepimize geçmiş olsun 🙏

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Geçmiş olsun canım. Yaktırma işlemlerini özelde yaptırmani tavsiye ederim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ederim @çoküzgün

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Saymyname98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var ama öğrenciyim yani babam adına sigorta. Devlet hastanesinde yapılan işlemleri anlayabiliyorlarmış, özel hastane gizlilik konusunda daha iyi dendi. Mecbur kalırsam devlette yaptıracağım tabii elden bir şey gelmiyor. Teşekkür ederim bu arada hepimize geçmiş olsun 🙏
    Gizlilikteki amaç nedir? Ailenin hpv'yi duymaması mi? Yoksa başka bir sorun mu?
    Başka sorun ise; hekime rica edersin anlayışla karşılar diye düşünüyorum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı zenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gizlilikteki amaç nedir? Ailenin hpv'yi duymaması mi? Yoksa başka bir sorun mu?
    Başka sorun ise; hekime rica edersin anlayışla karşılar diye düşünüyorum.
    Ailemin duymaması

Durum
    Tecrübeli Üye

Ailemin duymaması
    Devlette yaparsam kesinlikle anlaşılır mı diye korkuyorum çünkü açıklayamam durumu maalesef

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben kendi paramı kazandığım için hiç ailem ile paylaşmadan halletmiştim bu durumu ancak para konusu önemli bir mevzu ve maalesef hpv biraz para harcatıyor o dönemlerde ahcc dahil 8-9 bin tl harcamıştım hem ameliyat hem de ara ara siğillerin tedavisi için. Ahcc zaten o dönemler bile şuankinden biraz azdı yani ucuz değildi yine. O sebeple para konusunda sıkıntınız varsa ya bir yere ögrenci olarak girip harçlık çıkarmanız ya da annenizle paylaşmanız daha faydalı olur. Biliyorum aileye söylemesi çok zor ama bazı noktalarda insan çok tıkanabilir ve aileyle paylaşmak aslında en rahatlatıcı şey yapabilirsen cesaret gösterebilirsen eğer.. Ben yapamamıştım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ailemin duymaması
    Zor bir durum. Arya'nın da dediği gibi anne veya abla ile paylaşmayı deneye bilirsin. Ama; sakın bunalıma girip yanlış şeyler yapma. Hangi sehirdesin?