Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zor..

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Zor..

Bu hastalığı yeneceğimi düşünmüyorum .. bugün erkek arkadaşım terketti..bir aydır zaten uzaktık ayrı şehirlerde .. yaş 35 hala hayatımda birşeyler oturmadı ne evlenebildim ne çocuğum var .. birde bu hastalık çıktı .. tüm inancım bitti hayata dair.. ilerleyen hayatımda da bu güzel şeyleri yaşayacağımı sanmıyorum .. hayata tutacak sadece şuan ailem onlar üzülmesin diye bir hayat yaşıyorum..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Zor..

Mabella, bak şimdi gerçekten kızacağım sana.

Birkaç hafta önce gayet iyiydin. Hatta yanılmıyorsam ahcc kullanıyorsun emin değilim ama?
    Farkında mısın erkek arkadaşın terk etti diye dünyan başına yıkıldı. Böyle bir modda insan değildin sen böyle yazmıyordun hiç.
    Yaş 35 olabilir hayatın sonu değil. Bu evlilik-çocuk konusu ayrı bir konu istersen bunu da konuşuruz, çocuk konusu için yumurtalarını dondurabilirsin hatta mutlaka yap. Hiç belli olmaz belki de 1-2 sene sonra karşına başka biri çıkar, emin ol hpv'yi eğer güçlü olursan kendine iyi bakarsan yenersin çocuk da yaparsın. Kendini bu kadar dışlanmış hissetme toplumdan. Evlilik bir club değil. Yeni evlendim belki bilirsin 26 yaşındayım. Yol arkadaşının olması çok güzel bir şey ama bazen bu hayatta herkesle aynı yolu yürümeyiz. Bazıları erken evlenir, bazıları geç. Bazıları kariyer yapar, bazıları çocuk. Bazıları hem kariyer yapar hem çocuk ama boşanır vs vs. Hepimizin yolu farklı ve erkek arkadaşın yüzünden lütfen kendini bu buhrana sokma.

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hastalığı yeneceğimi düşünmüyorum .. bugün erkek arkadaşım terketti..bir aydır zaten uzaktık ayrı şehirlerde .. yaş 35 hala hayatımda birşeyler oturmadı ne evlenebildim ne çocuğum var .. birde bu hastalık çıktı .. tüm inancım bitti hayata dair.. ilerleyen hayatımda da bu güzel şeyleri yaşayacağımı sanmıyorum .. hayata tutacak sadece şuan ailem onlar üzülmesin diye bir hayat yaşıyorum..
    Merhaba Mabella öncelikle seni terk eden erkek arkadaşınla hiç bir şekilde tekrardan iletişim kurmuyorsun... erkeklerin kaybettikleri kadının değerini anlamaları en az iki ay sürer. İki ay sonra seninle tekrar iletişim kurmaya çalışacak bak görürsün Geçen ay 40 yaşında bir arkadaşım doğum yaptı. Evlendiğinde 38 yaşındaydı... Hayatın bizlere neler getireceğini bilemeyiz ama sen olumsuz düşünürsen hayatına olumsuzlukları çekmiş olursun... Benim erkek arkadaşımda dün bir süre kimseyle konuşmak istemediğini (ben de dahil) ve kafasını toparlaması gerektiğini söyledi ve biz de bir kaç ay iletişim kurmama kararı aldık... bu hastalık olmasaydı şu an çok farklı konuları konuşuyor olurduk seninle dedi... Bu hastalık hepimizden bir şeyler alıp götürdü maalesef ama bunları hayatımızda bir takım şeylere farklı bir bakış açısıyla bakmamıza vesile oldu...

Burada bulunan herkes hem bu hastalıkla mücadele ediyor hem de hayat koşullarının getirdiği bir dünya zorlukla, değişik insanlarla uğraşıyor.

Dini inancın nedir ne boyuttadır bilmiyorum ama benim inancımda hayır da şer de Allah'tan gelir. Ve Allah sevdiği kuluna hastalık, fakirlik ve itibar kaybı gibi durumlar yaşatır ki günahlarını affeder bu vesileyle... Bunu böyle düşünüp böyle kabul edersen hem iyileşme sürecini hızlandırırsın hem de kendi değerinin farkına varmış olursun
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah yaa kendimi gordum sende bi aralar bende boyle bi ruh halindeydim. Ben erkek arkadasima hpv oldugumu soyleyemiyordum benden ayrilir diye. Ondan gizliycem diye kac ay kendimi strese soktum. Bigun onda da cikacak veya baska sekilde ogrenecek de beni terkedecek gelecegimiz olmayacak diye dusunup surekli uzuldum. Sonuc: onda cikmadi, ogrenmedi, bende gecti.. ama yine ayrildik hpv yuzunden degilde sacma sapan bi sebepten terkedip gitti beni.. bu filmin ilk girisinde bi soz soyleniyordu: ' hayat biz plan kurarken basimiza gelenlerdir.' Diye.. ben onca ay ayrilik senaryosu kurup bunun icin kendimi mahfettim ama hayat bambaska şekilde bitirdi bizi. Yani biseyin olacagi varsa sen ne yaparsan yap illaki oluyor. Kendimi bosu bosuna yirtmisim ogrenmesin diye..

Simdi siz terketti diye uzuluyorsunuz, haklisiniz herkes üzülür ben de cok uzuldum hala tam mutlu oldugm söylenemez. Ama sunu bilin ki hayat eger sizin olmanizi istemiyorsa kendinizi kesseniz de bi sekilde bitiyor. Durduramiyorsunuz engel olamiyorsunuz bazi seylere.. o yuzden nasip degilmis diye düşünmek lazm bazen. Karsi tarafi surekli suclayarak yine kendimize haksizlik ediyoruz. Birakalim gitsin herkes emin olun ettigini bigun bulacaktir. Biz icimizde affedelim kurtulalm bu yukten dedigim gibi nasip degilmis deyip gecelim kendimize yapacagimiz en buyuk iyilik bu olur..

Evlilik ve cocuk konusunda telasa kapilmakta haklisiniz kim olsa dusunur uzulur.. ama senden olacak cocugun dogum yili zaten belli ve senin elinde degil bunu degistirmek.. kadere inanalim. En azindan inaninca biraz daha teselli buluyoruz.. ben baska aciklamaya sigdiramiyorum bazi seyleri. Akisina birakin ve ani yasamaya calisin bigun hersey duzelecek

Durum
    Özel Üye

Duzeltme: bu filmin degil, bi filmin

Durum
    Özel Üye

@aklimabirseygelmiyor seninki de bahane etmis ha .. insan severse hpv olsa dahi bırakmaz ayrilmaz bunu konusmaktan bununla savasmaktan yorulmaz. Ben empati yapiyorum erkek arkadasmda ciksaydi sigil ben onunla beraber savasirdm asla ayrilmazdm sevgi herseyiyle kabul etmek demek.. yani giden insan o veya bu sebep bi sekilde biseyleri bahane ediyor cani gitmek istedigi icin gidiyor baska biseyden degil.. takma kafana canim hepimiz yaklasik ayni durumlardayiz hepimizin iliskidi sarsıldı bu hastalik yuzunden bi sekilde.. ama hersey olacagina varir demekki boyle olmayacakmis dedim ya seninki hastaligi bahane etmis benmki duysa benmki de onu bahane ederdi ama bilmedi baska bi bahane sundu cunku cani gitmek istiyordu.. yolumuza bakalm bosverin gecmise uzulmekten elimize bisey gecmiyo ( derken kendim son 6 aydir uzuntuden nerdeyse gebereyazmis kisiyim) degmiyor inanın hic bisey uzulmekle duzelmiyor.. ben hayat akisimi degistirdim kendimi baska seylere verdim artik uzulmeyecegim gec oldu biraz bunu yapabilmem ama sonunda oldu iyiyim hatta yeni bi iliski bile dusuneblirm civi civiyi soker hahahahah

Durum
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Moralini bozmamalısın. Zor zamanda gidekse cok iyi. Giden gider.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sana değer vermeyen bir kişiyi kaybettiğin için asla üzülme, grip kadar yaygın olan bu hastalık için terk ediyorsa zaten sizin için umut yokmuş ve hiiiiiiiiiiç üzülmeye değmez şer gibi gördüğün şeyde hayır var böylece hpvden kurtulmanın hızlanacağını düşünüyorum ayrıca menopoza girene kadar çocuk sahibi olabiliriz bedenimiz buna uygun yaratıldı. Bu konuyu kafana takmak istemiyorsan yumurtalıklarını dondurabilirsin ... doğru insan çıkacak karşına herşeyin bir zamanı var bu konu bizim elimizde değil

Durum
    Tecrübeli Üye

Okuduğunuz ve içten cevap verdiğiniz için çok çok teşekkür ediyorum..herkese kıymetinizi bilecek size kıyamayacak sevgi nasip etsin .. en büyük açlık dünyada sevgi ne de olsa.. kimimiz ailemiz arkadaşlarımız sevgilimiz eşimiz çocuğumuz patili dostlarımızdan o sevgiyi buluyoruz .. hiç yalnız kalmamak dileğiyle ..Merve senin hikayeni okumuştum beni üzmüştü ..umarım sende çok tez zamanda artık canın yanmaz ..hepinize teker teker teşekkür ediyorum ..

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet Ahcc kullanmaya başladım ımutor compleks propolis alıyorum hastalığımı öğrenmeden önce yarım kalan ace selenyum vardı onu da devam ettim artık kullanmıyorum ımutor compleks bitince normaline döneceğim bendeki propolis nature diye bir firmaydı o bitince bee olana geçeceğim ahcc de şaseydi deneme için bir aylık almıştım alva firmasınınkine geçeceğim .. ayrıca eski arkadaşım prozaca devam ara ara alıyordum bırakmıştım ama tekrar ara ara almaya devam .. beslenme olarak sabah bal kuşburnu pekmezi normal klasik kahvaltı yumurtalı akşamda annem saolsun evde olduğu için ev yemeği oluyor .. Yeşilçay içiyorum kefir içmeye başladım..böyle..