Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba hpv

Durum
    herreray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba hpv

Merhabalar forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Güncel mesajlarla birbirimizi haber etmemiz çok önemli onun için devamlı takipte kalalım. 2,5 sene önce üniversite de ilişki sonrası 1 tane siğil çıktı tabi önemsemedim geçer diyen düşündüm geçmedi tıraş olurken arada kanama oldu taa o zamanlar. 3 ay önce gece mesaisine başlayınca birde baktım bu siğiller patır patır çoğaldı bu arada prostatit denilen hastalıkta çıktı prostat iltihabı diye geçiyor gece mesaisinde bağışıklık sistemim çöktü ve bu hastalıkları çıktı antibiyotik ile prostatitten kurtuldum sayılır çok şükür siğillere gelince asitle yatırdım %85 trikloroasetik ile hafızam iyi olduğu için yada öyle düşünüyorum =) kanattığım yerlerde siğillerin daha fazla çıktığını gördüm kanatmanın çoğalttığını kesin olarak anladım. Verrutol ile temizlenmeye çalışıyorum 9 10 tane anca vardır toplasan çoğalmaya çok az oluyor hatta yok bile denilebilir tek tük oral seks yapmadım çok şükür bu sıralar yüzümün sağ ve sağ çene tarafında ağrı dilimin sağ tarafında batma ağrı kulakta ağrı boğazda ağrı bugün kulak boğaza ve dişçiye gittim hpv den bahsettim. Ona göre bi bakın dedim baktılar ikisi de birşey gözükmüyor dedi kulak burun boğazcı reçete yazdı ilaçları yarın alacam sprey filan 4 5 gün kullan rahatlamazsan gel tekrar bakalım dedi. Sorum şu hpv virüsü ağzıma bulaşmamış olsa bile dil ülseri yada herhangi bi oral kansere sebep olur mu?

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Merhaba hpv

Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum. Tam olarak ağrının olduğu kısımda implant yapıldı 10 ay önce İmplantı da gösterdim sorun yok dediler. Yara açıkken elimden oraya bulaşma ihtimali var mı veya daha da kemik ve iç kısımlara? Bilirsiniz diş işlerini pamuk filan tutarız elimizle o zamanlar tabi hpv den habersizdim. Bu ağrılarımın hpv den neden şüphe ediyorum diye soruyorum kendilerine sanırım son 3 ay içinde bütün hastalıkların üst üste gelmesi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hayır soruna cevabım direkt hayır. Oral seks yapmamışsın sorun yok, yapsan dahi hemen ağıza bulaşabilen, penis ya da vajinaya bulaşı kadar sık olan bir durum değil. Bütün dünya ağız-dil-boğaz kanseri olurdu o zaman Çünkü ağız için bir bekaret zarı olmadığından hem müslüman toplumlarda, Türkiye gibi biraz muhafazakar toplumlarda hem de cinsellikle yeni tanışan insanlar insanlar için oral seks yaygın yapılan bir şey.

Durum
    Yeni Üye

Sonuçta bünyemizde olan bi virüs bu yani mesela baktığımız zaman bir insanın yüzüne kafasına nasıl virüs yayılabilir yayılamaz mantıksız ama yüzünde gözlerindeki siğil olan arkadaşlar var afedersiniz ama kafasını sokacak halleri yok yani bayan veya erkek organına ☺️ şimdi araştırmalarım da karşılaştığım 3*4 tane hpv vakası var 2 si erkek 1 i kız bunların 3 üdi oral seks yapmadığı söylüyorlar birbirinden habersiz bireyler ve 2 erkekte de boğaz ağrısı boğaz ve kasık lenflerin de şişme oluşmuş. Diğer vaka ise genç bir kız oral seks yapmadığı halde dil yarası oluşmuş ve dildeki yarayı biyopsiye göndermişler dil kanseri olup olmadıklarına bakacaklarmış sonuçu ne bilmiyorum bunlar internette araştırdım vakalar durum böyleyken bunların tesadüf olduğunu söyleyemeyiz bence doktorların ve bizlerin gözünden kaçan bir nokta ve ince ayrıntı olduğunu düşünüyorum?

Durum
    Admin

Karşılaştığınız 3-4 hpv vakasını yazmışsınız ama belki de karşılaşmadığınız 2000-3000 hpv vakası var. Aralarından en kötüleri alıp seçmek sizin tercihinizdir. Bana mantıklı gelmedi. Neden?

1.Oral seks yapmayan birisiniz
    2.Doktorlara görünmüşsünüz. Hpv ile alakalı belirti görmemişler (zaten oral seks yapmamışsınız)
    3.Çok nadir olan vakalardan bahsediyorsunuz ve kendinizde aynı nadir vaka olabileceğinizi + koskoca doktorların görüşlerinin gözünden kaçan bir şeylere dayalı olacağını düşünüyorsunuz.

Belki daha önce oral seks yapmış olsaydınız, endişenizde sizi haklı bulabilirdim ama yine ihtimal vermezdim ama oral seks yapmamış olmanız sadece kafanızda kötü senaryolar yazdığınızı, kendi kendinize felaket tellallığı yaptığınızı ve kendinizi üzdüğünüzü gösteriyor.

Aynı dönemlerden geçtik, merak etme. En son 3 yıl önce hpv'yken ben de dildeki tat dokularımı hpv siğili sanıyordum ve vulva kanseri olduğumu/olabileceğimi düşünüyordum... Şimdi gerçekten komik buluyorum kendimi

Durum
    Yeni Üye

Size katıldığım noktalar var haklısınız da, dediğiniz gibi çok fazla vaka var içlerinden seçmek belkide dediğiniz gibi benim seçimim insanoğlu en kötüsünü düşünmeye meyilli psikolojiye sahip ve birçoğunda genital siğilin ötesine geçmiyor bu yazıları yazma sebebim sadece kendim için değil insanoğluyuz doktorlar da öyle genel olarak gözden kaçırdığımız birşey olabilir mi o bahsettiğim vakalardaki erkekler de kulak burun ve boğaza ayrıca dişçiye ağızlarını kontrol ettirmiş hastalar ve temiz çıkanlar. Yani bu virüsü ben şöyle düşünüyordum işte temas yolu ile belli bölgeleri enfekte edip cildin altında kendine yuva yapan vücutta bağışıklık düşüncü de kendini siğille gösteren bi virüs gibi tanımlıyordum ama bu vakalar kafayı çok karıştırdı acaba bütün bünyelerinde etkileyebilir mi?

Durum
    Yeni Üye

Hpv ile bağlantısı görmediler ama neden olduğunu da bilemediler yani kulak burun boğazcı salgın var bu aralar dedi ne diyeceğiniz bilemediği icin çünkü birşey bulamadı ve dişçi de birşey göremiyorum implanta da sıkıntı yok dedi. Şuan da sağ boğazım hala ağrıyor şiş gibi sadece sağ taraf birde hani iki taraf olsa doktora hak vericem doğru salgından olabilir ama böyle birşey hiç başına geldi mi? Sadece sağ tarafını etkileyen çene kulak dil boğaz ağrısı?

Durum
    Admin

Bence bir süre kendinizi izleyin, uzun süre bu şikayetiniz devam ederse daha detaylı daha yetkin birilerine gidersiniz ama şimdilik hemen evham yapmayın belki de hasta olacaksınız, belki de üşüttünüz, ne kadar süre bu şikayetinizin devam ettiği önemli bence.

Durum
    Yeni Üye

Evet güzel söylüyorsun dil kanseri filan dediğiniz gibi uç hastalıklar ama boğaz ağrısı vb şeyleri sebep oluyor mu diye düşünmüştüm, bazı arkadaşlar koterle yaktırıyor koterle yaktırırken doktorun maskasinden sizde isteyip takın üroloji doktorum koterle yakılırken ordan çıkan dumanla solunum yoluyla boğaz göz ve ağıza bulaşır dikkat edin o yüzden ben asitle yakıyorum demişti bana hem izin az kalacağını söylemiştiniz. Ayrıca görünen siğilleri yaktırıyorsunuz birde görünmeyen siğiller var gözle görmediğimiz doktorun büyüteçle gördüğü elma sirkesinin iyi geldiğini söylüyor herkes denemedim ama denemeye başlıcam siğil yok diye sürmemezlik yapmasınlar sürmeye devam etsinler.

Durum
    Admin

Elma sirkesini düşünürseniz, bununla ilgili hpvliyiz blogunda bir yazım var. Okuyabilirsiniz, nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

https://hpvliyiz.wordpress.com/2019/...den-kurtulmak/