Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6. Ayda yeniden siğil çıkması

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

6. Ayda yeniden siğil çıkması

Çok üzgünüm arkadaşlar, mart ayında eşimde siğil olduğunu farkettik ve hemen doktora gittik ancak öncesinde bunlar ne falan derken jiletle kanatmış siğilleri farkettiği gün. Sonra hemen doktora gittik ve koter yapıldı, koter sonrası 2. Haftada minik minik bir sürü siğil cıktı cünkü kanatmıştı onları. Daha sonra tekrar koter için başka doktora gittik ve o sırada ahccye başladık. Temmuzdaki kontrolünde sadece bir siğili kalmıştı eşimin ve daha sonrasında eylüldeki kontrolde temizdi yani 2 aydır siğili yoktu ve ahcc ile 5. Ayımızdı simdi 6. Ayımızda tekrar 2 tane pütürcük çıktı ben asla siğil olduğunu düşünmedim, kesinlikle yağ bezesi flndır diye düşündüm ama doktora gitti bugün ve morali cok bozuk döndü eve biraz önce, ne yapacağımı ne düşüneceğimi şaşırdım.. dermatolog siğil olduğunu söylemiş. İnanılmaz çökmüş durumdayız.

Marttan bu yana 7 aydır asla birlikte olmadık, ahcc ile 6. Ayımızın bitmesine bikaç gün kaldı. Ahcc dışında folik asit ve imütör kompleks içtik hergün. Her aksam evde mayaladığım kefir içine çörekotu zerdeçal karabiber atıp içtik. Her gün bir tane yeşilçay ekstratı içtik öğlen saatlerinde. Hergün evde yemek yapıyorum ve haftada en az 2 gün spor yapıyoruz. 4 şişe beeo up propolis bitirdik, her akşam muhakkak 2 çeşit mevsim meyvesi tüketiyoruz.. tüm iç çamaşırları 60 derecede deterjan çamaşır suyu ve sirkeyle yıkıyorum, sonrasında da tüm çamasırları ve pantolonları ütülüyorum... Bu neden olduki ya.. ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Lütfen bize güzel bir şey söyleyin. Eşim sigara içmiyor. Sadece her cumartesi 2 bira içiyor. Bu bira buna sebep olmuş olabilir mi? Veya acaba gözden mi kacmıştı şu zamana kadar bu siğiller cok küçüktü de? Ama küçük siğiller bu bağışıklıkla büyümemeliydi. Ya da 7 ay önce kanattığı için engin süleyman akhanın dediği gibi 1 yıla yakın siğil cıkarması normal mi? Öyleyse bu kadar çaba boşuna mıydı bi de düşük riskli tip taşıyoruz sözde.. eşim normalde hiç hasta bile olmaz bağışıklığı çok güçlüdür ki uzun zamandır da hiç hasta olmadı.. Çok üzgünüm arkadaşlar. Bugün aşısının 2. Dozu için eczaneleri arayıp bulamayınca üzülmüştüm.. öyle bir dert geliyor ki öncekini unutturuyor.. allahım bu nereye kadar devam edecek kurtuluş yok mu

Durum
    Özel Üye

Cevap: 6. Ayda yeniden siğil çıkması

Çok mutluydum 4,5 aydır siğil çıkarmamıs olmama ama kendimin de tekrar siğili çıkacakmış gibi hissettiriyor bu durum bana

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Jiletle kanatmasından dolayı olabilir. Ahcc size siğil çıkarmamanızı garantilemez, her siğil çıkaranın da bağışıklığı düştü diye bişey yok. Sonuçta lokal olarak da o bölgenin tahriş edilmiş olması buna sebebiyet verebilir. Hemen moralinizi düşürmeyin. Herşey yoluna girmeden önce hep en kötüsü olurmuş öyle derler. Bence bu son kezdir

Durum
    Özel Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jiletle kanatmasından dolayı olabilir. Ahcc size siğil çıkarmamanızı garantilemez, her siğil çıkaranın da bağışıklığı düştü diye bişey yok. Sonuçta lokal olarak da o bölgenin tahriş edilmiş olması buna sebebiyet verebilir. Hemen moralinizi düşürmeyin. Herşey yoluna girmeden önce hep en kötüsü olurmuş öyle derler. Bence bu son kezdir
    Çok moralimiz bozuk, 2 ay önce siğili olsaydı bu kadar üzülmezdik ama 6. Ayın dolmasına bikaç gün kalmışken çok sarstı bu durum bizi. şimdi siğilinin çıkmış olması nedeniyle en az ne kadar daha ahcc kullanmalız sizce? 6 ay daha mı yani? Kafam allak bullak.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok moralimiz bozuk, 2 ay önce siğili olsaydı bu kadar üzülmezdik ama 6. Ayın dolmasına bikaç gün kalmışken çok sarstı bu durum bizi. şimdi siğilinin çıkmış olması nedeniyle en az ne kadar daha ahcc kullanmalız sizce? 6 ay daha mı yani? Kafam allak bullak.
    Yani tedavi olduktan sonra belki 1 ayda bile negatif olabilir. Sonucta zaten 6 aydır içiyormuş. Bu süreçte jilet kullanmasın bidaha.

Durum
    Dertlihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bence hiç moralini bozma bende ahcc başlayalı 6.ay bitecek. 5.ayda siğil çıkardım yaktırdım. Hemde hiç olmayan biyrrde. Moralim bozuldu mu evet bozuldu, ama geçirdiğim süreç aklıma geliyor. Yaklaşık 30 40 tane siğil den eser yok varsın 1 tane çıksın. Sürec önemli gelişim önemli. Gelişim gösterip göstermediğinizi mukayese edin. 1 senede geçsin boşver. Varsın 4 5 kutu daha kullansın. Siz elinizden geleni yapın. İlişki konusunda da önü delikli boxerlar var prezervatif ve onu kullansın açık biyer kalmasın. Ardından duş sonrası crystalin diye anti dezenfektan sprey var. Onu kullansın 👍 sağlıklı günler dilerim. Şuan bende 1 tane çok minik siğil var onu aldırcam haftaya 😊

Durum
    Özel Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani tedavi olduktan sonra belki 1 ayda bile negatif olabilir. Sonucta zaten 6 aydır içiyormuş. Bu süreçte jilet kullanmasın bidaha.
    7 aydır hiç jilet kullanamdı sadece makinayla kısaltıyor..zaten makina deymeyen yerde çıktı siğiller. umarım her şey güzel olur

Durum
    Özel Üye

Alıntı Dertlihpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hiç moralini bozma bende ahcc başlayalı 6.ay bitecek. 5.ayda siğil çıkardım yaktırdım. Hemde hiç olmayan biyrrde. Moralim bozuldu mu evet bozuldu, ama geçirdiğim süreç aklıma geliyor. Yaklaşık 30 40 tane siğil den eser yok varsın 1 tane çıksın. Sürec önemli gelişim önemli. Gelişim gösterip göstermediğinizi mukayese edin. 1 senede geçsin boşver. Varsın 4 5 kutu daha kullansın. Siz elinizden geleni yapın. İlişki konusunda da önü delikli boxerlar var prezervatif ve onu kullansın açık biyer kalmasın. Ardından duş sonrası crystalin diye anti dezenfektan sprey var. Onu kullansın 👍 sağlıklı günler dilerim. Şuan bende 1 tane çok minik siğil var onu aldırcam haftaya 😊
    Çok geçmiş olsun, umarım senin de eşimin de son siğilidir bunlar. Kesinlikle elimizden geleni yapıyoruz ve umarım çabalarımız karşılıksız kalmaz. Evet seninki gibi süreç çok güzel işledi esasında çünkü 40 civarı siğili vardı eşimin de haziran ayında ve sonrasında temmuzda bir siğil çıktı şimdi 2. Yani virüs yükü çok azalmış bu çok açık ancak 6 aya koşullanmış olmak cok etkiledi sanırım bizi. İlişki konusundaki önerin içinse ayrıca teşekkür ederim. Çünkü bu durum da eşimin hem canını sıkmaya başladı hem de evliliğimizi etkilemeye başladı

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

6.ayda siğil çıksa bile belki 7. Ayda negatiflik olucak. Olabilir, bence Ahcc devam... ben biraz Süleyman Engin hocaya katılıyorum belli bir süre sonra geçiyor illaki bu virüs ancak Ahcc ile bu süreyi kısaltabileceğimize inanıyorum.

En aktif dönemde Ahcc nin de geçiremeyeceğini ama siğilleri azaltacağını düşünüyorum.

Mesela ben en aktif dönemde farkedemedim bu virüsü sanırım 2 yıl sonra farkettim ve siğilleri ilk yakma işleminden bu yana 2 ay geçti tekrarlama olmadı yani bir kere yaktırdım sadece çünkü zaten 2 yıldır çıkan çıkmıştı duraklamaya girdi muhtemelen ve ben ahcc başladım evliyim, cinsel ilişkiye devam ediyoruz inşallah geçer

Durum
    Özel Üye

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6.ayda siğil çıksa bile belki 7. Ayda negatiflik olucak. Olabilir, bence Ahcc devam... ben biraz Süleyman Engin hocaya katılıyorum belli bir süre sonra geçiyor illaki bu virüs ancak Ahcc ile bu süreyi kısaltabileceğimize inanıyorum.

En aktif dönemde Ahcc nin de geçiremeyeceğini ama siğilleri azaltacağını düşünüyorum.

Mesela ben en aktif dönemde farkedemedim bu virüsü sanırım 2 yıl sonra farkettim ve siğilleri ilk yakma işleminden bu yana 2 ay geçti tekrarlama olmadı yani bir kere yaktırdım sadece çünkü zaten 2 yıldır çıkan çıkmıştı duraklamaya girdi muhtemelen ve ben ahcc başladım evliyim, cinsel ilişkiye devam ediyoruz inşallah geçer
    Evet özellikle siğilleri kanatmak kesinlikle siğillerin aktifleşmesi için en olumsuz durum anlaşılan. İyi ki varsınız, daha iyiyim sayenizde ancak kendimi yine de bir çukurdaymış hissinden kurtarmam biraz zaman alacak sanırım. İlişkiye devam etmenize rağmen siğil çıkmamasına çok sevindim. Umarım bi an önce şu hpvden kurtuluruz.