Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilgilerinize ihtiyacim var yardimci olur musunuz?

Durum
    brokoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation Bilgilerinize ihtiyacim var yardimci olur musunuz?

Merhaba,
    Öncelikle bana yardımcı olmanızı çokta istiyorum artık bıktım ve yıldım . Biraz açık konuşacağım ama artık çözüm yolu bulunmasını istiyorum. Yaklaşık olarak 2018 yılının ağustos ayında bi cilt sıkıntısı için doktora gitmiştim, bu süre de hastalığımla alakasız (hala hastalığımı bulamadılar ama verdiği sıkıntı azaldı) kullanmadığım kortizonlu haplar ve iğneler kalmadı.Her şey burada başladı ilk önce sünnet derisinin kaşınmasıyla başlayan bu hastalık sonrasında sivilce gibi bir şeyin çıkması ve onu kopartmam ile çoğalmaya başladı. Doktarların demesi ile bağışıklık sistemim düşmüştü ve ilişki ile bir alakası yoktu. Belki de eskiden taşıyordum bağışıklığım düşünce çıktı .Şu anda sivilce gibi içi iltihaplı şeyler üstüne siğiller ,baş üstünde ve hayalarımda olan kızarıklık ve aşırı derece de kaşıntılar artık beni bıktırdı çok sayıda var.sünnet derisinde ki kaşıntı yüzünden sürekli aynı yer yara oluyor ve kanıyor. Her ay düzenli bir şekil de yaktırdım yaktığı yerlerden 2-3 tane tekrar çıkıyordu tekrar yaktırıyordum aynı döngü hala devam ediyordu azalmıyordu. bir süre bıraktım ve o kadar çoğaldı ki artık kendimden tiksiniyorum.Bir hafta içinde 2 kere yaktırmama rağmen ne renk değişikliği ne kuruma hiçbir şey yok sanki benimle bütünleşti. Bağışıklık sistemi için haplar kullandım. Sirke sürdüm daha çok çoğaldı ve hala hastaneye gitmeme rağmen bana baş kısmında ki kızarıklar için bir şey demediler krem sür geçer ?? ve sivilce gibi dediğim şeyler için her doktor farklı bir şey dedi ve hiç bir sonuca varmadı çoğalıyorlar ve kaşınıyorlar ?? bir sürü doktora gittim artık bi çözüm yolunun bulunmasını istiyorum. Öğrenciyim beni zorlamayacak kökten bir çözüm istiyorum. Bilgilerinizi paylaşır mısınız? güzel bir doktor önerir misiniz? ne yol izlemem gerekiyor? yaktırma işlemi bir işe yaramıyor bende. Hastalığı geçenler nasıl geçtiklerini paylaşabilirler mi?
    Sevgilerle,teşekkür ederim.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Bilgilerinize ihtiyacim var yardimci olur musunuz?

Eklemeyi unutmuşum,test yaptırdım bir çok sefer herhangi bir cinsel hastalık ,hpv belirtisi çıkmadı. Teşekkürler.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Iyi bir cildiyeye görünmeni tavsiye ederim. Test yapıldı derken nasıl test yapıldı? Sürüntü ile mi yoksa biopsi mi alındı şüpheli bolgelerden?? Belki alerjik de olabilir

Durum
    Yeni Üye

İyi bir cildiyeci bulamıyorum sorun orda İstanbulda önerebileceğiniz varsa çok iyi olur. Test sadece kan yoluyla yaptılar toplamda 4 sefer olması gerekiyor. Teşekkür ederim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Brokoli merhabalar, şehirdışında olduğum için yazdıgın yazıyı gormeme ragmen cevap yazacak fırsat bulamadım. Şimdi cevaplayabiliyorum. Doktorlar bu duruma hpv diyemiyorlar o zaman ve hpv testte cıkmamıs? Ne tür bir rahatsızlık anlayamadım ama durumuna cok uzuldum. Psikolojik bir sey olabilir mi insan uzuldugunde boyle vucuduna yansır, karnı agrır bir yerleri kaşınır, egzama cıkar gibi.?

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı brokoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir cildiyeci bulamıyorum sorun orda İstanbulda önerebileceğiniz varsa çok iyi olur. Test sadece kan yoluyla yaptılar toplamda 4 sefer olması gerekiyor. Teşekkür ederim
    Hpv, kanda belirti veren bir virüs değil o nedenle sürüntü testi veya biyopsi yapılmasını öneririm. Beslenmende sıkıntı mı var acaba? Ya da şeker gibi bir rahatdızlığın?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eklemeyi unutmuşum,test yaptırdım bir çok sefer herhangi bir cinsel hastalık ,hpv belirtisi çıkmadı. Teşekkürler.
    Hpv zaten sadece hpv testi yaptirirsan cikar. O da bi cok kez yaptirilabilecek kadar ucuz bisey degil. Senin o yaptirdigin testler hpvye bakmiyor. Bence buyuk ihtimalle hpvsin anlattiklarin ona cikiyor

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Brokoli merhabalar, şehirdışında olduğum için yazdıgın yazıyı gormeme ragmen cevap yazacak fırsat bulamadım. Şimdi cevaplayabiliyorum. Doktorlar bu duruma hpv diyemiyorlar o zaman ve hpv testte cıkmamıs? Ne tür bir rahatsızlık anlayamadım ama durumuna cok uzuldum. Psikolojik bir sey olabilir mi insan uzuldugunde boyle vucuduna yansır, karnı agrır bir yerleri kaşınır, egzama cıkar gibi.?
    Arya sadece kanla test yaptirmis hpv testi yaptirmamis ki..

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kan yoluyla yapılan testte hpv çıkmaz. Siz sürüntü yada biopsi yoluyla da bi test yaptırın mutlaka. Bian önce tedavinize başlansın. Kendiniz evde tedavi edemezsiniz. Yanlış şeyler yaparak iyice çoğalmasina sebep olmayın

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya sadece kanla test yaptirmis hpv testi yaptirmamis ki..
    Aaa evet o zaman belli olmaz. Hpv genotiplendirme testi yaptırılması lazım.