Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 16 ve sonrası

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV 16 ve sonrası

Merhaba arkadaşlar, 3 haftalık beklemenin sonunda hpv 16 pozitif çıktı. Hpv'nin yaygın olmasını vs biliyorum ama bu süreçte simdi ne olucak cok bilmiyorum. Cumartesi günü doktora gidicem. Smear testi 6 ayda bir yaptırırım ve hep temiz çıkar. Erkek arkadaşımda gördüğüm siğiller sonrası içime kurt düştü ondan yaptırdım. Keşke önce yaptırsaydım Bağışıklık arttırıcı şeyler hemen almalıyı mıyım? Sigarayı tamamen bıraktım bugun (yani ögrendiğimden beri artık) ne yapmak gerek.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV 16 ve sonrası

Kefir, yeşil çay, kivi, yeşil çarliston biber ye c vitamini en çok bunlarda var özellikle kivi ve biber.
    Birde bağışıklık artırıcı demeyelim de bağışıklığı zirveye çıkartıp hpv negatif olmanızı sağlayan bir gıda takviyesi var. İsmi ahcc. Bütçeniz yetiyorsa 6 ay kullanım sonucu %90 hpv negatif olabilirsiniz. Forumumuzda ahcc kullananlar bölümünü biraz gezin anlarsınız kendinizde araştırabilirsiniz. Temin için, bu yazımın altında bulunan telefon numarasıyla da iletişime geçebilirsiniz ya da yurtdışından gelen bir tanıdığınız vs varsa kendiniz temin ettirebilirsiniz.

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba Sunnyd,

Aramıza hoşgeldin bende de hpv 16'nın yanında 6,53,58 ve 73 de var. Yani beterin beteri var o yüzden canını sıkma

Doktorun seni kolposkopi için yönlendirdi mi?
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...

Durum
    Tecrübeli Üye

Selamlar, daha sonuçlar yeni çıktı. Herhangi başka bi şey yok, 16 dışında yani. Doktorla cumartesi günü görüşücem ama şimdiden propolis aldım, endovir aldım ve sigarayı bıraktım. Dünden beri de yani ögrendiğimden beri o yemek, uyku ve spor disiplinine soktum kendimi daha 24 yaşındayım leep bile yaptırmak istemem cünkü doğurmayı istiyorum. kolposkopi olucak muhtemel umuyorum ki cin1 ya da temiz cıksın

Durum
    Admin

Leep olman hamile kalamayacagın ve dogum yapamayacagın anlamına gelmez detaylı arastırabilirsin. Saglıgından onemli degil bence hicbir sey

Durum
    Tecrübeli Üye

Selamlar tekrardan, smear temiz çıktı, doktorum seneye tekrar hpv alalım o sırada sağlıklı beslen vücudun atabilir dedi. Ahcc ye baslıcam simdi bir hafta sonra, bakalım. Süreci sizinle paylaşırım. Umarım kısa sürede kurtulurum.

Durum
    Admin

Tamamdır hadi inşallah

Durum
    Tecrübeli Üye

merhaba arkadaslar sormak istedigim bir soru var,
    smear temiz cikti ama cogu forumda tip 16 tida kesinlikle kolposkopi yapilmasi gerektigi soyleniyor. sizce yine de yaptirmali miyim? Doktorum suanlik gerek olmadigini soylemisti

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Smearde yanılma payı olabiliyor. Evet kolposkopi yapılmalı bence ne olur ne olmaz. Bi doktora daha sorabilirsin bence

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı sunnyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar sormak istedigim bir soru var,
    smear temiz cikti ama cogu forumda tip 16 tida kesinlikle kolposkopi yapilmasi gerektigi soyleniyor. sizce yine de yaptirmali miyim? Doktorum suanlik gerek olmadigini soylemisti
    doktorlar bu konuda 2' ye ayrılıyorlar, bazılarının görüşü kolposkopi yapmak oluyor bazılarının ki de yapmamak oluyor.
    senin için nasıl rahat edecekse öyle yaptır bence.
    ben bunu bi prof' a sormuştum 2 bakış açısı da doğru demişti.
    doktorun jinekolojik onkolog' dur diye tahmin ediyorum. eğer ki yakın zamanda kaptıığını düşünüyorsa bence yaptırmayabilirsin. çünkü benim doktorum da smear temiz çıkarsa kolposkopi yapmayacağını söylemişti.