Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV 16 ve sonrası

Durum
    sunnyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV 16 ve sonrası

Smear sonucum LSIL geldi, son dönemlerde sigarayı arttırmıştım acaba ondan mı diye düşünmeden edemiyorum. Bu süreçte ahcc de kullanmıştım ama bakalım. Zamanla bekleyip göreceğiz

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı sunnyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smear sonucum LSIL geldi, son dönemlerde sigarayı arttırmıştım acaba ondan mı diye düşünmeden edemiyorum. Bu süreçte ahcc de kullanmıştım ama bakalım. Zamanla bekleyip göreceğiz
    Kolposkopi biyopsi yaptırdın mı

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Bahar16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolposkopi biyopsi yaptırdın mı
    aralik ayinda yaptirmistim, temiz cikmisti, yani cin 1 cin 2 cin 3 falan yazmiyordu. o yuzden simdilik tekrarlamadik.

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı sunnyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aralik ayinda yaptirmistim, temiz cikmisti, yani cin 1 cin 2 cin 3 falan yazmiyordu. o yuzden simdilik tekrarlamadik.
    Ben hiç biyopsi yaptırmadım kolposkopiyle baktı zaten gittigim proflar iyiydi gercekten.Yaşın 27 son gittigim doktor temmuzda Smear alıcaz pozitifsen kolposkopi biyopsi dedi insallah gecmis olur cunku bebek de istiyorum

Durum
    habibe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benimde soncum LSHIL geldi malesef ama doktorum rahattı nedense 100 de bir kansere dònüsme ihtmali dedi.Yalnız sigaraya asla müsade yok dedi bi tane bile yok dedi.Off cok kızıyorum kendime hala 4-5 tane iciyorum,bırakmı basaramıyorum.

Durum
    Umay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı habibe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde soncum LSHIL geldi malesef ama doktorum rahattı nedense 100 de bir kansere dònüsme ihtmali dedi.Yalnız sigaraya asla müsade yok dedi bi tane bile yok dedi.Off cok kızıyorum kendime hala 4-5 tane iciyorum,bırakmı basaramıyorum.
    Habibe 12yil aralıksız sigara ictim gunde 2 paket ictigim donem de oldu ama hpv sayesinde biraktim diyebilirim yaklasik 2aydir bir tane bile icmedim ve canim da istemiyor. Ayrica sigara diye kudurmadim hic asla birakmayacagimi ve birakmak da istemedigimi soyleyen ben sagligim soz konusu oldugu icin mantıklı düşünmek zorundaydim. Belki iyilestikten sonra yeniden baslarim bilmiyorum kendimi bitti artik icmeyeceksin diye hic sartlamadim acik kapi biraktim iceceksen de iyiles oyle diye diye biraktim. Son paketin bittiginde yeni paket almayarak bi adim atabilirsin ben oyle yaptim. Elimin altinda olsaydi mutlaka icerdim. Gunde 1tane icmekle bile birakmis sayilmiyorsun. Lutfen bunu goz ardi etmeyin arkadaşlar söz konusu olan sağlığınız ve dönüşü yok bunun. Sağlığımızı tekrar kazanabilmek icin ne paralar döküyor ne dualar ediyor ne cabalar sarf ediyoruz bence nefsimizi de bi süre tutabiliriz ben buna inandim. Sizin de birakabilmenizi temenni ederim.

Durum
    habibe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tesekkürler kesinlikle haklısın umay deniycem umarım basarabilirim

Durum
    hopehope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba sizin süreç nasıldı negatife döndünüz mü?

Durum
    Tecrübeli Üye

Bana soruyorsanız hayır daha negatif olmadım sürecimi zaten konudan okuyabilirsiniz

Durum
    Meyra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba doktorunuz doğan vatansever di sanırım hpv testini onun hastanesinde mi yaptırdınız ben bugün fiyat aldım 288 tl dediler bi inanamadım çok uygun geldi yanlış olmasın dedim yok dediler böyle siz nasıl fiyatlara yaptırmıştınız ?