Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Onkolojiye gittim.

Durum
    Define - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Onkolojiye gittim.

Arkadaslar merhaba tekrardan. Onkolojiye gttim doktor baktı bayagı bi geride hoşuma gitmeyen 1,5 cm bişi gördüm dedi biyopsi aldı. Biyopsi alırken cocuğun varmı falan diye sordu. Acaip gerildim. Sonuçtan sonra konusalım dedi. Bende biyopsi sonucu cin 1 cin 2 falan mı belli oluyor dedim. Cin1 cin2 den daha ilerisi olabilir İyi ihtimal kondilom olabilir. Bu kadar ileride nadir olur ama olur dedi. Benzer durum duyan bilen fikri olan varmı? Smear temiz çıkmıştı, kanser çıkar mı 😱

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Onkolojiye gittim.

Kanser çıkacağını sanmam canım, şimdi bi sakin ol cin2 olabilir cin3 olabilir. Bende de doktor görmüştü 2 cm miydi neydi hatırlamıyorum ama cin3 çıkmıştım ve leep operasyonu olmustum, üstelik cocugum da yok. Hamile kalmamda sıkıntı olmayacagını söylemişti. Belki çok az etkiler demişti. Başka bir jinekologda leep işlemimin güzel yapıldığını söylemişti. Leep ne kadar iyi yapılırsa ileriye yönelik hamile kalmada o kadar az sıkıntı çıkar. Bebegın tutunduğu alan kısaltılıyor cunku.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanser çıkacağını sanmam canım, şimdi bi sakin ol cin2 olabilir cin3 olabilir. Bende de doktor görmüştü 2 cm miydi neydi hatırlamıyorum ama cin3 çıkmıştım ve leep operasyonu olmustum, üstelik cocugum da yok. Hamile kalmamda sıkıntı olmayacagını söylemişti. Belki çok az etkiler demişti. Başka bir jinekologda leep işlemimin güzel yapıldığını söylemişti. Leep ne kadar iyi yapılırsa ileriye yönelik hamile kalmada o kadar az sıkıntı çıkar. Bebegın tutunduğu alan kısaltılıyor cunku.
    Ya teşekkür ederim siz atlattınız. Hala riskli misiniz yoksa diğer insanlar kadar mı? Biyopsi sonucu mu cin kaç olduğumuz belli oluyor. Ya ben bayagı cahilim sonuç cıkınca rahimi komple alacaklar falan diye düşünüyorum sabahtan beri kafayı yedim iyice.

Durum
    Admin

Riskli değilim komple. Hem hpv negatifim hemde rahim agzım bebek kadar temiz Çünkü leep operasyonu sonrası öyle oluyor. Tekrar hpv ile enfekte olursam ileride cin1-cin2-cin3 gözükebilir ama tek eşliyim, evlendim bu sebeple tekrar hpv olmam söz konusu değil eşimden dolayı bir şey olmazsa.

Yok yahu, sizin birde cocugunuz var cok rahat olmalısınız, basit kısa bir operasyon. Sonrasında biraz kanama olabiliyor ama günlük işlere ertesi gün aynen devam edebiliyorsunuz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Riskli değilim komple. Hem hpv negatifim hemde rahim agzım bebek kadar temiz Çünkü leep operasyonu sonrası öyle oluyor. Tekrar hpv ile enfekte olursam ileride cin1-cin2-cin3 gözükebilir ama tek eşliyim, evlendim bu sebeple tekrar hpv olmam söz konusu değil eşimden dolayı bir şey olmazsa.

Yok yahu, sizin birde cocugunuz var cok rahat olmalısınız, basit kısa bir operasyon. Sonrasında biraz kanama olabiliyor ama günlük işlere ertesi gün aynen devam edebiliyorsunuz.
    Bu site ve sizler olmasanız depresyonun dibindeydim şuan iyi ki varsınız. 🤗🤗

Durum
    Admin

Alıntı Kötüanne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu site ve sizler olmasanız depresyonun dibindeydim şuan iyi ki varsınız. 🤗🤗
    Rica ederim <3 kendini kötü hissetme güzel anne. İstersen nickini değiştirebilirim ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Rica ederim <3 kendini kötü hissetme güzel anne. İstersen nickini değiştirebilirim ?
    Doktor çocuğun varmı diye sorunca kötü bişey gördü diye düşündüm o yüzden kötü hissettim. Çocuk yapmakla da işim yok 43 yaşına gelmişim var zaten daha yapmam da tedirgin etti işte.