Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsv’den şüpheleniyorum. Lutfen yardim edin!!

Durum
    seldab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hsv’den şüpheleniyorum. Lutfen yardim edin!!

Merhaba arkadaslar. Bu hafta iki doktora gittim. İkisi de sigillerin çok küçük gözükmüyor bile deyip beni ciddiye almadi (hpv). Bunun yanında genital bölgemin surekli kasindigini ve kizarik olduğunu söyledim. Bir tanesi bana mantar kremi yazdi fakat hsv olma ihtimalinden supheleniyorum cunku klitoris etrafinda kabarcik gibi pütürlü olmuş her yer. Ve tabiki kasiniyor. Ama aci yok. Hsv pozitif arkadaslar bilgilerini aktarabilir mi bu konuda? Ve mantar enfeksiyonu geçirenler? Böyle putur putur olur mu deri mantarda? Gelecek hafta baska bir doktora gidecegim bu arada. Umarim o ciddiye alir. İnsani hastaliktan çok gördüğü muamele yoruyor.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Hsv’den şüpheleniyorum. Lutfen yardim edin!!

Bu arada doktorlardan biri bana israrla jilet ya da ağda kullanabilirsin dedi ben ama cogaltiyormus dememe ragmen. Ve baska bir şey var midir test yaptirmak istiyorum dediğimde zaten kapabilecegin en kötü seyi kapmissin dedi. Ama vücuttan atabilirim dediğimde de çok çok uzun yillar belki dedi. İnsan kendini toparlamaya calistikca böyle seylere denk gelince yikiliyor. Zaten agzimda 3 farkli yerde yara cikti. Kbbye gittim doktor çok güzel bir insandi sağolsun. Korkudan aft cikarmissin dedi. Lezyon yok kizarşk dedi. Ama o zaman sadece bir yerdeydi simdi 2 farklı yerde de cikti ucuk gibi. Doktorun gördüğü ise o zaman kizarikti ama simdi üzeri beyaz olmus. İnternetten baktim bel soğukluğu ya da hsv ye pek benzemiyor gibi ya da ben kendimi kandırıyorum cunku onlar ayni yerde artıyor. Beyaz olan tek bir tane ve aft fotograflarına daha çok benziyor. Tam kendimi artik eskisi gibi ağlatmıyorum surekli dedigim anda bunlar geldi basima. Surekli hiv olabilir miyim Başka bşsey olabilir miyim diye kafayi yemeye basladim. Çok kötü durumdayım yine eskisi gibi. Devlet doktorları maalesef çok kötü. Bir umut iyi birine denk gelmeyi bekliyorum. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum cunku kaldiramiyorum günlerdir olan hiçbir seyi ve sosyal hayatimda çok sinirli tahammülsüz biri olmaya basladim. En kötüsü de bakire oldugum icin smear yapamıyorlar. Sadece surtunme ve oral seks yasadim yaklaştık 4 ay önce. Bende baska ne var devlette hangi testleri yaptirabilirim hiçbir doktor ilgilenmiyor. Git gide kötüye gidiyorum. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Baska diyecek hiçbir şeyim kalmadi artik.

Durum
    Yeni Üye

Ayrıca ilk gittiğim hastanede doktor ile tartistim. Bana çok kötü muamele yapti ve cinsel birlikteliğim olmadi dememe rağmen sanki ben yalan söylüyormuşum gibi ona sizi şikayet edeceğim dediğimde sen zaten geldiginden beri agliyorsun bunun nereden bulaştığı da meçhul tarzında konuştu benimle. Üstelik ben daha tamamen anlatmadan konuşmadan iki tane daha hasta aksi içeri sonra beni yarıda kesip yaninda kan alinacak dedi ve kanimi alan hemşire o kadar dikkatsizdi ki iğneyle kolumu çizdi kan fiskirdi kolumdan. Daha sonra hemşire şikayet edeceğim dememin üzerine güvenliği çağırdı halbuki ben sadece kanamanin durmasını bekliyordum. Kanamam dursun cikacagim dememe rağmen dışarda bekleyin durmasini dedi. Sizden rica ediyorum lütfen bana devlette bir doktor önerir misiniz? Ben su an cok kötü ben cok güçsüz bir durumdayim. Daha fazla ne kadar dayanabilecegimi bilmiyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hsv biraz daha farklı oluyor seldab başka bir doktora git lütfen bu doktor seni çok kötü hissettirmiş ve çok yobazca konuşmuş. Kendini lütfen başkaları yüzünden yıpratma. Sende hsv olup olmadıgına en iyi doktor görerek karar verir, bizim burdan bir yorum yapmamız dogru olmayabilir.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eğer siğil var mı yok mu diye vulvayı sürekli inceliyorsan kaşıntı ve kızarıklık o yüzden olabilir. Hsv aynı dudaktaki gibi yangılı olur diye biliyorum. Belki tahriş olmuş olabilir bir süre dokunma, sabunla kesinlikle yıkama, trosyd krem kullanabilirsin iyi geliyor kasintilara 15 güne bir biraz elma sirkesi ve suyu karistirip ozel bolgeni yikayabilirsin bunlar bana doktorumun dedikleriydi

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Nasi doktorlara denk gelmissin sen selda bence hemen baska bi doktora gorun hatta bikac doktora bile gorunebilirsin emin olman icin. Bakireysen bence bu kadar seyin seni bulmasi cok anormal ve istisnai bi durum.. yani zaten dogru duzgun birliktelk yasamiyosun onda da hepsi mi seni bulur.. bence oyle degildir ben hsv oldugunu dusunmuyorum bu kadar basitce kapilmamasi lazim.

Ayrica mantar oldugunda derinde biseyler cikmaz sadece beyaz akintin olur ve vajina icin kasinir vajina icine baktiginda beyaz beyaz pamukcuk gibi noktalar gorursun ama yikadiginda gecer sonra tekrar olusur mantar boyle birsey ve deri disinda mantar olmaz vajina icinde olur. Hsv icin tekrar bi doktora goster degil derse rahatla belki psikolojik olarak bsey çıkartmışsindir bilemeyiz.

Bide hpv oldugundan eminmisin ? Onu nasil anladin kac doktor hpv teshisi koydu ? Bunu neden kac doktor diye soruyorum cunku benim bariz sigil olan sigillerime sigil degil diyen doktorlar olmustu o yuzden ben tek hekim kanisina pek inanmiyorum bi kac doktora teyit ettirmek lazim.

Durum
    Yeni Üye

Arkadaslar yazdiginiz icin hepinize tesekkur ederim. Biraz kendime gelmeye calistim foruma girmeyerek hiç iyi hissetmiyordum.
    Merve bu haftaici randevu aldim internette güzel yorumlar yazmislar gidecegim doktor icin insallah ayni seyleri yaşamam dua ediyorum. Bu doktorlara gittiğimde sigillerim minicikti ve zaten ilgilenmedikleri icin göremediler. Birine ben eldiven takip gösterdim diğeri hiçbir şey yok dedi. Ama simdi artmaya basladi cunku yakmadim doktorlara göstermek için. Surekli de farkli doktora gidecegim diye yine kullanmayınca çoğaldılar simdi. Basligi actigim günden beri gözlemliyorum hem siğiller cogaldi hem de on tarafta fark ettiğim seyler hala ayni duruyor ama galiba sigil baslangici gibi. Bugun söyle yorumladim sigiller neredeyse 2-3 haftadır durduğu icin tuvaletten sonra peçete kullanırken yayildi muhtelemen peceteden dolayi ve o on tarafta fark ettiğim seyler hpvden dolayi cikacak olan yeni siğiller. Tabi bu hafta yne doktora gidecegim o bilir ancak ama hsv yi arastirdigim kadariyla cikan yaralarin aci vermesi gerekiyor. Hiç oyle bir şey olmadi çok şükür. Yalnizca kasinmam azaldi. Bu kasinmanin nedenini doktora kesinlikle soracagim.
    Bu arada soruna gelince ilk fark ettiğimde gittiğim doktor hpv dedi direk bakarak. Ben çok sasirinca ( cunku sadece bir kişiyle Birseyler yasadim ve o da sadece oral ve surtunmeydi-yaklasik 3-4 ay önce) gozle genital sigil anlasilir dedi. Tabi ben o zamanlar bir kere yakinca sigilleri bir daha cikmayacak sanıyordum cunku bana sadece ilaç verip yollanmıştı. Sonra siğiller tekrar cikmaya başlayinca ve ben de arastirinca hpv olduğunu kesinlikle anladim.
    Pozitif negatif ve tip testleri nasil yapilacak neler olacak hiç bilmiyorum. Gittiğim doktorlar beni ciddiye bile almadigi icin bunlari soramadim bile.

Durum
    Helpp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dediğiniz yerde benim de bir sürü kabarcık ve kaşıntı var. Ben siğil olduğunu düşünüyorum onların küçük küçük bir sürü. Hatta dün fark ettim ve yıkıldım. Hsv ağrılı olur yazıyor her yerde bence hpv var o bölgede

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba Seldab, ben mantar olduğunu düşünüyorum çünkü geçmişte çok uzun bir süre geçmeyen mantarım vardı, deli gibi kaşınıyordu kanamasına rağmen kaşınıyordu ve kıpkırmızı oluyordu kaşınan bölgeler.. ama pütürlük yoktui enfeksiyon olabilir bence. siğillerimi yaktırdıktan sonra benzer şikayetle doktora gitmiştim, beyazlıklar ve pütürlükler vardı dediğin gibi, kaşıntı yoktu ama çok acıyor ve ağrıyordu, herpesten şüphelenmiştim ben de senin gibi doktor herpes olsa yerinde duramazsın o bambaşka bir şey demişti. enfeksiyon varmış, iki farklı antibiyotik ve gynomax verdi, kullandım ve geçti şu an öyle bir sorun yok. Canını sıkma ama tabii ihmal etme
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı seldab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yazdiginiz icin hepinize tesekkur ederim. Biraz kendime gelmeye calistim foruma girmeyerek hiç iyi hissetmiyordum.
    Merve bu haftaici randevu aldim internette güzel yorumlar yazmislar gidecegim doktor icin insallah ayni seyleri yaşamam dua ediyorum. Bu doktorlara gittiğimde sigillerim minicikti ve zaten ilgilenmedikleri icin göremediler. Birine ben eldiven takip gösterdim diğeri hiçbir şey yok dedi. Ama simdi artmaya basladi cunku yakmadim doktorlara göstermek için. Surekli de farkli doktora gidecegim diye yine kullanmayınca çoğaldılar simdi. Basligi actigim günden beri gözlemliyorum hem siğiller cogaldi hem de on tarafta fark ettiğim seyler hala ayni duruyor ama galiba sigil baslangici gibi. Bugun söyle yorumladim sigiller neredeyse 2-3 haftadır durduğu icin tuvaletten sonra peçete kullanırken yayildi muhtelemen peceteden dolayi ve o on tarafta fark ettiğim seyler hpvden dolayi cikacak olan yeni siğiller. Tabi bu hafta yne doktora gidecegim o bilir ancak ama hsv yi arastirdigim kadariyla cikan yaralarin aci vermesi gerekiyor. Hiç oyle bir şey olmadi çok şükür. Yalnizca kasinmam azaldi. Bu kasinmanin nedenini doktora kesinlikle soracagim.
    Bu arada soruna gelince ilk fark ettiğimde gittiğim doktor hpv dedi direk bakarak. Ben çok sasirinca ( cunku sadece bir kişiyle Birseyler yasadim ve o da sadece oral ve surtunmeydi-yaklasik 3-4 ay önce) gozle genital sigil anlasilir dedi. Tabi ben o zamanlar bir kere yakinca sigilleri bir daha cikmayacak sanıyordum cunku bana sadece ilaç verip yollanmıştı. Sonra siğiller tekrar cikmaya başlayinca ve ben de arastirinca hpv olduğunu kesinlikle anladim.
    Pozitif negatif ve tip testleri nasil yapilacak neler olacak hiç bilmiyorum. Gittiğim doktorlar beni ciddiye bile almadigi icin bunlari soramadim bile.
    Doktorlarin geneli ciddiye almiyor zaten bizim icin travmatik bi durum ama onlar alismis. Surekli yenisi cikiyor ve artiyorsa zaten hpvdir de hsv icin tekrar bi doktora gorun bakalim canm ne diyecek