Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsv’den şüpheleniyorum. Lutfen yardim edin!!

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hsv’den şüpheleniyorum. Lutfen yardim edin!!

Öncelikle sakin ol bunların hepsi geçecek hepimiz gibi en başında telaş yapman çok normal ama bir kaç ay sonra basit bir virüs gibi gelmeye başlayacak, ben unuttum bile nerdeyse. Soruna gelirsek de bence hsv değil. Hsv bildiğimiz dudakta çıkan uçuk gibi ağrılı ve sulu oluyor. Acısından ve sulanmasından anlayabilirsin. Seninkiler siğil olabilir ya da enfeksiyon olabilir. Yapman gereken ilk şey siğilse yaktırmak ve ahcc kullanmaya başlamak. Siğillerin tekrar edebilir korkma bu da çok normal bir durum ama ahcc ile hepsinin üstesinden geleceksin inan diğer dikkat etmen gereken şeyler forumda var biraz göz gezdirirek bulabilirsin doktorun davranışını da hiç kafana takma çıkar arada öyle cahiller. Sen yanlış ya da kötü bir şey yapmadın bunu unutma. Biraz şanssızlık olmuş sadece. Bir kaç aya geçecek bir virüs için kendini üzme bu kadar.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Güzelim Merhaba

Hsv’li bir birey olarak yazıyorum,forumda da var bi kaç kişi böyle.. öncelikle hsvn ilk atağı şiddetli geçer. Bildiğin dudağındaki uçuk gibidir su toplar,şişer. Ateş ve ağrı yapar(!) tanısını kolay koyabilir bir enfeksiyon hastalıkları doktoru. Ve hsv genelde erkekten kadına geçme ihtimali yüksek bir virüs olur.

Tabii tanısı koyulduktan sonra doktor zaten gerekli tedaviye de başlar. Ve her bağışıklığın düştükçe hsv beliriverir.. ama seninkisi hsvde olabilir,mantar da bilemiyorum...

Devlette insan gibi davranmadıklarını maalesef hepimiz biliyoruz ama özele gitmek şansın yoksa lütfen biraz dirayetli ve güçlü ol. Ve karşındaki hekime güçlü olduğunu hissettir,ilgisi değişecektir. Kaygılarından net bahset. Hepsini dinlemek zorunda zaten..

Umarım iyi bir hekime denk gelirsin tekrar git bi baktır

Sigara içme,alkol alma,ve iyi beslen

Çok geçmiş olsun

Durum
    seldab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Sürekli hastane ve doktorlarla uğraştığım bir zaman oldu. Yine haklı çıktınız, eksik olmayin Mantar enfeksiyonuymuş. Pütürler de ondan dolayıymış. Sizinle de paylaşayım, iç çamaşırlarımızı mutlaka ütüleyelim ve dar şeyler maalesef hepimiz giyiyoruz ama temizlik ve bölgenin kuru kalması çok önemliymiş.

Durum
    Yeni Üye

Mantar kabarcık yaparmış. Doktor öyle söyledi. Lütfen sizde doktora gidin bir an once. Hsv zaten arkadaşlar da yazmış bana doktor da söyledi basit bir kaşıntı ile değil çok ağrılı bir şekilde ortaya çıkarmış. Bende de mantar varmış. Çok geçmiş olsun, doktora gitmeyi ihmal etmeyin. İç çamaşırlarınızı ütüleyin ve bölgeyi kuru tutun.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Helpp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz yerde benim de bir sürü kabarcık ve kaşıntı var. Ben siğil olduğunu düşünüyorum onların küçük küçük bir sürü. Hatta dün fark ettim ve yıkıldım. Hsv ağrılı olur yazıyor her yerde bence hpv var o bölgede
    Mantar kabarcık yaparmış. Doktor öyle söyledi. Lütfen sizde doktora gidin bir an once. Hsv zaten arkadaşlar da yazmış bana doktor da söyledi basit bir kaşıntı ile değil çok ağrılı bir şekilde ortaya çıkarmış. Bende de mantar varmış. Çok geçmiş olsun, doktora gitmeyi ihmal etmeyin. İç çamaşırlarınızı ütüleyin ve bölgeyi kuru tutun.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Aklımabirseygelmiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Seldab, ben mantar olduğunu düşünüyorum çünkü geçmişte çok uzun bir süre geçmeyen mantarım vardı, deli gibi kaşınıyordu kanamasına rağmen kaşınıyordu ve kıpkırmızı oluyordu kaşınan bölgeler.. ama pütürlük yoktui enfeksiyon olabilir bence. siğillerimi yaktırdıktan sonra benzer şikayetle doktora gitmiştim, beyazlıklar ve pütürlükler vardı dediğin gibi, kaşıntı yoktu ama çok acıyor ve ağrıyordu, herpesten şüphelenmiştim ben de senin gibi doktor herpes olsa yerinde duramazsın o bambaşka bir şey demişti. enfeksiyon varmış, iki farklı antibiyotik ve gynomax verdi, kullandım ve geçti şu an öyle bir sorun yok. Canını sıkma ama tabii ihmal etme
    Evet mantarmış. pütürlük olur enfeksiyon var dedi. sadece bir tane kram verdi (travocort).Yeni kullanmaya başladım umarım iyileşir. Çok teşekkür ederim yanımda olup cevap verdiğin için.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sakin ol bunların hepsi geçecek hepimiz gibi en başında telaş yapman çok normal ama bir kaç ay sonra basit bir virüs gibi gelmeye başlayacak, ben unuttum bile nerdeyse. Soruna gelirsek de bence hsv değil. Hsv bildiğimiz dudakta çıkan uçuk gibi ağrılı ve sulu oluyor. Acısından ve sulanmasından anlayabilirsin. Seninkiler siğil olabilir ya da enfeksiyon olabilir. Yapman gereken ilk şey siğilse yaktırmak ve ahcc kullanmaya başlamak. Siğillerin tekrar edebilir korkma bu da çok normal bir durum ama ahcc ile hepsinin üstesinden geleceksin inan diğer dikkat etmen gereken şeyler forumda var biraz göz gezdirirek bulabilirsin doktorun davranışını da hiç kafana takma çıkar arada öyle cahiller. Sen yanlış ya da kötü bir şey yapmadın bunu unutma. Biraz şanssızlık olmuş sadece. Bir kaç aya geçecek bir virüs için kendini üzme bu kadar.
    çok çok teşekkür ederim, sağolun. mantar enfeksiyonuymuş, krem verdi doktor bunun için. siğillerim de var tabiki o ayrı. fakat kaç tane doktora sorduysam vucudumdan atabilirim değil mi diyerek hepsi vucutta kalıyor sadece vucudun alışıyor tarzında cevaplar verdi forumun tam aksine. kimsenin bilgiisni sorgulamak bana düşmez ama burada negatif olan bir sürü insan var. neden çoğu böyle yorum yapıyor anlamıyorum. ek olarak çoğu devlet hastanesiydi bunu diyenlerin. yani para amacı mı acaba diye düşündüm ama öyle birşey de mümkün değil. siz ne dersiniz?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzelim Merhaba

Hsv’li bir birey olarak yazıyorum,forumda da var bi kaç kişi böyle.. öncelikle hsvn ilk atağı şiddetli geçer. Bildiğin dudağındaki uçuk gibidir su toplar,şişer. Ateş ve ağrı yapar(!) tanısını kolay koyabilir bir enfeksiyon hastalıkları doktoru. Ve hsv genelde erkekten kadına geçme ihtimali yüksek bir virüs olur.

Tabii tanısı koyulduktan sonra doktor zaten gerekli tedaviye de başlar. Ve her bağışıklığın düştükçe hsv beliriverir.. ama seninkisi hsvde olabilir,mantar da bilemiyorum...

Devlette insan gibi davranmadıklarını maalesef hepimiz biliyoruz ama özele gitmek şansın yoksa lütfen biraz dirayetli ve güçlü ol. Ve karşındaki hekime güçlü olduğunu hissettir,ilgisi değişecektir. Kaygılarından net bahset. Hepsini dinlemek zorunda zaten..

Umarım iyi bir hekime denk gelirsin tekrar git bi baktır

Sigara içme,alkol alma,ve iyi beslen

Çok geçmiş olsun
    Öncelikle merhaba. Çok geçmiş olsun. Umarim sizin de sağlık durumunuz iyidir şu an.
    Mantar enfeksiyonuymuş. Pütürlerin olması doğal tahriş de olmuş dedi doktor. Çok şükür ilgili güzel bir doktora denk geldim bu kez. Sağolsun ilgilendi dinledi. Kan ile test de yaptırdım. Çok paniktim çünkü. Testlerim de temiz çıktı.

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Rica ederim ne demek çok geçmiş olsun
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı seldab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok çok teşekkür ederim, sağolun. mantar enfeksiyonuymuş, krem verdi doktor bunun için. siğillerim de var tabiki o ayrı. fakat kaç tane doktora sorduysam vucudumdan atabilirim değil mi diyerek hepsi vucutta kalıyor sadece vucudun alışıyor tarzında cevaplar verdi forumun tam aksine. kimsenin bilgiisni sorgulamak bana düşmez ama burada negatif olan bir sürü insan var. neden çoğu böyle yorum yapıyor anlamıyorum. ek olarak çoğu devlet hastanesiydi bunu diyenlerin. yani para amacı mı acaba diye düşündüm ama öyle birşey de mümkün değil. siz ne dersiniz?
    Devlet hastaneleri ciddiye almıyorlar maalesef... Ben uğraşmak istemediklerini düşünüyorum. Devlet memuru kafası yani mesaim dolsun maaşımı alayım yeter, insanların hayatı umrumda değil modundalar.... Erkek arkadaşımla gittik hpv için, sende hiç bir şey yok sen sapasağlamsın dediler bize, ama özel laboratuvardaki sonuçlar öyle demedi :/
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...