Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Yakma islemi ve Aldara

Durum
    Zedpred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV Yakma islemi ve Aldara

Arkadaşlar herkese selamlar,
    Öncelikle boyle bir forumun varligindan yeni haberim oldu, herkese gecmis olsun.
    24 yasinda bir gencim, gecen yil kasık bolgesindeki kizarikliklar sebebiyle eylul ayinda gittigim cildiye bana Molluscum Contagiosum sigili kaptigimi ve kriyoterapi yapilmasi gerektigini soyledi, buna istinaden 2 kere kriyoterapi yaptirdim, daha sonra farkli doktorlara gittim herkes geçmiş oldugunu, herhangi bir sey olmadigini soyluyordu ama ben emindim gecmediginden , daha sonra ermeni hastanesine gittim ve HPV oldugunu soyledi doktor(herhangi bir test vs yapmadan gözle bakarak), ardindan yakma isleminin en kesin cozum oldugunu ve bunu yapmamiz gerektigini soyledi, 2 ay önce yakma işlemi yaptik( koter deniyor sanirim ) , en son kontrole gittigim zaman sigil olmadigini ve Aldara krem kullanmami soyledi, bugun basladim ve haftada 2 gun kullanacagim, sizlere sorularim su sekilde;
    Yakma islemi sonrasi 2 ay gecmesine ragmen penise yakın bölgede kızarıklik hala duruyor(nohut tanesi buyuklugunde) bu kizariklik ne zaman gecer? Aldara yardimci olur mu?
    Moral olarak kendimi iyi tutuyorum ancak ister istemez karşı cins ile iletisimden uzaklastim ne yazik ki, şu durumda sizce partnerime virus bulastirmam kesin olacaktir degil mi?
    Ayrica forumda ahcc diye bir sey okudum, (doktor boyle bir seyden bahsetmemisti) sizce bu ilaci kullanmam gerekir mi?

Herkese simdiden cevaplari icin cok tesekkur ederim, esen kalın.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV Yakma islemi ve Aldara

Zedpred, selamlar foruma hoşgeldin

Kızarıklık derken yani siğil gibi bir şey mi? eğer çıkıntılı bir şeyse tekrar doktora görünüp müdahale ettirmeni tavsiye ederim. Sende geçen yıldan beri hpv vardı anladığım kadarıyla? Ya da şöyle olabilir: ilk baska molluskum vardı sonra geçen yıldan bu zaman aralığına dek hpv virüsünü kaptın? Bu da olabilir.

Aldara kremi genelde doktorlar veriyor, sende bir dene ama tahriş yapabiliyor haberin olsun çok kalın sürme, yayarak ve incecik sür. Haftada 3 kullanıldığında tahriş net oluyor, sigillerin azalmasını vaad ediyor genital bölgenin bağışıklığını güçlendirerek. Ama forumda 100 kişiden 70i çok memnun değil. Ben de 4 ay kullandım aldara'yı zamanında. fena değil ama çok etkili de görmüyorum.

Ahcc kullanmam gerekir mi diye sormuşsun açıkçası bu sana ait bir karar. Ahcc'yi detaylı araştırıp okumanı tavsiye ederim hem forumumuzda hem de yabancı kaynaklarda. Kısaca: ahcc hpv negatif olmanı saglıyor, bu anlamda yabancı kaynaklarda testler ve deneyler yapıldı insanlara ve 6 aylık kullanımda neredeyse hepsi negatif oldu 1-2 kişi olamamıştı diye hatırlıyorum sadece. Yan etkisi olmayan, ilaç kategorisinde olmayan, bitkisel vegan bir ürün. Forumda birçok kişi kullanıyor şu an, bazıları negatif oldu zaten buna ben de dahil (ahcc kullanarak hpv negatif oldum) sen ilk önce bir araştır aklına yatarsa düşünürsün sen bilmeden biz seni yönlendirmiş gibi olmayalım

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Koter yanigi gec geciyor malesef kizarikligin hala olmasi normal. Bazi bölgeler hemen iyilesirken bazisi cok gec iyilesiyor. Yakilan yerlere aleovera cicegi veya kantoron yagi surerseniz hizli iyilesir ve iz kalmaz. Aleovera daha etkili bu konuda.

Ahccye gelince kesinlikle oneririm ben. Etkilerini öğrenmek icin ahcc basligina girip ordaki yazilari okuyabilirsiniz. Ben kendi adima 4 ayda ve 6 aydaki etkisini uzun uzun anlattm tekrar soylemiyorum burada isterseniz onlari da okuyun ama kullanmaniz cok onemli bu hastaliktan kurtulmak icin

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhabalar, ilk gittigim doktor molluskum dedi, daha sonra gittiklerimde hep boyle soyledim, ancak son gittigim doktor molluskum degil, hpv dedi, onun ardindan koter uyguladik. 2 ay kadar oldu, simdi aldara kullaniyorum ve sonucu gorecegiz, ama benim de gordugum sadece kizariklik oldugu, yani herhangi bir cikinti vs yok, ayrica dedigim gibi bana test vs yapilmadi, HPV tanisini sigili gorup koydu doktor. Şu an deri sorunsuz gozukuyor yalnizca dedigim kizariklik var ve aldara suruyorum. Bu tedavinin ardindan AHCC’yi iyice arastirayim diyorum, ne dersiniz?
    Ayrica HPV testi yptirmam gerekir mi sizce ? Yaptirsam nerede ve ne kadara yaptirabilirim, zaman ayirip okuyup, cevapladiginiz icin ayrica tesekkur ederim

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba Merv, dünden itibaren aldara kullanmaya basladim haftada iki gun olacak sekilde, bu aralrda aleovera cicegi sürsem olur mu sizce? Ve bir onceki mesajimda Arya’ya yazdigim gibi HPV icin test yaptirmam gerekiyor mu? Okudugum kadariyla ahcc pahali bir ilac ancak kesin cozum buysa aldara krem bittikten sonra ahcc kullanmam en dogrusu olacak?

Durum
    seldab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de bu hafta devlette hem kbb hem de jinekolojşye gidecegim. Yasadiklarimi ve tecrübelerimi yazarim. Ama bana da kisitli maddi imkanlarla özele çok para vermek yerine devlette eğer ciddiye alan doktor denk gelirse devlette devam edip parayı ahcc’ye yatirmak daha mantıklı geliyor. Doktora gittikten ve sonuclarmi aldiktan sonra kesin karar vereceğim bu konuda. Ama hayatına birini alma konusunda dikkatli olmani tavsiye ederim. Bana hpv geçen kisiyle sevgili değildik. Ve bunu bile bile umursamamisti. Üstelik tek birlikte oldugum kisi oydu ve baska ihtimal olamamasına rağmen bana yalan söylemisti. Toplum erkeklere hep olabilir gözüyle bakiyor. Umarim bir an once iyileşirsin. Asla ama asla moralini dusurme. Hayat çok kisa ve hpv herkesin basina gelebilecek bisey. Günlerini buny dusunerek geçirme. Tedavini ol ve yasamina kaldign yerden devam et. Forumda okumustum hpvnin faydalari diye. İnan bu kendini kandirmak degil. Sagligina her zamankinden daha çok dikkat etmen ve guclu olman yazmislardi. Aklina hep bu gelsin. Hepimiz sevmek sevilmek istiyoruz maalesef dogamizda var. Ama saglik her seyden daha önemli bence. Bir süre uzak kalabilecek kadar güçlüyüz hepimiz. Ben ilk öğrendiğimde bir daha kimseyle tanisamam bile diyordum. Simdi gercek kisi zamanlında girer ve ben hala hpv pozitifsem bile bunu çok çok büyütmez diyorum. Cunku kimse isteyerek aa ben hpv pozitif olayim demiyor. O yuzden rahat olmani tavsiye ederim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba seldab, moral konusunda sıkıntı yok zaten keyfim yerinde cogu zaman, pozitif bir insanimdir , ancak karsi cins ile olan iletisimde kendimi cok geri cektim uzun bir süredir, hayatimda zaten yalniz olmaya alisik ve bunu seven biriyim, ancak kimseyle bir şey istemez hale geldim bu surecten sonra, hpv pozitif miyim negatif miyim onu bile bilmiyorum aslinda , sadece sigil var? Pozitifim herhalde haha, bakalım aldara’dan sonra ne olacak , ondan sonra olmadi bende mecbur ahcc baslarim sanirim.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Zedpred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Merv, dünden itibaren aldara kullanmaya basladim haftada iki gun olacak sekilde, bu aralrda aleovera cicegi sürsem olur mu sizce? Ve bir onceki mesajimda Arya’ya yazdigim gibi HPV icin test yaptirmam gerekiyor mu? Okudugum kadariyla ahcc pahali bir ilac ancak kesin cozum buysa aldara krem bittikten sonra ahcc kullanmam en dogrusu olacak?
    Aldarayla beraber de kullanabilirsin ahccyi hatta daha iyi olur ama aldara icin yaralarinin gercekten iyilesmesini bekle aldara zaten muthis etkili bsey olmadigi icin hemen baslama zorundaligin yok. Hpv testini ozel hastanelerde yaptırabilirsin gerek duyuyorsan ama seninkileri molluskumla karistirdiklari icin bence yaptir hangisi oldugu kesinlessin. Aleoveraya gelince gunduz aleovera gece aldara yaparsin hem tahris olmaz hemde tahris olacak olsa bile cicek hemen iyilestirir ama oncelikle bi sure sadece aleoverayla iyilestir azck duzelsin sonra basla aldaraya

Durum
    Özel Üye

Alıntı Zedpred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba seldab, moral konusunda sıkıntı yok zaten keyfim yerinde cogu zaman, pozitif bir insanimdir , ancak karsi cins ile olan iletisimde kendimi cok geri cektim uzun bir süredir, hayatimda zaten yalniz olmaya alisik ve bunu seven biriyim, ancak kimseyle bir şey istemez hale geldim bu surecten sonra, hpv pozitif miyim negatif miyim onu bile bilmiyorum aslinda , sadece sigil var? Pozitifim herhalde haha, bakalım aldara’dan sonra ne olacak , ondan sonra olmadi bende mecbur ahcc baslarim sanirim.
    Aldaranin cozum olacagini saniyorsan uzulerek soyluyorum ama yaniliyorsun aldara hic bisey yapmiyor.. dusse bile sigillerin geri cikar ahccsiz olmuyor bu hastalik ne yazikki olsa bile yedigin ictigin herseyin gramajina besin degerlerine bilmem nesine kadr dikkat etmen lazm cok cokkkk zor bi surec ahccsiz

Durum
    Tecrübeli Üye

HPV testinin maliyeti tahminen ne kadardır? Ona göre uygun bir zamanda gideyim, ve AHCC ‘ yi iyice arastirip karar verecegim en kisa surede, zaman ayirip cevap verdigin icin tekrar tesekkur ederim