Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopi Deneyimim

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kolposkopi Deneyimim

Merhaba arkadaşlar,

Nihayet bugün kolposkopi oldum. Ancak epey canım sıkıldı, öyle sıkıldı ki hastaneden ağlayarak çıkmak zorunda kaldım.

Olay yeri Okmeydanı SKK A polikliniği

Doktorların muamelesi o kadar iğrençti ki... İçeri girdim, doktor neden hpv testi yaptırdığımı sordu!? (ne gerek vardı der gibi) sanki insanlar keyfinden yaptırıyor... canım sıkıldı bi hpv testi yaptırayım diyoruz... "ııı siğilim vardı çünkü..." dedim. Neyse "kolposkopi yapacağız nasıl bir işlem olduğunu biliyor musun?" dedi. "Evet biliyorum" dedim. İçeri geçtim hazırlanmak için ve koltuğa oturdum. Smear için kullanılan spekulumu cart diye içime sapladı ve tabii ki her canı yanan insan gibi tepki gösterdim. Ve oradaki hemşireler gülmeye başladılar... ortada komik bir durum yoktu, neye güldüklerine bir anlam veremedim... "Düzgün dur yoksa işlemi yapmam!" diyerek beni iyice paniğe soktu asistan doktor arkadaş. Asıl doktor girdi içeri sonra ve o kadar hemşirenin içinde "kürtaj veya düşük yaptın mı?" diye sordu. "Hayır" dedim."Yaptırmadığından emin misin?" diye tekrar sordu dalga geçer bir ses tonuyla. "Hayır!" diye bağırdım... Neyse 2 tane parça aldılar ve tüplere koyup elime tutuşturdular, sekreter arkadaşa vermem gerekiyormuş, kendisine verdim ve orayı derhal terkettim...

Biraz sonra CİMER'e gördüğüm muamele ile ilgili şikayette bulunacağım. Sizler de benzer muamelelere maruz kalıp şikayette bulundunuz mu? Bulunduysanız geri dönüş alabildiniz mi?

Sizleri seviyorum <3
    Hpv öldürmez, güçlendirir...
    Her şey çok güzel olacak...

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Kolposkopi Deneyimim

Devlet hastaneleri maalesef böyle artık insanlara hayvan muamelesi yapıyorlar.Ben daha önce başka bir durum için şikayette bulunmuştum hiç bir işlem yapılmadı sadece hastaneye bildirilmiş hastaneden biri beni arayıp azarladı.Geçmiş olsun umarım bi daha yaşamazsınız böyle bir durumu

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Cimer konusunda iyi bir adım atmışsın.

Ama ah ben orada olsaydım... dedim. Önce o cahil hemşirelere yapacağımı bilirdim sonra o kendini bilmez doktora laflarının 5 kat büyüğünü söylerdim. Daha diyeceğim nice şeyler olurdu ama burada paylaşmam mümkün olmaz.

Benim Leep operasyonumdan sonra 8. Gün kanamam olmuştu özel hastanede işlemim oldu diye gitmiştim aynı gün saat 12 izasına dikiş atıp doktorum göndermişti eve hemen sonrasında gecenin bi yarısı tekrar kanamam başlayınca bende evimin dibinde diye bir eğitim ve araştırma hastanesinin ( adını vermiyorum- istanbulda ) kadın doğum servisinden içeri bacaklarımdan akan kanla zor atmıştım kendimi içeri. Gördüğüm manzara korkunçtu. Kendini bilmez doktor yanında bilgisayar başında soru sorup doktor tavırlarıyla bilgi alan genç bir hanımefendiye; 1 hafta önce leep koterizasyon oldum,kanamam var. Dediğimde sorduğu soru şuydu; bakire misin? Alttan muayene oluyor musun?

Cevabım ; leep koterizasyonun ne olduğunu biliyor musun?

Suratıma baktı,beklemediği bi tepkiydi.

Soruma cevap verecek misin dedi..
    Soruna cevap vermem için cahil olmaman gerekiyor dedim. O sırada erkek bi doktor siz geçin yatın hemen içeriye geliyorum dedi.

Doktor orada zaten benim karakterimi anladı,her ne kadar kanlar içerisinde olsamda herkes haddini,misyonunu bilecek buna uyandı bence. Sonra hemşiresine kadar hepsinin konuşma şekli değişti bana karşı.

Acılar içerisinde de olsam,izin vermem.. o davranışın ucu gelir onlara dokunur,herkes haddini bilecek.

Bundan sonraki sürecin yine o hastanede bir başka işlemle devam edecek olursa benden sana tavsiye gereksiz sorulara asla yer verme,asla.

Sen kürtaj olmadığına emin misin ? Sorusuna vereceğin cevap; Sizi ilgilendiren durum ne ki size emin olmadığımın cevabını vereyim diyeceksin. Misyonunuzu bilin ! Diyeceksin. Ah nicesini demek var ama .. ah.

Tekrardan çok geçmiş olsun,her konuda yanındayım kişisel olarakta. Senin için yapabileceğim bir şey varsa bi mesaj kadar yakınım.

Ama o doktor ve o hemşire keşke karşıma çıksa bu deseler.. insan der ya elimin içi kaşınıyor diye. Bu da öyle.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ya bu ne hadsizlik birde kürtaj konusunda emin misin diye sormuş. Bir kere cevap vermişsin zaten... Hayırdır hocam ordan baktığınızda defalarca kürtaj olmuş birine mi benziyorum diyesim gelirdi resmen. Hemşirelerin gülmesi zaten ayrı bir olay. Yani bulunduğun durum, bu durumla empati yapamayan empati yoksunu insanlar... Cimer çok iyi olmuş canım çok geçmiş olsun.

Durum
    seldab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lutfen canini sıkma. Onların bu kadar igrenc davranmasi senin problemin degil. Her hastalik, herkesin basina gelebilir. Ama bizim basimiza geldi diye gülünecek ya da küçümsenecek bir yanimiz da yok. İnsanlar bunu anlamiyor ama kötülük yaptigimizda karsimizdakine degil once kendimize yapiyoruz bunu. Çok geçmiş olsun. Hpv öldürmez güçlendirir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Malena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet hastaneleri maalesef böyle artık insanlara hayvan muamelesi yapıyorlar.Ben daha önce başka bir durum için şikayette bulunmuştum hiç bir işlem yapılmadı sadece hastaneye bildirilmiş hastaneden biri beni arayıp azarladı.Geçmiş olsun umarım bi daha yaşamazsınız böyle bir durumu
    İnanmıyorum yaa ne dediler peki size? Çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun.

Cimer konusunda iyi bir adım atmışsın.

Ama ah ben orada olsaydım... dedim. Önce o cahil hemşirelere yapacağımı bilirdim sonra o kendini bilmez doktora laflarının 5 kat büyüğünü söylerdim. Daha diyeceğim nice şeyler olurdu ama burada paylaşmam mümkün olmaz.

Benim Leep operasyonumdan sonra 8. Gün kanamam olmuştu özel hastanede işlemim oldu diye gitmiştim aynı gün saat 12 izasına dikiş atıp doktorum göndermişti eve hemen sonrasında gecenin bi yarısı tekrar kanamam başlayınca bende evimin dibinde diye bir eğitim ve araştırma hastanesinin ( adını vermiyorum- istanbulda ) kadın doğum servisinden içeri bacaklarımdan akan kanla zor atmıştım kendimi içeri. Gördüğüm manzara korkunçtu. Kendini bilmez doktor yanında bilgisayar başında soru sorup doktor tavırlarıyla bilgi alan genç bir hanımefendiye; 1 hafta önce leep koterizasyon oldum,kanamam var. Dediğimde sorduğu soru şuydu; bakire misin? Alttan muayene oluyor musun?

Cevabım ; leep koterizasyonun ne olduğunu biliyor musun?

Suratıma baktı,beklemediği bi tepkiydi.

Soruma cevap verecek misin dedi..
    Soruna cevap vermem için cahil olmaman gerekiyor dedim. O sırada erkek bi doktor siz geçin yatın hemen içeriye geliyorum dedi.

Doktor orada zaten benim karakterimi anladı,her ne kadar kanlar içerisinde olsamda herkes haddini,misyonunu bilecek buna uyandı bence. Sonra hemşiresine kadar hepsinin konuşma şekli değişti bana karşı.

Acılar içerisinde de olsam,izin vermem.. o davranışın ucu gelir onlara dokunur,herkes haddini bilecek.

Bundan sonraki sürecin yine o hastanede bir başka işlemle devam edecek olursa benden sana tavsiye gereksiz sorulara asla yer verme,asla.

Sen kürtaj olmadığına emin misin ? Sorusuna vereceğin cevap; Sizi ilgilendiren durum ne ki size emin olmadığımın cevabını vereyim diyeceksin. Misyonunuzu bilin ! Diyeceksin. Ah nicesini demek var ama .. ah.

Tekrardan çok geçmiş olsun,her konuda yanındayım kişisel olarakta. Senin için yapabileceğim bir şey varsa bi mesaj kadar yakınım.

Ama o doktor ve o hemşire keşke karşıma çıksa bu deseler.. insan der ya elimin içi kaşınıyor diye. Bu da öyle.
    Siz kanlar içindeyken bir de sakin sakin soru sordular öyle mi... Vallahi bu ülkeden ümidimi kesmeye başlıyorum artık gerçek anlamda. Önce bi kanamayı durdur ya kan kaybından bir şey olsaydı Allah korusun O doktoru doktor yapanın yatacak yeri yok...

Çok teşekkür ederim desteğiniz için <2 Ben böyle durumlarda put gibi kalıyorum o an aklıma bir şey demek gelmiyor sonradan ahh keşke şöyle yapsaydım böyle deseydim diyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu ne hadsizlik birde kürtaj konusunda emin misin diye sormuş. Bir kere cevap vermişsin zaten... Hayırdır hocam ordan baktığınızda defalarca kürtaj olmuş birine mi benziyorum diyesim gelirdi resmen. Hemşirelerin gülmesi zaten ayrı bir olay. Yani bulunduğun durum, bu durumla empati yapamayan empati yoksunu insanlar... Cimer çok iyi olmuş canım çok geçmiş olsun.
    Aryacım çok teşekkür ederim, inşallah bir daha oraya gitmek zorunda kalmam. Allah gülenin kınayanın başına mutlaka veriyor o yüzden ben Allaha havale ettim o gülen arkadaşları... Doktor resmen dalga geçti benimle hem de o haldeyken çok zoruma gitti ve bunu yanlarına bırakmayacağım... Kiminle uğraştıklarını bilmiyorlar... Bu arada yanlış anlama sakın, benim en güçlü silahım Allah'a havale etmek

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı seldab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lutfen canini sıkma. Onların bu kadar igrenc davranmasi senin problemin degil. Her hastalik, herkesin basina gelebilir. Ama bizim basimiza geldi diye gülünecek ya da küçümsenecek bir yanimiz da yok. İnsanlar bunu anlamiyor ama kötülük yaptigimizda karsimizdakine degil once kendimize yapiyoruz bunu. Çok geçmiş olsun. Hpv öldürmez güçlendirir.
    Çok teşekkür ederim <3 Allah'a havale ediyorum insanların içinde bulunduğu zor duruma gülenleri, onları kınayanları... Hepimize çok geçmiş olsun <3

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim senin adına çok üzüldüm. Ama sen güclü bir kadınsın bunun ve bunlar gibi insan!!!!ların senin canini sikmasina izin verme. Mutlaka sikayet et cunku boyle davranmaya haklari yok!!!!! Ben bu yuzden devlete gitmiyorum hic, hep özel hastaneye yada ozel doktora gidiyorum. Umarim birdaha basina boyle bisey gelmez, eger gelirse de onlari orda boz mutlaka, haklarini savun ve sikayet edecegini dile getir. Emin ol 180 derece degisrcekler