Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Penis derisinde kahverengi leke oluşması

Durum
    federnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Penis derisinde kahverengi leke oluşması

Merhabalar,

Forumda yeniyim 23 yaşındayım yaklaşık 1 ay önce hpv olduğumu öğrendim genital bölgemde 7-8 tane siğil vardı üroloji doktoru bana endişelenmem gerektiğini gençler arasında çok yaygın olduğunu verrutol kullanırsam kısa sürede geçeceğini bağışıklığımı güçlü tutmamı söyledi. söylenildiği gibi penis kanseri falan yapmadığını söyledi.Sadece verrutol ve pharmaton önerdi(eczacıya bağışıklık güçlendirici önermesini istediğimde bana ligone beta glucan önerdi ben de onu kullanıyorum) Siğillerim geçti sayılır verrutol baya bir kuruttu sadece kırmızı lekeler kaldı.1 ay içinde minik bir tane çıkardı o kadar.Ancak 2 gün önce kahverengi bir ben çıktı baya bi yaygın 2 cm çapında ama çıkıntı değil leke gibi yani böyle et beni gibi ,siğil gibi değil.Penis kanseri olmasından korkuyorum.Yarın tekrardan doktoruma kontrole gidicem.

Durum
    federnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Penis derisinde kahverengi leke oluşması

Özür dilerek düzeltiyorum;

Endişelenmemem gerektiği olacak

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Et beni olma ihtimalide var benim başıma geldi aynı olay bayadır siğil çıkartmıyorken kahverengi bir leke oluştu doktora gittim oda şaşırdı et beni dedi gariptir orası daha sonra kendi kendine kayboldu geçti gitti daha sonrada zaten negatif aldım konuyu kapattım bidahaki kasım ayında siğil çıkartmayalı 14 ay olucak.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Çıkıntı değil leke gibiyse bence siğil dışında bir şeydir, siğilde genellikle çıkıntılık oluyor hep. Bi doktora gösterin hemen endişelenmeyin penis kanseri olma ihtimaliniz %2-5 gibi çok düşük bir rakam. Hpv genelde kadınlarda rahim ağzı kanseri yapıyor erkeklerde ciddi sonuçlara nadiren gidiyor.