Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv bulaşma

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv bulaşma

Kullanıcı adınızdan dolayı kendinize çok fazla yüklendiğinizi düşünüyorum. Bence kendinizi suclamayın, ama sizi cok iyi anlıyorum.ilk zamanlar kafayı yiyecek gibi oluyordum gece 10 kere uyanıyordum ve bir türlü uykuya dalamıyordum, işime konsantre olanıyordum, çevremdeki herkese bana neyin var dedirtecek kadar kötüydüm. Ama bir haftada baya bi toparlandım. Siz de eminim bir müddet sonra kendinizi toparlayacaksınız ve korkularınız azalacak. Unutmayınki bu hastalık düzgün bir bağışıklık ile aşılabilir bir hastalık. Allah baska dert vermesin, bi şey için çok üzüldüğümde o kadar üzüldüğüme şaşıracağım daha büyük bir derdim olacak gibi gelir ve kendimi hemen toparlamaya başlarım. Siz de kendinizi toparlamaya calısın lütfen. 2 yılda düşük riskli tipler ancak temizlenebilse de yüksek riskliler 4 yıldan kısa sürede temizlenmesi zor. Siz de buna örnek olmuşsunuz. Umarım bir ay sonraki muayeneniz iyi gecer. Size önerim ahcc, propolis, imütor, yeşilçay, kefir, çörekotu otu fln kullanmanız, sigaradan uzak durup spora zaman ayırmanız. Bunları yaptıktan sonra güzel haberlerinizi alacağımızı düşünüyorum ☺

Durum
    Define - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı adınızdan dolayı kendinize çok fazla yüklendiğinizi düşünüyorum. Bence kendinizi suclamayın, ama sizi cok iyi anlıyorum.ilk zamanlar kafayı yiyecek gibi oluyordum gece 10 kere uyanıyordum ve bir türlü uykuya dalamıyordum, işime konsantre olanıyordum, çevremdeki herkese bana neyin var dedirtecek kadar kötüydüm. Ama bir haftada baya bi toparlandım. Siz de eminim bir müddet sonra kendinizi toparlayacaksınız ve korkularınız azalacak. Unutmayınki bu hastalık düzgün bir bağışıklık ile aşılabilir bir hastalık. Allah baska dert vermesin, bi şey için çok üzüldüğümde o kadar üzüldüğüme şaşıracağım daha büyük bir derdim olacak gibi gelir ve kendimi hemen toparlamaya başlarım. Siz de kendinizi toparlamaya calısın lütfen. 2 yılda düşük riskli tipler ancak temizlenebilse de yüksek riskliler 4 yıldan kısa sürede temizlenmesi zor. Siz de buna örnek olmuşsunuz. Umarım bir ay sonraki muayeneniz iyi gecer. Size önerim ahcc, propolis, imütor, yeşilçay, kefir, çörekotu otu fln kullanmanız, sigaradan uzak durup spora zaman ayırmanız. Bunları yaptıktan sonra güzel haberlerinizi alacağımızı düşünüyorum ☺

Kendime yüklenmek ne ki kendimi duvara vurasım, camdan atasım var. Kendimde çıkanı bıraktım ama ya ağzımda varsa ya çocuğa geçtiyse yada ya geçerse diye yanına yaklaşamıyorum. Bunları nerde nasıl kontrol ettirebilirim. Ağız testi var mı çocuklara bakılıyor mu fikriniz varsa benimle paylaşırmısınız. Sizin bu ay mı kontrolunuz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Kötü anne, asla asla asla böyle bir şey olmaz suçluluk duygusu hissetme. Ne yediğin kaşıktan çocuğuna versen de, aynı tuvalette otursan da, aynı yerde duş alsan da asla bulaşmaz bu konuda çok rahat olabilirsin. Kan testinde bile çıkmayan bir virüs bu. Kbb'ye gidebilirsiniz ağzınız için. Çocuğunuzun ağzında bir şey yoktur telaşlanmayın.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Geçmiş olsun. Evet tipleme testi yaptırın, oral bulaşma çok düşük ihtimal diye ihmal etmeyin, bi kbb doktoruna da görünün ağız içi ve yutak bölgesini kontrol ettirin. Sigara ve alkol varsa mutlaka bırakın. Kaşık ile çocuğa geçeceğini sanmam.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Evet tipleme testi yaptırın, oral bulaşma çok düşük ihtimal diye ihmal etmeyin, bi kbb doktoruna da görünün ağız içi ve yutak bölgesini kontrol ettirin. Sigara ve alkol varsa mutlaka bırakın. Kaşık ile çocuğa geçeceğini sanmam.
    Çok teşekkür ederğm cevaplar için buraya girince biraz rahatlıyorum. Alkol çok önemli değil de sigara var malesef. Sigara bırak iyi beslen yetecekse yapacagım da ilki bucuk sene sessizlikte muhtemelen ordu kurmuslardır offf offf devlet hastaneleri yapmıyor sanırım 16 18 ve 45 olmadıgını bılıyorum suanda sadece. Bildiğiniz devlet hastanesi var mı yapan.?

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Rahim ağzında yaranız var mı?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahim ağzında yaranız var mı?
    Hayır yok, kadın doğuma gittim muaynem de doktor bişi demedi hatta ben akıntı geldi mi kokuyor dedim o ne sebep olacak bişi görünmüuor ne zamandır baktırmadınızn smear alalım dedi.!yani tesadüfen öğrendim ben

Durum
    Kıdemli Üye

Smear de hpv olduğu nasıl çıktı onu anlamadım smear testinde yara varsa ona dair bilgi çıkar lezyon var mı diye. Hpv testi ayrı yapılıyor

Durum
    Kıdemli Üye

Hpv testi yapıldıysa da yüksek riskli diyorsunuz o zaman onun hangi tip olduğu da yazar . Yüksek riskli deyip bırakılmaz testte.

Durum
    Kıdemli Üye

Smear testinde ne yazıyor tam olarak?