Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif olma hakkında

Durum
    Dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv negatif olma hakkında

Merhabalar öncelikle herkese. Hpv ile tanışmam 2015 başında oldu. Korunmalı bir ilişki olduğu halde. Kasık bölgemde 5 6 tane siğil çıktı. İlk Bi kaç gün önemsemedim ama netten bakınca hpv den şüphelendim. Ama netteki görsellere nazaran çok minik minikti benim siğiller. Ve ertesi gün dermatoloji bölümüne gittim devlet hastanesinde Ankara da. Krio yaptılar. Sonra iki hafta bir siğiller tekrar çıktı ama bu sefer en fazla 3 tane. Tekrar krio yaptırdım. Tabi bir çok forumda okudum araştırdım. Elma sirkesi de denedim ve cidden ben de başarılı sonuç verdi. Yaklaşık 5 6 ay minik ve az sayıda 2 3 tane siğille mücadelem oldu. Ama psikolojim altüst tabi. Sigara kullanıyorum bu arada. Arada da alkol var. Ama düzenli beslenme durumum mevcut. Aslında sağlıklı bilgi olmaması beni çileden çıkardı. Bazı doktorlar ömür boyu sende kalacak bu hastalık vs vs sinirimi bozdular. Bazısı da 2 yıl içinde vücuttan temizlenir diye söylediğini okudum. Ki bu bana daha mantıklı geldi. Buna inandım. İşte malum erkekler için pek Bi test yok. Acıkcası hastanelerde de erkeği önemsemiyorlar. Çıkarsa gel yakalım ya da donduralım falan felan. Şanslıydım çünkü netten bu hastalıkla uğraşanlardan baya bilgi öğrendim. Virüsü yaymadım diye düşünüyorum. Özellikle kişisel temizlikte cok dikkat ettim. Belli süre sadece makas kullandım ( 1 yıl) Sonra siğiller geçti tüy dökücü. cok cok coookkk sonra yine jilete döndüm diyebilirim. Neredeyse 5 yıl oldu. Bu esnada dedim kendime gerçekten bu 2 yıl muhabbeti doğru mu? Garanti olsun diye 3 yıl geçince test yaptırmayı kafama koydum. Netten araştırdım çünkü siğil problemim de uzun zmn dır yoktu. İstanbul da ki zaten herkes biliyor bunun reklamlık durumu yok gelişim lab diyim orda yaptırdım. Malum siğil çıkan yerlerden sürüntü alma yöntemi ile gönderdim kargoyla. Ve dikkatli sürüntü aldığımı da söyleyebilirim. Ozaman hatta 125 çeşit tip e bakacaklarını söylemişlerdi. En detaylısı neyse ona bakın diye anlaşmıştım. Sonuç 2018 ocakta geldi mailime. Sürüntü ve idrar tahlilinde hpv genotip belirlenememiştir. Galiba dedim evet yendim. Sordum lab ta çalışanlara için rahat olsun sen de yok dediler. Tabi yine de rahat olamadım ne yalan söyleyim ☺️ aslında Bi kaç ay sonra tekrar yaptırsam mı diye de düşünüyorum. Fikrinizi almak isterim bu konuda. Bu esnada 2015 in başından beri de kimseyle cinsel bir yaklaşımım olmadı. Kimseye bulaştırmak istemedim. Dediğim gibi çok minik siğillerdi acaba avantajım bu muydu bilmiyorum ama nüksetmesi kısa sürede durdu. Belki de bağışıklık sistemimden kaynaklı. Zor günlerdi. Psikolojik olarak da çöktüğüm zamanlar oldu. Ama umudumu asla kaybetmedim. Ve gerçekten çok dikkatli de oldum her konuda. Acaba uyku halinde mi yoksa temizlendi mi vücudumdan bilemiyorum. Belki bu konuda fikri olan birisi yardım eder diye destek almak istedim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Ben dikkat ettim kendime ama asla moral olarak bozmadım. Beslenmeme dikkat ettim. Ve önemlisi de cinsel olarak sabırlı oldum. Umarım herkes iyileşir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv negatif olma hakkında

Cinsel konuda sabırlı olman ve yaşamamış olman, bağışıklığının zaten güçlü olması, kendine çok iyi bakmış olman hem ruhsal hem fizyolojik olarak da bunlar etki etmiş olabilir çok geçmiş olsun

2 yıl muhabbeti denk gelmiş. 2 yıl ayrıca kısa bir süre değil, bu virüsü 2 yıl taşımışsın açıkçası.

2 yılda geçer diyor doktorların çoğu ama burada hem ben hem de birçok üye gördü ki, bu virüsü vücudunda yıllardır taşıyan 5-6 hatta 10 yıl taşıyan ve foruma yazan kişiler var. Ayrıca yabancı kaynaklarda da var. Virüs tipine bağlı, direncine bağlı da olabilir tabii ki.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Neden bu kadar kafaya taktiginizi anlamadim negatif cikmis iste .. bence bunlari dusunmek yerine sevinin ve rahat olun negatif sonucuna da inanmayacaksak napicaz biz?

Durum
    Yeni Üye

Galiba yanlış anlaşıldım. Kusura bakmayın. Her bilgi birbirinden farklı olunca hep kuşku kalıyor. Ama bu hastalık kalıcı değil. Herkes iyileşecek umarım. Sadece bağışıklık sistemi ve kafada bitecek herşey.

Durum
    Yeni Üye

Aynen 3 yıl sonunda test yaptırdım. Negatif olduğumu görünce dedim ohhh be sonunda. O zamanlar gizliden okuyordum yalan yok ☺️ ahcc yi bile baya baya araştırdım sayende. Dedim pozitif gelirse başlıcam hatta. Bi sorum olacaktı Arya sana. Artık bulaştırma gibi durumum olamaz değil mi? Raporu da atacaktım ama nası atılacak bilemedim ☺️

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen 3 yıl sonunda test yaptırdım. Negatif olduğumu görünce dedim ohhh be sonunda. O zamanlar gizliden okuyordum yalan yok ☺ ahcc yi bile baya baya araştırdım sayende. Dedim pozitif gelirse başlıcam hatta. Bi sorum olacaktı Arya sana. Artık bulaştırma gibi durumum olamaz değil mi? Raporu da atacaktım ama nası atılacak bilemedim ☺
    Dejavu selam, dosya yükleme kısmı var yazarken ordan atabilirsin raporunu istersen.

Valla hpv'ye sahip biriyle sevişirsen ve korunma konusuna dikkat etmezsen tekrar bulaşır. Şu an kimseye bir şey bulaştırmazsın çünkü negatifsin