Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve Herpes bir arada...

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv ve Herpes bir arada...

Herpes maalesef kalici bir virus.ama atak yasama sayin bagisikligina bagli.Bagisikligini yuksek tutmaya calis.Ben ilk hsv oldugumda cilt doktorum bana 6 ay bir hap kullandirmisti.Ataklarim cok sik olmasin diye.Ama neydi hatirlamiyorum.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hsv teşhisi nasıl konuldu süreci anlatabilir misiniz

Durum
    Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İlk uçuk çıktığında cildiyeye gitmiştim,göz ile teşhis etti,teste gerek yok dedi.2018 den beri 2-3 ayda bir çıkıyor uçuk malesef.

Durum
    azazel85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk uçuk çıktığında cildiyeye gitmiştim,göz ile teşhis etti,teste gerek yok dedi.2018 den beri 2-3 ayda bir çıkıyor uçuk malesef.

Çözüm bulabildiniz mi ?

Durum
    hpv56cin2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar,

Bende de hem HPV hem HSV var. Hangisi daha yorucu bilmiyorum. Her uçuk çıktığında canım sıkılıyor. Hiç siğil çıkartmadım ama HPV tip 56 olduğumu öğrendim. 5 aydır AHCC kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığımda uçuk atakları görmedim 3 ay boyunca ama sonrasında her regli olduğumda görmeye başladım ve artık canımı çok sıkıyor. AHCC kullanmama ragmen cıkması da acaba HPV yi iyileştirmiyor mu diye düşünmeme sebep oluyor. Yine de kendimi bu düşünceden uzaklaştırmaya çalışıyorum. 3 kadeh bir şey içtiğimde bile hemen ucuk görüyorum. Atak geçirmeyi engellemek için ne yapmam gerekiyor? Hiç mi alkol tüketmemeliyim? Regli olduğumda nasıl atak geçirmeyi engellicem? Hiç gönül rahatlığıyla ilişkiye giremicekmişim ömür boyu gibi hissediyorum. Bu arada hsv var iken lazer yada jilet kullanımı hakkında deneyimleriniz var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hpv56cin2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bende de hem HPV hem HSV var. Hangisi daha yorucu bilmiyorum. Her uçuk çıktığında canım sıkılıyor. Hiç siğil çıkartmadım ama HPV tip 56 olduğumu öğrendim. 5 aydır AHCC kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığımda uçuk atakları görmedim 3 ay boyunca ama sonrasında her regli olduğumda görmeye başladım ve artık canımı çok sıkıyor. AHCC kullanmama ragmen cıkması da acaba HPV yi iyileştirmiyor mu diye düşünmeme sebep oluyor. Yine de kendimi bu düşünceden uzaklaştırmaya çalışıyorum. 3 kadeh bir şey içtiğimde bile hemen ucuk görüyorum. Atak geçirmeyi engellemek için ne yapmam gerekiyor? Hiç mi alkol tüketmemeliyim? Regli olduğumda nasıl atak geçirmeyi engellicem? Hiç gönül rahatlığıyla ilişkiye giremicekmişim ömür boyu gibi hissediyorum. Bu arada hsv var iken lazer yada jilet kullanımı hakkında deneyimleriniz var mı?
    Ahcc kullanırken hem alkol hem de kullanıyorsan sigara kullanımı önerilmiyor. 3 kadeh bir şey içtiğimde uçuk görüyorum'un anlamı şu: bağışıklığım alkolü kaldırmıyor. demek ki bağışıklığın alkol alınca düşüyorsa ne hpv yi ne de hsv'yi önleyebilirsin, alkolü bırakman lazım bir süre.

Durum
    lilosu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genital uçuğu atlatan var mı? veya uzun süre çıkmasını engelleyen. bu konuda deneyimlerinize ihtiyacım var. Asiviral krem ve hap verdi doktorum ama hala geçmedi

Durum
    Dytbuse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı lilosu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genital uçuğu atlatan var mı? veya uzun süre çıkmasını engelleyen. bu konuda deneyimlerinize ihtiyacım var. Asiviral krem ve hap verdi doktorum ama hala geçmedi
    Genital herpes yakınımın büyük sorunu d vitamini takviyesi b12 takviyesi magnezyum propolis düzenli alınca ve seviyeleri yükselince kan testinde, atakları çok seyrekleşir bir de çıkınca diyo eskiden uzun sürerdi Şuan 1-2 günü kremsiz ilaçsız kuruyup gidiyor dedi.

Durum
    lilosu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

teşekkür ederim fikirleriniz için değerlerime baktırma vaktim gelmiş

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bu herpes de cok yayılmaya başladı hangi şehirlerden uzak durmalıyız ya cidden korunsak da bulaşıyo hpv ve hsv napalım köyden bi bakir adam alalım bari olmıcak böyle😩