Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve Herpes bir arada...

Durum
    Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve Herpes bir arada...

Arkadaşlar merhaba.29 yaşında bir erkeğim.Hem hpv ye hem de genital herpes'e sahip olanınız var mı benim gibi ? Hpv yetmezmiş gibi birde bu çıktı başıma.2-3 ayda bir atak yaşıyorum,dudakta çıkan uçuk gibi kızarıklık yapıp 3-5 günde iyileşiyor.
    Merak ettiğim konu ; uçuk çıkan bölgede bağışıklık düştüğü için hpv ye etkisi olur mu? Yani bu herpes yaraları yeni siğillere yol açar mı?

Durum
    lastday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv ve Herpes bir arada...

knka ağrısı çok mu belli ediyor herpes olduğunu
    ağrılı bir durumum yok fakar sivilce gibi baloncular olabiliyor

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Herpes olduğuna eminmisiniz?

Durum
    Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herpes sivilce gibi olmuyor.Aynı dudakta çıkan uçuk gibi başta kızarıklık oluyor , daha sonra hafif kabarcık şekline dönüyor ve kuruyup iyileşiyor.Genelde bağışıklık düşünce çıkıyor.Stress , alkol gibi şeyler tetikliyor.
    Ağrı ve yanma olabiliyor bazen. Piuuu89 evet kesin herpesim 2-3 doktor da söyledi.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv genital bağışıklığı düşürüyor herpesle birbirini tetikleyebilirler tek çare ahcc olarak görüyorum hpv geçince de ahccye hayat boyu devam etmeni tavsiye ederim çünkü herpes kalıcı bir virüs ahcc ile güçlü bağışıklığın olursa atak yaşamazsın, geçmiş olsun

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Herpes bağışıklığa bağlıdır. Bagışıklık zayıflarsa çıkar. Çayağacı yağının iyi geldiğini duymuştum. Istersen bir araştır. Benim piercing bölgemdeki keloidi de ben çayağacı yağı ile geçirdim ve uçuğa da iyi geldiğini ozaman duydum. Geçmiş olsun

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de yaklasik 6 yildir genital herpesim ve ayrica yakin zamanda hpv 16 oldugumu ogrendim.dunyanin sonu degil korkma bence.hsv 2 diger cinsel yolla bulasan hastaliklarin bulasimini kolaylastiriyor ve serviks kanserinde hpv nin yaninda co_faktor. Ben 6 yil boyunca sadece iki kere atak yasadim herpeste.
    Bagisikligimda cok yuksek degildir.Kronik bi hastaliginiz yoksa surekli atak yasayacaginiz bi hastalik degil,endiselenmeyin.Ama evet omur boyu vucutta kaliyor.Hpv cok daha tehlikeli ama hpv nin de vucuttan atilma sansi var.

Durum
    neon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

bende de hem hpv hem hsv var. ben hsv atagimi cok agir yasamistim ilkinde, 5 gun atesim dusmedi ne tuvaletimi yapabiliyodum ne yuruyebiliyodum. 3 ay sonra hpv oldugumu da ogrendim. bu arada bagisikligim asiri dusuk ve hpvye ragmen 1 kere herpes atagi yasadim o da ahccye baslamadan once. 8 ay ahcc kullandim ve muhtemeln hpvyi yendim. kisaca bagisikliginizi guclu tuttukca hsv oldugunuzu unutuyorsunuz ya da acisiz geciriyorsunuz kisa surede. asiviral krem iyi geliyordu bana

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de ilkinde cok agir yasamistim.zaten herpes ataklari ilkinde cok agir oluyor. gecen senede bir cok yerime yayildi.ama onun disinda siddetli atak yasamadim.belki bir iki tane cikip gitmistir kendiliginden ara ara.Herpes ciktimi epey can yakiyor ama suan derdim hpv kanser korkusu daha zor

Durum
    lara77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar yok mu genital herpes(tip 2) den kurtulmanın bir yolu? gerçekten çok yoruldum artık