Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağizda hpv atilir mi?

Durum
    ahraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ağizda hpv atilir mi?

bu konu hakkın da net bir bilgim yok ağızdan hpv atmak mümkün mü doktorlar da net bişey söylemiyor tedavisi nasıl oluyor sürec nasıl ilerliyor ahcc kullnarak ağızdan hpv yi atmak mümkünmü bilgisi olan yada tevi olan arkadaşlar varsa konu hakkındaki bilgilerini çok merak ediyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ağizda hpv atilir mi?

Ahcc tüm vucuttan hpv'yi atmanı ve hpv'den kurtulmanı sağladığı için atılır, genital bölgede gibi rahim ağzı kanseri yapabilen bir virüsü atabiliyorsak, ağızdaki neden vücuttan atılmasın?

Şunu da söyleyeyim belki için rahatlar: Ağızda bulunan hpv oral seks ile bulaşır. Türkiye'de ve de tüm dünyada oral seks birçok kişi tarafından tabu olarak görülmüyor. Yani demek istediğim şu, eğer her oral seks yapan ağızda hpv olsaydı ve hpv vücuttan atılmasaydı, şu an herkes dil kanseri, ağız kanseri efendime söyleyeyim boğan kanseri olurdu. Ama bu oran çok çok az. Birde genital bölgeden daha zor bulaşıyor oral hpv.

Durum
    seldab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya peki oral seks yaparken siğiller varsa ve bunu fark etmemissek yine de risk dusuk mu? Bir ihtimal olarak soruyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı seldab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya peki oral seks yaparken siğiller varsa ve bunu fark etmemissek yine de risk dusuk mu? Bir ihtimal olarak soruyorum
    Tam o konuyla ilgili yanlış bir şey söylemek istemem canım bilemiyorum ama şöyle söyleyeyim, eğer ağzında yara veya kanattığın bir bölge varsa (hani yanağımızı ısırıp kanatırız ya bazen içten buna benzer bir açıklık/yara varsa) hpv kapma ihtimalin daha fazla normale oranla. Çünkü hpv genelde mikroskobik çatlaklardan giriyor bizim göremeyeceğimiz derecede. O sebeple de genital bölge için jilet kullanmayın diyorlar. Jilet kullanımı hpv'nin vücuda girişini çok kolaylaştırıyor mikroskobik çatlak kullanımı olduğu için.
    Ama yine de oral yolla bulaşan hpv genitalden bulaşan hpv'ye göre epey düşük oranda.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Atılır diye düşünüyorum ben de.. benim de ağız içi şikayetlerim vardı ahcc kullanmaya başladıktan bikaç ay sonra geçtiler. Istersen ahcc bölümünde de açtığım konuyu okuyabilirsin canım.

Durum
    Rumeysa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

AgiZda hpv icin kime gittin birde nasil tani aldin