Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Test ve siğil yakma işlemleri hakkında

Durum
    Helpp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Test ve siğil yakma işlemleri hakkında

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim öncelikle herkese geçmiş olsun. Yaklaşık 3 hafta önce doktora gittim küçük 2 siğilim vardı korkma bunlar çok küçük dedi iç kısımda da siğil yok dedi ama test yapmamı söylemedi. Verrutol kullanıyorum siğillerde küçülme oldu ama eskiden vajina içim kaşınmazken artık kaşınmaya başladı. Hpv için ağız içi ve vajina için test yaptırmak istiyorum ancak aileme söyleyemem bu durumu. Test fiyatları hakkında bilginiz var mı? En yakın zamanda yaptırmayı düşünüyorum.
    Ayrıca sigara alkol bıraktım yeşil çay her gün içiyorum ağda jilet vs yapmıyorum sağlıklı besleniyorum ama sanki gittikçe ilerliyor gibi. Başka ne tavsiye edebilirsiniz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Test ve siğil yakma işlemleri hakkında

@Helpp, selamlar foruma hoş geldin öncelikle
    Hpv dna genotipleme testi genellikle laboratuvarlarda 500-600 tl dir. Bundan 2-2bucuk yıl önce 300-350 tl idi.
    Ağız için fiyat bilemiyorum maalesef. Yeşil çayın yanına kefir, brokoli, yeşil çarliston biber, kivi de ye mutlaka. Ve maddi imkanın varsa ahcc kullanmanı öneririm. Zaten bilinçli bir üyeymişsin

Durum
    Kıdemli Üye

Arya selam hoşbulduk. Her mesajınızı okudum diyebilirim zaten Yeşilçay imutor spor her şeyi buradan öğrendim. Bu arada buraya ilgin Harika teşekkürler.
    Doktora daha 3 hafta önce gittim. Sence. Bir daha ne zaman gitmeliyim. Kötü bir şey olacak diye gerçekten korkuyorum. Doktorum beni baya bir rahatlattı ama kaşıntı başlayınca yine şüphelenmeye başladım. Testi yaptırıp mı doktora gitmeliyim yoksa testi yaptırmadan gitsem de yakma dondurma vs yapılır mı?

Durum
    Kıdemli Üye

@arya , hastalığı Temmuz ayında kaptım henüz çok olmadı. Sizce acele etmeli miyim yaktırma işlemleri için

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Siğilleri yaktırmak/dondurmak için çok beklememeni tavsiye ederim, yani 1 ay içinde yaptırırsan güzel olur. Hadi maksimum 1 buçuk ay olsun. Ama hpv dna genotpileme testi yaptırıp hpv tipini ögrenmek istiyorsan ilk bunu yaptır ve siğilden de sürüntü alsınlar, sonra siğilleri yaktırırsın. Bu arada benle ilgili güzel düşüncelerin için teşekkür ederim <3

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim gecmis olsun sakin kafaya takma hastaligi ilk öğrenenler hayatlari bitmis gibi muamele yapiyor kendine bunlarin en basinda da ben varim ama gercekten geciyor. Kendini yiyip bitirmis helak etmis hatta bu yuzden intihar girisiminde bulunmus biri olarak soyluyorum GECİYOR. Gececegine asla inanmazdim ama gercekten geciyor. Bunu sakin aklindan cikarma sakin moralini bozma bu yuzden. Zaten mesajlarimizi okuduysan hastaligi ogrenmissindir ve zaten bicok seyi de yapiyormussun.

Hpv tipine baktirabilirsn bunun yaninda smear testi de yaptirirsan icin rahat eder. Smear devlet hastanelerinde de yapiliyor cok basit bi islem. Onun dışında devlet hastanesinde koter olabilirsin maddi durumun elverisli degilse. Ve surekli koter olmak zorunda da degilsin arada cikan sigilleri kendin verrutolle yakarsin. Sigilsiz gezmeye calis gerekirse her hafta yak ama sigil bulunmasin vucudunda.

Bi sure cok fazla ve cok sik cikacak aldirma. Hastaligin baslarinda oyle sonra yavas yavas azalip bitecek bide eger maddi birikimin varsa ahcc kullanmaya calis 6 ayda negatif olursun

Durum
    Kıdemli Üye

@ Merve.000 Teşekkürler mesajınız için. Aslında bende tam tersi oldu eskiden hayatta yaşama hevesim pek yoktu ama hastalıktan sonra fark ettim ki aslında bu hayata sandığımdan daha çok değer veriyormuşum.
    Aileme konuyu açamıyorum Reşitim ama bilirsiniz aileye bu konuyu açmak cesaret işi. Test yaktırma vs zaten çok sıkıntıya gireceğim ahcc fiyatları beni korkutuyor.
    Çok fazla şey okudum buradan da başka sitelerden de anladığım kadarıyla zor da olsa geçen bir rahatsızlık. Ben de savaşacağım tabiki. Ama aklımda soru işaretleri var öğrenciyim maddi durumumu kendim yetiştirmek zorundayım bunun için hpv DNA genotiplemesi yapmadan yaktırsam mı bilemiyorum. Kafam çok karışık. Ve bu siteden duyduğum üç doktor var Nevra hanım levent bey ve Hakan bey alanında uzman insanlar sanırım bunlaea gitmeyi düşünüyorum. Önceki doktorum gayet tatlı ve anlayışlıydı ama açıkçası siğilleri önemsemedi. Devlet hastanesinde de açıkçası kaydım olsun istemiyorum özel poliklinikte halletmeye çalışacağım.

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Helpp öncelikle çok geçmiş olsun. Hiç korkma ve moralini bozma. Yukarıda Arya ve Merve'nin dediklerine aynen katılıyorum çok güzel açıklamışlar genotipleme testini İstanbul okmeydanı hastanesinde ücretsiz yaptırabilirsin. 30 yaş altına da yapıyorlar. Veli mihmandar'dan randevu alırsan hpv olduğunu test yaptırmak istediğini söyleyince yapıyorlar. Bence kaydım olmasın vs gibi düşünme senden başka kimse erişemez o kayıtlara. Ben devlet memuruyum ve inan bu hastane kayıtlarını umursamıyorum, karşına çıkacak şeyler değil çünkü. Ailen de göremez merak etme ben koterimi de devlet hastanesinde yaptırdım bir sıkıntı yaşamadım.

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Helpp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ Merve.000 Teşekkürler mesajınız için. Aslında bende tam tersi oldu eskiden hayatta yaşama hevesim pek yoktu ama hastalıktan sonra fark ettim ki aslında bu hayata sandığımdan daha çok değer veriyormuşum.
    Aileme konuyu açamıyorum Reşitim ama bilirsiniz aileye bu konuyu açmak cesaret işi. Test yaktırma vs zaten çok sıkıntıya gireceğim ahcc fiyatları beni korkutuyor.
    Çok fazla şey okudum buradan da başka sitelerden de anladığım kadarıyla zor da olsa geçen bir rahatsızlık. Ben de savaşacağım tabiki. Ama aklımda soru işaretleri var öğrenciyim maddi durumumu kendim yetiştirmek zorundayım bunun için hpv DNA genotiplemesi yapmadan yaktırsam mı bilemiyorum. Kafam çok karışık. Ve bu siteden duyduğum üç doktor var Nevra hanım levent bey ve Hakan bey alanında uzman insanlar sanırım bunlaea gitmeyi düşünüyorum. Önceki doktorum gayet tatlı ve anlayışlıydı ama açıkçası siğilleri önemsemedi. Devlet hastanesinde de açıkçası kaydım olsun istemiyorum özel poliklinikte halletmeye çalışacağım.
    Merhaba Helpp,

Devlet hastanesinde kaydın olsa bile doktorlar HPV yazmıyorlar endişe etme

Nerede oturuyorsun? İstanbul'da mı yaşıyorsun? Özelden yaz bana sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Devlet hastanesinde kaydin olmasini onemseme gercekten senden baska kimsenin gorecegi bisey degil. Ben psikiyatri raporlarim icin doktora lutfen hpv yuzunden psikolojimin bozuldugunu yazmayin baska bisey yazin demistim. Sacmalama mit harici kimse bulamaz bu yazilari deyip gulmustu bana. Tabi benm ısrarlarimla yinede yazmamisti

Koter ozel hastanelerde 1000 1500 lira arasi bi ucret yani bana kalirsa cok gereksiz ayni islemi devlet hastanesi de yapiyor. Ogrenciymissin ona verecegin parayla 4 kutu ahcc alirsin ve emin ol hic bi yerde o kayitlar karsina cikmaz e recete gibi bisey degl e devlete girdiginde gozukmuyor. anca doktorlar ozellikle girip bakarlarsa görebiliyorlar ama hic bi doktor da senin gecmisine bakip aaa sen eskiden hpv miydin dur ailene, kocana soyleyeyim demez bence.

Bunu dusunme ve koterlere harcayacagn parayi ahccye yatir daha faydali. Koteri bi iki sefer olsan zaten devlette baya bi ay seni goturur bide kendin yaksan o surecte 6 ay gecer bile. Ben kesinlikle ahccden yanayim