Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 Farklı Tip HPV'ye sahip olan var mı :(

Durum
    Aklımabirseygelmiyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

5 Farklı Tip HPV'ye sahip olan var mı :(

Merhaba Arkadaşlar,

Bir haftadır yurt dışında olduğum için forumdan bir süre uzak kaldım.

HPV DNA testi sonuçlarım elime ulaştı nihayet ama sonuçlar çok fazla canımı sıktı

Sonuçlara göre vücudumda Tip 6, 16, 53, 58 ve 73 var

Ben bu kadar çok virüsle nasıl başa çıkacağım :/

Erkek arkadaşımda da tip 52 ve 53 çıktı.

Yurt dışında hemşire bir hanımefendiyle tanıştım. HPV girdiği vücutta tip değiştiriyormuş, siz de böyle bir şey duydunuz mu?

Bir de neden bende bu kadar çok varken erkek arkadaşımda 2 tane çıktı? Kimden kime bulaştı?

Kafam 1 milyon

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 5 Farklı Tip HPV'ye sahip olan var mı :(

Ay cok kotu yaa tip degistirdigini soyluyorlardi ama atiyorum ondaki bi tip sana 3 farkli sekilde gectiyse bunun sonu gelmez ki

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cok gecmis olsun. Tip degistirdigine emin degilim. Sen ahcc kullanip bian once negatif olmaya bak. Bide oral bolgeni de mutlaka kontrol ettir eger oral iliskiniz olduysa

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ay cok kotu yaa tip degistirdigini soyluyorlardi ama atiyorum ondaki bi tip sana 3 farkli sekilde gectiyse bunun sonu gelmez ki
    Ne yapıcam ben böyle

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun. Tip degistirdigine emin degilim. Sen ahcc kullanip bian once negatif olmaya bak. Bide oral bolgeni de mutlaka kontrol ettir eger oral iliskiniz olduysa
    AHCC kullanıyorum, siğillerimi yaktırdıktan 1 hafta sonra kullanmaya başladım o günden beri kullanıyorum 2 ay oldu.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Aklımabirseygelmiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yapıcam ben böyle
    Ahcc kullanmaya devam et elbet gececek bi tip de olsa 10 tip de olsa ahcc ile bi sure sonra atarsın hepsini ama erkek arkadasinla iliskiye devam etmen konusunda emin deglm tip degistirerek geciyorsa bu gercekten varsa yine ondaki tiplerin sana baska bsey olarak gecmeyeceginin garantisini veremeyiz..

Ben tip degistirme ihtimalini pek dogru bulmuyordum mantikli gelmiyodu bana o yuzden ayni tip nasilsa erkek arkadasimda da var diye cinsellige devam ediyordum. Ama durum dedigin gibiyse isler degisir..

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc kullanmaya devam et elbet gececek bi tip de olsa 10 tip de olsa ahcc ile bi sure sonra atarsın hepsini ama erkek arkadasinla iliskiye devam etmen konusunda emin deglm tip degistirerek geciyorsa bu gercekten varsa yine ondaki tiplerin sana baska bsey olarak gecmeyeceginin garantisini veremeyiz..

Ben tip degistirme ihtimalini pek dogru bulmuyordum mantikli gelmiyodu bana o yuzden ayni tip nasilsa erkek arkadasimda da var diye cinsellige devam ediyordum. Ama durum dedigin gibiyse isler degisir..
    Selam tekrardan Merv.000

Erkek arkadaşımla temmuzun ortalarında birlikte olduk en son. O zamandan beri birlikte olmuyoruz. En son birlikteliğimizden 10 gün sonra bende ilk siğil çıktı. Traş ettiğim için o çıkan büyüdü ve etrafında çoğalmaya başladı. Yani durum böyle doktorum eylül başlarında bir ay sonra gel kolposkopi yapacağız dedi. Şimdi onu yaptırmayı bekliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Forumda 7 tane tipe sahip 1 kişi var Erkek arkadaşında olan tiple ve tip sayısı ile seninki alakasız olabilir normaldir.
    Ahcc'ye başlayıp 6 ay kullanıp, gerekiyorsa biraz daha uzatmanı tavsiye ederim süreyi çünkü 5 tip de az değil.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda 7 tane tipe sahip 1 kişi var Erkek arkadaşında olan tiple ve tip sayısı ile seninki alakasız olabilir normaldir.
    Ahcc'ye başlayıp 6 ay kullanıp, gerekiyorsa biraz daha uzatmanı tavsiye ederim süreyi çünkü 5 tip de az değil.
    Ah Aryacım Valla moralim yerlerde. Önce 4 tip var sandım sonuçlara dikkatli bakınca baktım 5 tane var

15 Ağustos'tan beri AHCC kullanıyorum 8 ay sonra yaptırayım ikinci testi diye düşünüyorum. 8 ay boyunca aralıksız AHCC kullanacağım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

3 ve 4 tipi olup ahcc ile hpv yi yenen biliyorum. 7 tipi olan kişi de ahcc kullanmaya başlayacaktı en son, hatta forumda 7 tipe sahip ilk kişisin demiştim. 8 ay çok mantıklı bir süre canım, 6 ayda yeterli ama bütün tiplerin bir arada olduğu durumda yeterli olur mu emin olamadım. Ama 8-9 ay da bence hepsinden negatif olabilirsin en dirençlisi ve tehlikelisi zaten tip 16. Tip 16 yı 6 ayda yenen de çok, 8 ayda yenen de var.

Sıkma canını canım. Bak şöyle düşün bundan 2-3 yıl önce biz ahcc'yi çok zor şartlarda temin ediyorduk, türkiye'de yoktu, bunu satan şirket yoktu, gümrükten geçmesi sıkıntıydı. O kadar zordu ki, ama şimdi elinizin ucunda ve en azından şu ana kadar en etkili olan şey bu, yakın zamanda da hpv'nin yüksek riskli tiplerine karşı da etkili olduğu ve hpv negatif yapmaya yönelik yardımcı olduğu da kanıtlandı. Benim zaten bildiğim ve yabancı kaynak araştırmalarımdan dolayı emin olduğum bir şeydi ancak sizler için de bu yönde bir durumda izah edilmiş olması ciddi bir umut aşılar. Çözümü yok değil var, 6 ay olmadı mı? 8 ayı dene? Olmadı mı 9 ay kullan. Ama hiçbir zaman 1 yıldan fazla kullanmana gerek kalmayacak. En fazla kullanan kişi 1 yıl kullanmıştır. En en kötü ihtimal 1 yılın sonunda, seneye bugün sen bu zaferi kazanmış biri olacaksın!