Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anal smear

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Anal smear

Arkadaşlar İstanbul’da anal smear yapan yer bilen var mı? Anüsün içinde siğil olmasından şüpheleniyorum. Yardımcı olur musunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Anal smear

Hatırlamıyorum canım ben. Ama bir cildiye veya jinekologa en azından anüs kısmını bi gösterebilirsin diye dusunuyorum. Anal ilişki yaşamadıysan genelde olmaz ama bazen anüs çevresinde çıkan siğiller içeri doğru da yayabiliyormuş. Genelde homoseksüel kişilerde görülüyor fakat forumumuzda homoseksüel olmayan bir erkek vardı onda anal siğil çıkmıştı. Hatta nicki de @ankaralı'ydı.

Durum
    Kıdemli Üye

Anal ilişki olduysa görülme ihtimali nedir? Yüksek riskli Her tip anal kanser yapıyor mu? Bir bilgin var mı?

Durum
    Admin

Piu, kanser konusunda endişelenmene gerek yok canım bu seni korkutmasın. Anal ilişki olduysa bulaşma ihtimali tabii ki var. Ama bu kanser olacağın anlamına gelmez. Şimdiye hepimiz hpv'den dolayı kanserdik o zaman? Sanırım anal bölgeye bakılan bir cihaz vardı endeskopi mi ne öyle bir şey deniliyordu onla baktırıp içerde siğil/yara benzeri bir şey görüp görmediklerine göre hareket edebilirsin.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piu, kanser konusunda endişelenmene gerek yok canım bu seni korkutmasın. Anal ilişki olduysa bulaşma ihtimali tabii ki var. Ama bu kanser olacağın anlamına gelmez. Şimdiye hepimiz hpv'den dolayı kanserdik o zaman? Sanırım anal bölgeye bakılan bir cihaz vardı endeskopi mi ne öyle bir şey deniliyordu onla baktırıp içerde siğil/yara benzeri bir şey görüp görmediklerine göre hareket edebilirsin.
    Anal kanser de rahim ağzı kanseri gibi yavaş mı ilerliyor?

Durum
    Admin

Anal kanser konusunda detaylı bilgim yok, yanlış yönlendirmek istemem. Ama kafanda kurmamanı tavsiye ederim. Anal kanser olucam diye endişelenmene gerek yok, şu an ortada fol yok yumurta yok canım? anüsün içinde siğil olmasından şüphelendin sadece pat diye kanser mi olunur

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba bende makat bölgesinde var hpv..ve 7 adet tip tasiyorum icinden bir tanesi 16 numara...sandiginiz gibi hemen kanser olunmuyor doktorun soyledigine gore evet risk var ama bagisikligini guclu tutup kendine zaman verirsen ve duzenli ahcc ve kontrollerle hersey duzelebilir..ben kolonoskobiyle baktirmayida dusunuyorum icim rahat etsin diye,bence sende kafana takma icin rahat etsin dersen baktır ve tatli seylerden uzak dur cunku besliyor bezelye tuket ve yesilcay..

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yani canlı bomba gibiyim anlayacagın ama hersey iyi olucak bence sende kafana takma pek ,soylediklerim nacizane

Durum
    Kıdemli Üye

Şuan makatta var mı bilmiyorum vajinayı tedavi ediyorum. Ahcc kullanıyorum. Peki rahim ağzı negatif olursa anüs içi de negatif mi olmuş olur? Anüs içine baktırmaya çekiniyorum ve korkuyorum

Durum
    Admin

Alıntı Mavimelodi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende makat bölgesinde var hpv..ve 7 adet tip tasiyorum icinden bir tanesi 16 numara...sandiginiz gibi hemen kanser olunmuyor doktorun soyledigine gore evet risk var ama bagisikligini guclu tutup kendine zaman verirsen ve duzenli ahcc ve kontrollerle hersey duzelebilir..ben kolonoskobiyle baktirmayida dusunuyorum icim rahat etsin diye,bence sende kafana takma icin rahat etsin dersen baktır ve tatli seylerden uzak dur cunku besliyor bezelye tuket ve yesilcay..
    Aynen canım, dediğin gibi hemen kanser gibi bir gelişme olmuyor ve bunun zaten farkındaysanız böyle bir durumda doktorunuz önlem alır.

Bu Konu için Etiketler