Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vajina/ Peniste "BEN" çıkması. (Siğil, et beni değil)

Durum
    birkartanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Vajina/ Peniste "BEN" çıkması. (Siğil, et beni değil)

Merhabalar. Daha önce konu açmıştım. Hpv tip 18 taşıyıcısıydım. 5-6 ay önce negatif oldum. Hiç siğilim falan da yoktu. Neyse benim geçen sene vajinamin iç dudağında yani klitorisin orada küçücük kahverengi bir ben çıkmıştı. Siğil falan değil kabariklik yok. Bildiğimiz küçük ben. Kolposkopi yapan doktoruma sorduğumda "önemli bir şey değil vucudun her yerinde ben çıkabilir" demişti. Geçen gün baktığımda ben'in renginin koyulasmis ve birazcik büyüdüğünü farkettim. Baska bir doktora gittim ve gösterdim. Vajinanin içinde ben çıkmasının genelde normal olmadığını, hpv geçmişim de olduğu için melanom kanseri olma riski olduğunu ve kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Beni dermatologa yönlendirdi ve o benin ordan çıkartılıp patalojiye gönderilmesi gerektiğini söyledi. Randevum bir hafta sonra. Sonucunu da buraya yazarım zaten ama bu konuyu açma sebebim; Lütfen kendinizi kontrol edin. Hpv sadece rahim ağzında değişiklik oluşturmuyor. Sadece rahim ağzı kanseri yapmiyor. Vulva kanserine de neden olabiliyor. Vajina ya da penisinizin üzerinde, içinde, yakınında sonradan oluşmuş bir ben varsa lütfen doktora gösterin. Basit bir bendir diyip geçmeyin çünkü özellikle hpv'liler için o bölgelerde ben olması riskli. Benim için dua edin temiz, masum bir ben çıksın sonucu. 🙏

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Vajina/ Peniste "BEN" çıkması. (Siğil, et beni değil)

Selamlar kar tanesi

Sanırım hpv negatif olup sessiz sedasız gitmişsin hiç, ''negatif oldum'' haberi alamadık senden ama geçmiş olsun tebrik ederim çok sevindim

Evet her zaman risk var ama vulva kanseri, rahim ağzı kanseri kadar yaygın bir şey değil. Aynı şekilde ağız ve dil kanseri de yaygın bir şey değil ama buradaki arkadaşlar evham yapıyor haliyle, kuruntu yapıyorlar korktukları için. Her birini çok iyi anlıyorum, seni de çok iyi anlıyorum çünkü aynı dönemleri yaşadım, aynı kuruntuları birebir yaşadım. Ama sonradan şu sonuca vardım: O kadar korkuyoruz ve o kadar travmatik bir dönem ki bu bizim için sivilce çıksa bile hpv midir diye şüphelenip gerçeklik algımızı kaybediyoruz. O kadar çok hpv ve kanser türevlerine odaklanıyoruz ki en kötü senaryoları kafamızda yazıyorum ancak bu gerçek değil, bu sadece algıda seçicilik ve korku duygusunun iliklerimize kadar işlemesi.

Umarım senin icin kötü bir sonuç çıkmaz, bizi güncellersen sevinirim merak ettim çünkü

Durum
    birkartanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selam Arya😊 negatif oldum diye konu açmıştım. Evet çok haklısın o dönemler ben de sürekli arastiriyordum sürekli ağlıyordum. Bu konuyu açmakla açmamak arasında çok kaldım ama internette bu konuyla ilgili hiçbir forumda bilgi yok. "Vajinada ben çıkması" yazınca direkt melanom kanseri çıkıyor insan daha da korkuyor. O yüzden gelismeleri buradan yazicam ki başına gelen biri olursa burdan bilgilensin. Vulva kanseri cook nadir görünen bir kanser. Ve rahim ağzı kanseri gibi erkenden önlenebilen bi kanser. O yüzden içimi ferah tutmaya çalışıyorum. Gelişmeleri yazarim. ❤️

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı birkartanesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arya�� negatif oldum diye konu açmıştım. Evet çok haklısın o dönemler ben de sürekli arastiriyordum sürekli ağlıyordum. Bu konuyu açmakla açmamak arasında çok kaldım ama internette bu konuyla ilgili hiçbir forumda bilgi yok. "Vajinada ben çıkması" yazınca direkt melanom kanseri çıkıyor insan daha da korkuyor. O yüzden gelismeleri buradan yazicam ki başına gelen biri olursa burdan bilgilensin. Vulva kanseri cook nadir görünen bir kanser. Ve rahim ağzı kanseri gibi erkenden önlenebilen bi kanser. O yüzden içimi ferah tutmaya çalışıyorum. Gelişmeleri yazarim. â¤ï¸
    Selam canım. Ben hatırlayamadım sanırım lütfen kusura bakma benim hatam çok üye olduğu için çok fazla nick olduğundan karıştırabiliyorum Açtıysan teşekkür ederim.

Aynen canım için ferah olsun emin ol korktuğun gibi bir şey olmayacak. Gelişmeleri bekleriz

Bu Konu için Etiketler