Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu sefer benim bir sorum var :)

Durum
    umutışığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation Bu sefer benim bir sorum var :)

Sormak istediğim hpv virüsü dış ortamda ne kadar yaşar ?

Tıbbı olarak dış ortama dayanıklı bir virüs olduğu yazıyor ama net bir bilgi yok.Mesela aids virüsü dış ortamda yarım saatde öldüğü söyleniyor hpv için bu nasıl bir bilginiz varmı ?

1 gün mü 1 ay mı yoksa yıllarca canlı mı kalıyor.Takıldığım nokta kıyafetlerin temizlenmesi mesela kaç derecede ölür bu virüs yada illa çamaşır suyunda mı bekletelim kıyafetleri.Özellikle iç çamaşırlar...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bu sefer benim bir sorum var :)

Alıntı umutışığı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sormak istediğim hpv virüsü dış ortamda ne kadar yaşar ?

Tıbbı olarak dış ortama dayanıklı bir virüs olduğu yazıyor ama net bir bilgi yok.Mesela aids virüsü dış ortamda yarım saatde öldüğü söyleniyor hpv için bu nasıl bir bilginiz varmı ?

1 gün mü 1 ay mı yoksa yıllarca canlı mı kalıyor.Takıldığım nokta kıyafetlerin temizlenmesi mesela kaç derecede ölür bu virüs yada illa çamaşır suyunda mı bekletelim kıyafetleri.Özellikle iç çamaşırlar...
    Yoook artık 10 yıl yaşar 1 ay ne yahu

Sevgili @umut ışığıcım, hpv virüsünü cinsel temas dışında kapman çok çok düşük bir ihtimal. Hatta sana şöyle söyleyeyim birçok evli erkek ya da kadın eşlerini aldatıyor ve sonra eşleriyle tekrar seviştiklerinde karşı tarafta birden bire siğil çıkıyor ve hpv ile enfekte oluyor. Ama doktor da gidip ''bu adam ya da bu kadın seni aldattı'' diyemediği için yok havludan bulaşır, yok havuzdan bulaşır gibi oranı oldukça düşük şeyler söylüyor İç çamaşırını her gün değiştir yeterli. Merak etme zaten yıkanıyor kaç derecede ölür filan bunlar inanılmaz küçük detaylar.

Durum
    umutışığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tamam bunları bende biliyorum ama birinin bu konuyu araştırıp bir cevap vermesi gerekiyor net ve bilimsel bir cevap bekliyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı umutışığı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam bunları bende biliyorum ama birinin bu konuyu araştırıp bir cevap vermesi gerekiyor net ve bilimsel bir cevap bekliyorum.
    Ben kendimce arastırmalarım sonucu net bir cevap veriyorum ama inanıp inanmamak sana kalmış, çok düşük ihtimali var.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Dışarıda dakikalarla ifade edilen bir süre canlı kalabilir.Zarfsız bir virüs olduğu için dayanıksızdır.ama çok kolay bulaşır

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dışarıda dakikalarla ifade edilen bir süre canlı kalabilir.Zarfsız bir virüs olduğu için dayanıksızdır.ama çok kolay bulaşır
    Dayanıksız ama bizden dayanıklı demekki😐

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki dakikalar içinde insan eli ile aldi havlu tabak canak vs. onu genitale mi taşıması lazim eli ile yada virüs canlıyla temas edip bi yolunu bulup genitale bir şekilde ulasip etkinleşiyor gibi hikaye var mı dr. Bey

Bu Konu için Etiketler