Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc kullanim süresi?

Durum
    Matrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc kullanim süresi?

Merhabalar.Herkeze iyi günler arkadaşlar.

Bu gün doktora siğil tedavisi için gittim, tedaviden sonra ahcc kullanmaya başladığımı ve ahcc hakkinda bilgisi olup olmadığını sordum. Doktor evet yeni bir ilac tedavi için kullanabilirsin dedi ve bende ne kadar süre kullanmam gerektigini sordum. Doktorub bana soyledigi süre sadece 3 ay kullanmamdı. Bende ona bu forumu anlatarak uzun süre kullananlar olduğunu bu surenin 6, 8 ay ,1 yada 3 yıl gibi kullanıp kurtulanlar olduğunu soyleyip eminmisiniz 3 ay kullanmam gerektigine dememe rağmen cevabı yine 3 ay kullanmamdı. Ve bu ilaç hakkında yeni egitim gördüm görüyorum tarzında bişiler söyledi. Sonuç olarak kafam karıştı bunun bir kullanım süresi varmı belli bir süreden sonra bizim bilmedigimiz bir zarari olabilirmi yoksa bu illetten kurtulana kadar kullanabilirmiyiz? Bilimsel bir açıklama veri okuyan duyan varmı arkadaşlar?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ahcc kullanim süresi?

Biz hep bilimsel verilere uygun gittik zaten. Yapılan deneylerde 6 aylık kullanım + günlük 3 mg kullanım sonucu denekler negatif çıkmış. Biz deneylere göre gittik hep. Daha sonra da yan etkisi olmadığı için 8 ay kullananlar da oldu ben de dahil. Karar sana kalmış, araştırmalar deneyler ortada Doktorun kötü niyeti olduğunu düşünmedim tamamen kontrollü gitmek amaçlı böyle bir şey önermiş bence Ama dediğim gibi deneylerde 6 ay. Bu arada 3 yıl kimse kullanmadı en fazla kullanan 1 yıl kullanmıştır.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bildiğim kadarıyla o deneyde 3 ay kullanıp negatif olanlar da var. Olamayanlara 2. Bir üç ay daha kullandırılıyor sonra onlar da negatif oluyor.

Siz hangi tipi taşıyorsunuz?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ahcc hep 3 ay sonra etkisini gosteriyor ilk 3 ay pek bi degisim goremiyorsun 3 ayin sonunda artik sigil cikmiyor. Cogunlukta boyle oldu bu. Belki doktor aldigi egitimlerde bunu ogrenmistir veya bu eğitimlerde 3 aydan sonra artık vucut kendi kendine atabilecek duruma gelecek o yuzden ahccye gerek yok gibi bilgiler verilmistir. O yuzden 3 ay demis olabilir. Ama bizler tam negatiflik icin en az 6 ay kullanmayi terch ediyoruz. İhtimale bırakmak istemiyoruz acikcasi.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu arada bi doktorun ahcc hakkinda egitim almasi ve bunu önermesi hosuma gitti.

Durum
    Admin

Hpv testleri ucuz olsa aslında, her ay negatif olmuş muyum? diye test yaptırırız
    Bu ahcc sürecine başından beri iyi başlamış olanlar, sadece ilk başta siğil çıkarmış olanlar belki de test yaptırsalar 3.-4.ayda negatif olduğunu görebilirler bilemiyoruz ama o deneyde yüksek riskli hpv tipini taşıyanlar(hpv tip 18-hpv tip 16) 6 ay kullanımdan sonra negatif oldu diye hatırlıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Bende kullandığım sürece bir yan etki olumsuz bir belirti görmedim bir şikayetim olmadı hiç Allah'a şükür. 3 ayda sürse 3 yılda sürse bu illetten kurtulana kadar ahcc devam etmeyi düşünüyorum. Açılan konuların birtanesinin başlığı ahcc ile 3 yılın sonunda..... Diye bir başlık olduğu için 3 yıl demiştim
    Bu arada ahcc yi kullanırken var olan siginlin kendiliginden yok olmasi gitmesi gibi bir durum söz konusu olabilirmi acaba? Fark edemediğimiz bir siğil olduğunu düşünürsek kendigilinden gidermi ilaç kullanım esnasında. Yoksa illaki o sigili yaktirmak mi gerekir acaba?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Piuuu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla o deneyde 3 ay kullanıp negatif olanlar da var. Olamayanlara 2. Bir üç ay daha kullandırılıyor sonra onlar da negatif oluyor.

Siz hangi tipi taşıyorsunuz?
    Test yaptırmadım daha kısmet olmadı. Aslında 3 ay sonrami yaptırmam mantıklı olur şimdi mi sizce?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc hep 3 ay sonra etkisini gosteriyor ilk 3 ay pek bi degisim goremiyorsun 3 ayin sonunda artik sigil cikmiyor. Cogunlukta boyle oldu bu. Belki doktor aldigi egitimlerde bunu ogrenmistir veya bu eğitimlerde 3 aydan sonra artık vucut kendi kendine atabilecek duruma gelecek o yuzden ahccye gerek yok gibi bilgiler verilmistir. O yuzden 3 ay demis olabilir. Ama bizler tam negatiflik icin en az 6 ay kullanmayi terch ediyoruz. İhtimale bırakmak istemiyoruz acikcasi.
    Bende ihtimale bırakmayıp uzun sure aralık vermeden kurtulana kadar kullanmayı düşünüyorum.Ben ilaca sigilim varken yaktırmadan başladım. İlaca başladıktan 1 hafta sonra yaktırdım. Aktif sigilin olması ilacın kullanimini gereksiz manasız kılar mı acaba?

Durum
    Admin

Ahcc siğil düşürmede veya siğil tedavisi için bir yol değil, siğilleri kendiniz tedavi ettirmelisiniz belki şansa 1-2 tane düşen olabilir benim 2 tane siğilim düşmüştü ama bunu beklemek saçma, kriyo ya da koter yaptırabilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler