Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kriyo siğilleri arttırır mı? Kriyo olmaktan korkuyorum

Durum
    Dertlihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kriyo siğilleri arttırır mı? Kriyo olmaktan korkuyorum

Merhaba arkadaslar daha önce devlet hastanesinde kriyo yaptırdığım yerlerde daha fazla cıkmaya baslıyordu. En son koter oldugum alanlarda çıkmadı, tekrar nüks etmedi. Ama bu defa da kriyo yaptırmak istemiyorum, siğillerim kücük diye acaba gideceğim doktor kriyo mu yapar? Bunu merak ediyorum be kriyo yapılırsa tekrarlamasındam korkuyorum. Ahcc kullanıyorum 4.5 aydır ahcc kullanıyorum. Siğillerim %95 oranında azaldı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Kriyo siğilleri arttırır mı? Kriyo olmaktan korkuyorum

@Dertlihpv selamlar, siğillerin azalması güzel. Ahcc etkisini göstermiş ve göstermeye devam ediyor bana kalırsa normalde 6.ayda siğilinin çıkmaması lazım ama sen 4.5 ayda olumlu etki almışsan ahcc'den bence biraz daha dişini sıkıp sabredip siğil çıkarsa ahcc sürecini 8 aya çıkarmanı tavsiye ederim tabii maddi durumun el veriyorsa. Hpv tipini biliyor musun mesela dirençli bir tip mi? Tip 56 taşıyordum ben ve dirençliydi eminim ahcc kullanmasam 1buçuk yıl sonra yenemezdim bu süreç daha uzardı. Zaten bu 1,5 yılın 8 ayı ahcc kullanmakla geçti.
    Ahcc kullanmadığım süre boyunca 10 ay full time siğil çıkardım ben de. İlk etaptaki kadar çok değildi ama ayda 1-2 tane de olsa çıkıyordu.

Bu arada ben 10 defa siğillerimi yok ettirmişsem, bunun 8 tanesini kriyoterapi ile. 2 tanesini koterle halletmişimdir. O sebeple kriyoterapiden korkmana gerek yok. Siğilin tekrar çıkması kriyoterapi ile çok ilgili değil tabi yapan doktorun yaymaması önemli bir kriter ama siğil tekrar çıkıyorsa hala bir nebze virüsün viral yükü vardır demektir. Sabret bunlar son süreçlerin olacak inşallah bu noktaya gelmişsin azalmışlar, az daha dişini sık. Siğil çıkarsa canını sıkma, kararlı ol da def edelim bu virüsü

Durum
    sel-mira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

arya tıp 56 sıgıl yapıyormu ? bende hıc cıkmadı

Durum
    Admin

Alıntı sel-mira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya tıp 56 sıgıl yapıyormu ? bende hıc cıkmadı
    Yapıyor canım bende cıktı, forumda tip 56 olan diğer arkadaşta da çıkmıştı.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapıyor canım bende cıktı, forumda tip 56 olan diğer arkadaşta da çıkmıştı.
    kafam ıyıce karıstı bende hiç cıkmadı ,peki sız lep 56 yuzundenmı oldunuz

Durum
    Admin

kafam ıyıce karıstı bende hiç cıkmadı ,peki sız lep 56 yuzundenmı oldunuz
    Evet canım cin3'tüm ben hpv negatif olmadan önce. Tip 56 yüksek riskli hpv türlerinden oldugu icin cin3 yapmış :/

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet canım cin3'tüm ben hpv negatif olmadan önce. Tip 56 yüksek riskli hpv türlerinden oldugu icin cin3 yapmış :/
    şimdi iyice korktum,ben 2017 aralıktan ıtıbaren smırler hep temız geldi 6 aydan 1 yıla cıkardılar testi .4 ay oldu en son yapılalı napsam acaba,sigara ıcmıyorum ,ilişki yaşamıyorum,sağlıklı beslenıyorum. sanırım aralık ayında yaptırırım.

Durum
    Dertlihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@Dertlihpv selamlar, siğillerin azalması güzel. Ahcc etkisini göstermiş ve göstermeye devam ediyor bana kalırsa normalde 6.ayda siğilinin çıkmaması lazım ama sen 4.5 ayda olumlu etki almışsan ahcc'den bence biraz daha dişini sıkıp sabredip siğil çıkarsa ahcc sürecini 8 aya çıkarmanı tavsiye ederim tabii maddi durumun el veriyorsa. Hpv tipini biliyor musun mesela dirençli bir tip mi? Tip 56 taşıyordum ben ve dirençliydi eminim ahcc kullanmasam 1buçuk yıl sonra yenemezdim bu süreç daha uzardı. Zaten bu 1,5 yılın 8 ayı ahcc kullanmakla geçti.
    Ahcc kullanmadığım süre boyunca 10 ay full time siğil çıkardım ben de. İlk etaptaki kadar çok değildi ama ayda 1-2 tane de olsa çıkıyordu.

Bu arada ben 10 defa siğillerimi yok ettirmişsem, bunun 8 tanesini kriyoterapi ile. 2 tanesini koterle halletmişimdir. O sebeple kriyoterapiden korkmana gerek yok. Siğilin tekrar çıkması kriyoterapi ile çok ilgili değil tabi yapan doktorun yaymaması önemli bir kriter ama siğil tekrar çıkıyorsa hala bir nebze virüsün viral yükü vardır demektir. Sabret bunlar son süreçlerin olacak inşallah bu noktaya gelmişsin azalmışlar, az daha dişini sık. Siğil çıkarsa canını sıkma, kararlı ol da def edelim bu virüsü
    Bende tip 6 bulunuyor. O halde Bi randevu alayım doktora da kriyo yaptırayım süreç nasıl ilerleyecek beraber bakalım, teşekkür ederim görüşlerin için

Durum
    Admin

Alıntı Dertlihpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tip 6 bulunuyor. O halde Bi randevu alayım doktora da kriyo yaptırayım süreç nasıl ilerleyecek beraber bakalım, teşekkür ederim görüşlerin için
    Bak bakalım canım, ben kriyoyu seviyordum ya. Yaptırıp hayatına devam edebiliyosun iyileşme süreci kısa. Koter tabi en etkilisi ama lokal anestezi, iyileşme sürecin de uzun oluyor ama yapıldığı yerde siğil çıkmaması en etkili.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

şimdi iyice korktum,ben 2017 aralıktan ıtıbaren smırler hep temız geldi 6 aydan 1 yıla cıkardılar testi .4 ay oldu en son yapılalı napsam acaba,sigara ıcmıyorum ,ilişki yaşamıyorum,sağlıklı beslenıyorum. sanırım aralık ayında yaptırırım.
    Rahim ağzında yaranız var mı?

Bu Konu için Etiketler