Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ile uğraşırken duygusal ilişkilere yer veriyor musunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Wink HPV ile uğraşırken duygusal ilişkilere yer veriyor musunuz?

Bir tek ben miyim yoksa benim gibi insanlar fazla mı merak ettim
    Şahsen ben hayatıma duygusal anlamda birini almıyorum, çok şükür öyle deli gibi hoşlandığım birileri de karşıma çıkmadığı için sıkıntı olmuyor, zaten flört etmek isteyen birileri olursa bile karşımdaki adama bakıyorum eli yüzü düzgün, kendi düzgün ya diyorum şimdi hpv olduğunu söylesen zaten gidecek, şimdi söylemesen bir ilişkiye başlasanız, bana niye daha önce söylemedin diyip yine gider diyorum salıyorum ben de, olursa oluuur olmazsa olmaz diyerek. Sonra zaten olmuyor

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV ile uğraşırken duygusal ilişkilere yer veriyor musunuz?

Soylediklerim pek romantik olacak ama ben sahsen boyle hissederdim. Son 2 yildir kimseyle duygusal iliski kuramayan ve birlikte olduktan sonra kacan ben eger gercekten seversem gecici birsey icin iliskiden vazgecmem. Karsimdakinin hpvli ve benim hpvsiz oldugum durum goz onune alinirsa tabii. Yani iliski kurabilmek ozellikle biz 30 ustu insanlar icin cok zor. Diyelim boyle birini buldun kacirma sonucta gececek ve bir suru tatmin yontemleri var. Ayrica tasiyici olmadigi ne malum 😊

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Taniquetil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soylediklerim pek romantik olacak ama ben sahsen boyle hissederdim. Son 2 yildir kimseyle duygusal iliski kuramayan ve birlikte olduktan sonra kacan ben eger gercekten seversem gecici birsey icin iliskiden vazgecmem. Karsimdakinin hpvli ve benim hpvsiz oldugum durum goz onune alinirsa tabii. Yani iliski kurabilmek ozellikle biz 30 ustu insanlar icin cok zor. Diyelim boyle birini buldun kacirma sonucta gececek ve bir suru tatmin yontemleri var. Ayrica tasiyici olmadigi ne malum 😊
    Ben o olaya da inanmıyorum, yani zaten benim ilişki yaşadığım adamlar 30 yaş ve üzeri, akranlarımla da bir ilişki yaşayamıyorum ama sırf hpv'ye he dedi diye karşımdaki insanı bulunmaz hint kumaşı gibi de göremem görmedim de. Bunu kabul etmesini bir lütuf gibi algılamasından çok olayları yargılamadan anlayabilen ve açık görüşlü bir insan oldugu cıkarımını yapabilirim, diğer özellikleri bana uymuyorsa hpv yi kabul etmiş etmemiş, ne ki.. Aynen onlar da taşıyıcı olabilirler çünkü hpv toplumda çok yaygın bir virüs.

Durum
    skyslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

İlk öğrendiğimde baya psikolojim bozuldu. Çok uzun süre bir şey yapmadım ama toparladım sonra. Çok normal bir şekilde hayatımı yaşamaya devam ediyorum. Varlığını unuttuğum zamanlar oluyor. Korunarak ilişkiye girdiğim zamanlar oldu. Bana kalırsa virüsün yoğun olduğu bölgeler var. Bende mesela hemen penis kökünün sağ tarafı (o nasıl bir tarif ya). Diğer yerlerde hiç bir şekilde kondilom oluşmadı. Hoş tabi ilk başta vardı kriyo verrytol aldara vs biz de geçtik bu yollardan ama artık sadece tek bir bölgede var. Sevgilimle ayıptır söylemesi sevişirken penisim boxerdan fırlayıp temas sağladı kendisiyle ama böyle sürtünme bile denmez değdi sadece diyim. Herhangi bir sıkıntı Gözlemlemedik. Bence kesinlikle önlem alınmalı ve korunmasız ilişki asla olmamalı ama çok fazla zırh moduna girmek bana yersiz geliyor. Ha şöyle de bir gerçek var acaba karşımdaki insanı enfekte ettim mi psikolojisini yaşamamak için bile insan sevişmez ama dikkatli olup düşünmemeye çalışıyorum

Durum
    Samuel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben konuyu hortlatmış gibi olacağım ama söylemeden de edemeyeceğim maalesef.

HPV olduğumu öğrendiğim an zaten hayatımda kimse yoktu ve bu benim için büyük avantaj oldu. Eğer bir duygusal ilişkim olsaydı inanılmaz yıkılırdım kanımca.
    Bu süre zarfında hayatıma kimse girmedi. Zaten ekonomik gücüm de buna el vermiyordu malum işsizlik durumu söz konusu.
    Fakat iyileşmeye başladığımı görünce (siğillerin azalmaya başladığını) açıkçası cesaret buldum kendimde. Sitedeki motive edici yazılar da cabası tabi

Özetle bu illet tamamen geçene kadar hayatıma kimseyi almadım. Fakat şimdi siğillerden tamamen kurtuldum ve test sonucumu bekliyorum.
    Testi yaptırmadan önce ciddi düşündüğüm bir kız vardı. Şu anda da ciddi ilerliyoruz. Hele şu test sonucu bir negatif çıksın, hele şu kızla evleneyim o zaman benden mutlusu yok

Durum
    Şanssız2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Samuel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

HPV olduğumu öğrendiğim an zaten hayatımda kimse yoktu ve bu benim için büyük avantaj oldu. Eğer bir duygusal ilişkim olsaydı inanılmaz yıkılırdım kanımca.
    Bu süre zarfında hayatıma kimse girmedi. Zaten ekonomik gücüm de buna el vermiyordu malum işsizlik durumu söz konusu.
    Fakat iyileşmeye başladığımı görünce (siğillerin azalmaya başladığını) açıkçası cesaret buldum kendimde. Sitedeki motive edici yazılar da cabası tabi

Özetle bu illet tamamen geçene kadar hayatıma kimseyi almadım. Fakat şimdi siğillerden tamamen kurtuldum ve test sonucumu bekliyorum.
    Testi yaptırmadan önce ciddi düşündüğüm bir kız vardı. Şu anda da ciddi ilerliyoruz. Hele şu test sonucu bir negatif çıksın, hele şu kızla evleneyim o zaman benden mutlusu yok
    Bende şimdilik hpv yok ancak bu ay sonu büyük ihtimal ben de hpv olacam o yüzden artık bu testleri hapları vs filan ben de yaptırmak ve takip etmek zorunda kalacam yakında yani sormak istediğim şu sanırım erkeksiniz ve test sonucu bekliyorum dediniz araştırmalarıma göre erkeklerde hpv testi yok diye biliyorum sadece kadınlarda smear testi varmış siz testi nasıl yaptırdınız erkeklere var mı yani?

Durum
    Tecrübeli Üye

Ayrıca erkeklere test varsa nasıl yapılıyor smear testi gibi nasıl oluyor anlamadım?

Durum
    Samuel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şanssız2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca erkeklere test varsa nasıl yapılıyor smear testi gibi nasıl oluyor anlamadım?
    Bu siteden öğrendim erkeklere de test yapıldığını. İstanbul'da Mavi Laboratuvar diye bir hastane var. 3 tane şubesi varmış.
    Ben Kadıköy'deki şubesine gittim ama gitmeden önce aradım (malum şehir dışından gittim test için çünkü) Erkeklere test yapılıp yapılmadığını sordum.
    Test yapıldığını söylediler ama maliyeti biraz yüksek. 700 TL ücret istediler. Neyse ki kenarda birikmiş param vardı da yaptırabildim testi.

Testin nasıl yapıldığına gelince (erkeklerde) sürüntü alıyorlar. Penis ve çevresinden sürüntü örnek alıyorlar.
    Ben en başta kan, idrar ve sperm ile yaparlar diye düşünmüştüm ama öyle değil.
    Resmen kulak pamuğu gibi bir şeyi deriye bastırarak sürtüyorlar ve örnek alıyorlar.
    Ardından son ince çubuk kalıyor. Doktor bana "Bu biraz canını yakabilir" dediği an korktum
    Son ince çubuğu penis ağzından içeri sokarak örnek alıyorlar. Kısa sürüyor neyse ki.
    Sonuçları da 3 gün içinde çıkıyor.
    Ben salı günü yaptırdım şimdi beklemedeyim ve bene %99.9 negatif çıkacak.

İnternetten Mavi Laboratuvar diye aratabilirsiniz. Hastane sitesi direkt olarak çıkıyor karşınıza.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu siteden öğrendim erkeklere de test yapıldığını. İstanbul'da Mavi Laboratuvar diye bir hastane var. 3 tane şubesi varmış.
    Ben Kadıköy'deki şubesine gittim ama gitmeden önce aradım (malum şehir dışından gittim test için çünkü) Erkeklere test yapılıp yapılmadığını sordum.
    Test yapıldığını söylediler ama maliyeti biraz yüksek. 700 TL ücret istediler. Neyse ki kenarda birikmiş param vardı da yaptırabildim testi.

Testin nasıl yapıldığına gelince (erkeklerde) sürüntü alıyorlar. Penis ve çevresinden sürüntü örnek alıyorlar.
    Resmen kulak pamuğu gibi bir şeyi deriye bastırarak sürtüyorlar ve örnek alıyorlar.
    Ardından son ince çubuk kalıyor. Doktor bana "Bu biraz canını yakabilir" dediği an korktum
    Son ince çubuğu penis ağzından içeri sokarak örnek alıyorlar. Kısa sürüyor neyse ki.

İnternetten Mavi Laboratuvar diye aratabilirsiniz. Hastane sitesi direkt olarak çıkıyor karşınıza.
    Zormuş ya hayat boyu kaçtığım sevmediğim şeyler beni bulacak desenize bi kere en başta zaten ben utanırım ki ancak yapacak bişi yok bende de hpv yüzde 99.9 yok zaten hiç cinsel ilişkiye girmedim şimdiye kadar ya da herhangi bi belirtin olmadı ancak yapamıyorum sevdiğimi bırakamıyorum onda hpv olduğunu bile bile birlikte olacam son doz gardasil aşım kaldı umarım bana bulaşınca herhangi bi belirti vermez de doktora gitmek zorunda kalmam yokmuş gibi davranırım bu testler filan rahatsız edici bazen soruyorum niye var ya niye böyle bi hastalık var bi sürü şey var dünyada bari böyle bişi eksik kalsaydı neyse yapacak bişi yok bilgiler için teşekkürler

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Biz İstanbulda değiliz. Sehir disina da test kiti gonderiyorlar. Kendiniz de yapabiliyorsunuz. Biz kendimiz yaptik eşimde pozitif cikti. Nerden biliyorsunuz negatif cikacaginizi

Bu Konu için Etiketler