Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 'Hpv tekrar bulasir mi?' Sorunsalina bi doktor yorumu

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

'Hpv tekrar bulasir mi?' Sorunsalina bi doktor yorumu

HPV virüsü tedaviden sonra tekrar bulaÅ?abilir mi? - YouTube

Arkadaslar su video hakkinda ne dusunuyorsunuz?
    Benim resmen duymak isteyecegim cumleleri soyluyor. Moral motivasyonum tavan yapti izleyince.

Uzulenler kafaya takanlar izlesin derim.

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: 'Hpv tekrar bulasir mi?' Sorunsalina bi doktor yorumu

Ben de şunu merak ediyorum aslında; diyelim ben negatif oldum ama erkek arkadaşım olmadı ikimizde de aynı tür olduğunu varsayarsak, ben negatif olunca tekrar bana hpv bulaşır mı erkek arkadaşımdan. Çünkü ben çok dikkat ediyorum, ahcc kullanıyorum ama sevgilim benim gibi dikkat etmiyor :/ bu durumda bulaşıp bulaşmadığını merak ediyorum.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de şunu merak ediyorum aslında; diyelim ben negatif oldum ama erkek arkadaşım olmadı ikimizde de aynı tür olduğunu varsayarsak, ben negatif olunca tekrar bana hpv bulaşır mı erkek arkadaşımdan. Çünkü ben çok dikkat ediyorum, ahcc kullanıyorum ama sevgilim benim gibi dikkat etmiyor :/ bu durumda bulaşıp bulaşmadığını merak ediyorum.
    Benim durumumda dediginin aynisi. Ben bulasmayacagini dusunuyorum tekrar cnku zaten ayni viruse sahibiz ikimizde ve birbirimizden baska kimseyle olmuyoruz. Ayni tipe karsi bagisiklik kazanmayabliriz belki ama zaten bizde olan viruse karsi bagisiklik kazanacağımızı ve o virusun tekrar vucudumuza girmeyecegi kanisindayim. Eger eslerden biri negatif oldugunda digeri yine ona ayni virusu geciriyor olsaydi dunyada herkes hpv olurdu ve hic bi sekilde gecmezdi. Daha cok yanki alırdı bu hastalik diye dusunuyorum. Zira videoda da doktor ayni seyi soylemis eslerin tekrar kendi esine bulastirmayacagindan bahsetmis. Tabiki bu aldatma soz konusu olmadiginda boyle.

Dediklerim sadece benim fikrim okuyanlar lutfen bilimsel bi yargi gibi algılamasin.

Durum
    Özel Üye

Yani ben acikcasi soyle dusunuyorum: mesela diyelimki tip 6 ya sahibiz esimize-partnerimize de bunu gecirdik. İkimizde tip6 yiz ve birimiz bunu atlattı. Karsidaki kisinin virusu zaten bizim vucudumuzun yendigi-tanidigi virus oldugundan tekrar almayacagini dusunuyorum. Ama bi baskasiyla beraber olsak mesela o da tip6 diyelim ki ondaki virusu aliriz cunku vucuttan vucuda farkli oluyor olabilir. Bizm vucudumuz ondaki tipi tanımıyor ve aliyor. Yani burda doktorun demek istedigi esler tekrar birbirine gecirmez yargisinin sebebi boyle olabilir. Benim kafamda bu sekilde oturdu. Tamamen kendi algim bu yonde.

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok mantıklı bence de dediğin, diğer türlü olsa sürekli döngü gibi herkes hpv olup dururdu. Aslında tek eşli olunca çok bi sorun kalmıyor gibi. Çünlü insan kendine dikkat ediyor ama karşındakine de zorla bir şeyler yaptıramıyor karşımızdaki negatif olmazsa da en azından tekrar bulaşmaz bize de

Durum
    Özel Üye

Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklı bence de dediğin, diğer türlü olsa sürekli döngü gibi herkes hpv olup dururdu. Aslında tek eşli olunca çok bi sorun kalmıyor gibi. Çünlü insan kendine dikkat ediyor ama karşındakine de zorla bir şeyler yaptıramıyor karşımızdaki negatif olmazsa da en azından tekrar bulaşmaz bize de
    Vucudumuzun o viruse karsi artik duyarli oldugunu düşünüyorum ben canım. Baskasindan ayni tipi tekrar kapabiliriz ama ayni kisiden bizdeki virusu tekrar kapamayiz bence. Umarim oyledir yani amin 😂

Durum
    Ebr
    Ebr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hayır malesef bu şekilde değil. Pinpon etkisi durumu var ve aynı virüsü karşıdan tekrar kapabilirsiniz. Zaten buyüzden korunmalı bir şekilde cinsel ilişkiye girilmesini öneriyor doktorlar.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Arkadaşlar pin-pon etkisi var maalesef. Doktorla yaptığım röportajda bu da söylenmişti, ki pin-pon etkisinin olduğunu bundan çok önce biz forumda konuşmuştuk, tartışmıştık bu konuları zamanında.

Durum
    Özel Üye

Gecenlerde bende iste erkek arkadasimin makatinda sigil gorunce korktm tekrar bi nette arastirma yaptim aynen soyle yaziyordu. 'Kisi enfekte oldugu virusle tekrar enfekte olmaz ama baska bir tipini alabilir' bu konu cok tartismaya acik sanirim boyle dusunenler ve dusunmeyenler olarak 2 ye ayriliyoruz grupta. Ben hpvli iki kisinin tek esli devam ederek birbirlerinde bulundurduklari virusun viral yukunu arttiracagi ve iyilesme surecini uzatacagi kanaatindeyim ama negatif oldugumuz bi tipe karsi bagisiklik kazanacagimizi düşünüyorum ayni tiple tekrar bulas olmayacagini dusunuyorum baska tipleri tabiki alabilirz ama. Doktorlar bile bu konuda fikir ayriligina dusuyor bizim dusmemiz cok normal

Durum
    Özel Üye

Hatta okudugum siteyi tekrar buldum ve kopyaladim aynen soyle yaziyor:

'Bir HPV tipi tamamen baskılandığı zaman kişinin aynı tip HPV tarafından hastalanması gibi, nüksü ve tekrar bulaşması da olası değildir. Ancak, bir HPV tipine karşı bağışıklık, farklı bir tipe karşı koruma sağlamaz.'

Bu Konu için Etiketler