Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leep sonrası 10. Gün ve kanama sürekliliği

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Leep sonrası 10. Gün ve kanama sürekliliği

Merhabalar, bugün leep ameliyatımın üzerinden 10 gün geçti. İki gün önce pıhtılı ve anlık yoğun bir kanamam oldu doktorum çağırınca gittim,yaralarım yakıldı. Ve dün gece kabız olmam sonucunda zorlanmadan dolayı tekrar kanamam başladı pıhtılı olarak.. her kanamam bir travma halini almaya başladı,ve doktorumun tekrar çağırması üzerine bugün tekrar gittim ve saat 12 hizası dedikleri bölgeye diri diri dikiş attılar.. böyle bir acı olamaz.. allah bir daha yaşatmasın bana bunu. Diğer bölgelerde de işlem sırasında sızıntılarım oldu,ve gümüşle dondurdular. Doktorum bir daha olacağını sanmıyorum ama çok dikkatli olmalısın dedi.. 1 saat evvel sırf öksürdüm diye yine kanamam başladı.

Ben sanırım çok yoruldum,ve dayanamıyorum bu travmaya. Geçmiyor bir türlü ne duruyor,ne iyileşiyor. Bunu tek yaşayan ben miyim? Neden..

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Leep sonrası 10. Gün ve kanama sürekliliği

Geçmiş olsun, farklı bir doktora görünseniz daha iyi olur gibi geldi. Ben hiç leep olmadım.

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok geçmiş olsun, üzmeyin kendinizi ama bir an önce farklı doktora görünün bence de. Gözden kaçırdıkları belki farklı bir nokta olmuştur. Dikişli yerler genelde zorlanmadan kanar ama sürekli olması tatsız olmuş

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bugün leep ameliyatımın üzerinden 10 gün geçti. İki gün önce pıhtılı ve anlık yoğun bir kanamam oldu doktorum çağırınca gittim,yaralarım yakıldı. Ve dün gece kabız olmam sonucunda zorlanmadan dolayı tekrar kanamam başladı pıhtılı olarak.. her kanamam bir travma halini almaya başladı,ve doktorumun tekrar çağırması üzerine bugün tekrar gittim ve saat 12 hizası dedikleri bölgeye diri diri dikiş attılar.. böyle bir acı olamaz.. allah bir daha yaşatmasın bana bunu. Diğer bölgelerde de işlem sırasında sızıntılarım oldu,ve gümüşle dondurdular. Doktorum bir daha olacağını sanmıyorum ama çok dikkatli olmalısın dedi.. 1 saat evvel sırf öksürdüm diye yine kanamam başladı.

Ben sanırım çok yoruldum,ve dayanamıyorum bu travmaya. Geçmiyor bir türlü ne duruyor,ne iyileşiyor. Bunu tek yaşayan ben miyim? Neden..
    Ah canım şu an bilgisayar karşısında yazını okurken o çaresizliğini hissettim. Benim de leep konizasyon ameliyatımdan 10 gün sonra falan kanamam olmuştu, epey de kan akmıştı, sonra doktora gitmiştim ve gazlı bez yerleştirerek bu sorunu gidermişti daha sonra da kanama olmamıştı. Ama senin durumun biraz ilerlemiş. Bir süre yatmayı denesen? işe falan gidiyorsan 4-5 gün rapor alsan ve çok yerinden kıpırdamasan belki iyi gelir. Seni çok iyi anlıyorum ve yıprandın biliyorum. Ama her sabah uyandığında kendini diğer günden daha güçlü hissetmelisin. Bu süreç bittiğinde ne kadar güçlü bir kadın olduğuna inanamayacaksın bana güven. Hayatının zor bir dönemindesin ve güçlü olmak zorundayım, savaşmak zorundayım gibi düsüncelere odaklan, kendini sakın bırakma. Ağla, üzül ama her yeni günün başlangıcında kaldığın yerden devam et. Kendine 1 yıl ver, 1 yıl sonra gerçekten çok şey değişecek. Belki bir gün arkana baktığında gülüp geçmeyeceksin bu dönemlere ama ''ben bunları mı atlattım vay be'' diyip kendinle gurur duyacağına eminim.

Başka bir doktora da görünmeni ve onun da görüşlerini almanı tavsiye ederim.

Durum
    Kıdemli Üye

Uyandım ve her yer kan. Yatağım batmış durumda.. benim artık bu kanamalarımı kaldıracak gücüm kalmadı. Ne başka bi doktora gidebileceğimi biliyorum.. ne de başka bi şey.

Durum
    Admin

Uyandım ve her yer kan. Yatağım batmış durumda.. benim artık bu kanamalarımı kaldıracak gücüm kalmadı. Ne başka bi doktora gidebileceğimi biliyorum.. ne de başka bi şey.
    Canım panik olmussundur lütfen evine en yakın hastanede bir doktora git. Tek bir doktora bağlı kalma belki doğru gitmeyen bir şeyler vardır. Senin icin endişelendim şu an. Bu kadar kan kaybı seni de etkiler.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet lütfen arya'nın dediği gibi en yakın doktora gidin. Paniğe kapılmayın hiç ummadığınız yerdeki doktorlar gerçekten iyi çıkabiliyor. Farklı bir görüş almış olursunuz hem. Bizi de haberdar edin lütfen

Durum
    Kıdemli Üye

Çok teşekkür ederim,doktoruma inanın bana sonsuz güveniyorum durumu şöyle özetlediler; doktorum konizasyon ameliyatımda dikiş atmamış,bana neredeyse kanamadı bile dedi.

Kanama yaşamamın sebebi çok zayıf olmam. İçeride bir yağ yapılaşması yokmuş. Ve serviks ortada duruyor,en ufak bi öksürükte bile kasılıyor ve bir damar ucunu açıyormuş. Ama biraz yağlı içten dokulu olsaydım,yağ dokusu rahmi çerçeveliyormuş bir kanama olsa dahi onu kompanse ediyormuş yani güçsüzlüğün önüne geçiyormuş. Benim durumum tamamen ondan kaynaklı.

Bugün tekrardan bi operasyon’ a aldılar uyuttular ve komple tüm rahim ağzını diktiler,ve yatış verdiler.. bu son olmuş olacak allahın izniyle. Sizleri seviyorum.. sağ’ol eksik olmayın

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok sevindim önemli bir şey olmamasına çok geçmiş olsun, en azından sorunun kaynağını bulup çözüm getirmişsiniz bundan sonra her şey daha güzel olur umarım sizin için.

Durum
    Admin

Ben de sevindim en azından tekrardan iyi durumda olmana canım. Çok geçmiş olsun

Bu Konu için Etiketler