Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Makat bölgesi hpv

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Makat bölgesi hpv

Alıntı Mavimelodi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolonoskobi her hastanede bayıltmiyorlar diye biliyorum ben olmadim ama sadece biraz gaz agrisi oluyor çikınca oýle duymuştum,kalçaya bir iğne vuruyorlar sanirım kimisi acimadığinı soyluyor islemin kimisi agrı oldugunu bence bünye farkı,ama biz burada aylardır bu hastalıği çekiyorsak bence bize hiç birşey olmaz..sonuclardan sonra olup olmayacağimi birdaha konuscaz..doktorların bazıları ilk o bölgeye çok ozur dilerim parmakla bakiyorlar zaten bazı insanların agirisi olabiliyor ama ben hpv de bir sorun yaşamadim..retroskobi yeterliyse kesinlikle sadece o yapılması daha doğru olur..belki özellerde bayıltma oluyordur..
    Burada biri yazmıştı, kolonoskopi çok derine iniyormuş retroskopi ise 10 cm bakıyormuş ve yeterliymiş diye. Peki öncesinde bi hazırlık yapmamız gerekiyor mu? Özelde muayeneye gitsek bakarlar mı hemen? Bir Prof buldum Emre balık genel cerrah yorumları çok iyi, muayene 600 tl biraz korkuyorum ama tek gitmem lazım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bence bir hazırlık yapılması gerekiyordur. Hemen gittiğinde bakacaklarını sanmam. Bakacakları gün için randevu verebilirler.

Durum
    Ananaskabuklumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

Merhabalar, benim de makat siğilim vardı. 2017 Ortalarında riskli ilişkim olmuştu, 2018 başlarında hemoroid sanmıştım sonradan genel cerrahi cildiye arasında git gel yaparaktan kolonoskopinin ilk 15cm incelenmesine alındım, bir şey çıkmadı bana hemoroid dendi ama her geçen gün büyüme söz konusu oldu ve cildiyeye gittim siğil dendi o dönem 3-5 tane yan yana vardı 2-3cm olmuşlardı kriyoterapi uygulandı sonrasında 2 tane daha çıkmış bir tanesi çok küçük olduğu için gözden kaçmıştı 2018 yılının ağustos ayında onu aldırdım ve o günden beri herhangi bir siğilim yok.. kontrolümü yapıyorum ve pek fazla takmıyorum başka hastalıklarım da çıktı zaten... geçmiş olsun herkese..

Durum
    Ananaskabuklumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

Çok özür dileyerekten düzeltme yapmak istedim son 30cm incelenmişti(sigmeodoskopi), genel olarak bu işlem öncesi 2 gün beslenmene dikkat ediyorsun son gün katı gıda almıyorsun. geceden ya da sabahtan lavman yapıyorsun ve orada yapılacak işleme göre ağrı kesici ve gevşetici veriliyor..

Durum
    Anubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gençmişsiniz bende 28 yaşındayim cok geçmiş olsun çabucak biter inşallah bende istanbulda şuan tedavi görüyorum ama başlangıcım başka bir şehirde oldu..tamam haberleşelim umarım hayırlı sonuçlarımız olur teşekkur ederim
    Bugün ürolojiye gittim tiplendirme için ancak enfeksiyon hastalıkları ya da dermatoloji yapar o testi dedi. Cidden kafam karıştı dermatolojide böyle bir test var yapalım demedi 4-5 kere gitmeme rağmen

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ananaskabuklumuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok özür dileyerekten düzeltme yapmak istedim son 30cm incelenmişti(sigmeodoskopi), genel olarak bu işlem öncesi 2 gün beslenmene dikkat ediyorsun son gün katı gıda almıyorsun. geceden ya da sabahtan lavman yapıyorsun ve orada yapılacak işleme göre ağrı kesici ve gevşetici veriliyor..
    bende de anal fissür var zaten onun tedavisini görüyordum doktor parmak muayenesi yaptı bir şey yok siğile benzer ama istersen retroskopi yapalım bakalım dedi

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Anubis özür dileyerek sorucam siz kadın mısınız erkek mi..ben başka bir şehirdeyken devlet hastanesinde genel cerrah bakmıştı onlarda koterle yaktılar alınan bir parça gönderiliyor zararlı mı ne diye ama tipleme yapılmıyordu..ben istanbula geldim cildiyeye yönlendirdiler yine bir devlet hastanesi doktor gaz sıktı hiç bir şeye yaramadı..bende en sonunda bu konuyla ilgili hakan beyi buldum.ananaskabuklu muz bilgilendirme icin tesekkür ederim ,çok şükür kurtulmuşsun diger hastalıkların da umarım iyileşir

Durum
    Mavimelodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yani çogu hastane ne yazıkkı doğru yönlendirme yapamıyor ..ben aşı olurken hemşirenin bu ne aşısı dedigini biliyorum,çok bilgili değiller bu konuda ..kadın doğuma gitmistim istanbulda baktılar,önemli birsey yok diyip yolladilar oysa ilerlemiş gerçekden ..1 ayda hemen ilerliyor zaman çok önemli..

Durum
    Tecrübeli Üye

Anubis özür dileyerek sorucam siz kadın mısınız erkek mi..ben başka bir şehirdeyken devlet hastanesinde genel cerrah bakmıştı onlarda koterle yaktılar alınan bir parça gönderiliyor zararlı mı ne diye ama tipleme yapılmıyordu..ben istanbula geldim cildiyeye yönlendirdiler yine bir devlet hastanesi doktor gaz sıktı hiç bir şeye yaramadı..bende en sonunda bu konuyla ilgili hakan beyi buldum.ananaskabuklu muz bilgilendirme icin tesekkür ederim ,çok şükür kurtulmuşsun diger hastalıkların da umarım iyileşir
    Aynen doktorlar bence bu konuda ya bilgisiz ya da önemsemiyorlar genel cerrahi doktorum sadece içini rahatalatacaksa rektoskopi yapalım dedi zaten bir parça alınacaksa rektoskopi sırasında alırlar diye tahmin ediyorum. Bu arada erkeğim. Ankarada retroskopi yaptıracağım umarım onlar daha bilgilidir ne yazık ki devletten başka özele gidecek imkanım şuan yok.

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Ananaskabuklumuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, benim de makat siğilim vardı. 2017 Ortalarında riskli ilişkim olmuştu, 2018 başlarında hemoroid sanmıştım sonradan genel cerrahi cildiye arasında git gel yaparaktan kolonoskopinin ilk 15cm incelenmesine alındım, bir şey çıkmadı bana hemoroid dendi ama her geçen gün büyüme söz konusu oldu ve cildiyeye gittim siğil dendi o dönem 3-5 tane yan yana vardı 2-3cm olmuşlardı kriyoterapi uygulandı sonrasında 2 tane daha çıkmış bir tanesi çok küçük olduğu için gözden kaçmıştı 2018 yılının ağustos ayında onu aldırdım ve o günden beri herhangi bir siğilim yok.. kontrolümü yapıyorum ve pek fazla takmıyorum başka hastalıklarım da çıktı zaten... geçmiş olsun herkese..
    Anal ilişkiniz olmuşmuydu? Olmasına rağmen içerde yokmuydu siğil? Yoksa bile sonra çıkamaz mı?

Bu Konu için Etiketler