Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc ile 4. Ay

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ahcc ile 4. Ay

Merhaba arkadaslar bilmeyenler icin oncelikle durumumdan kisaca bahsedeyim. ocak 2019 da genital bölgemde bi tane olusum farkettim sonra subatta bu olusumu yanlislikla kopararak her tarafa yayilmasi ile hpv oldugumu ogrendim ne zaman bulastigina dair hic bir fikrim yok.. 18 nisanda ilk ahcc mi ictim ve ahcc ile 4. Ayim bitti hatta 18 gun sonra 5 ay dolacak. Suan hic sigilim yok 2 aydir yeni sigil cikartmiyorum ama 1 ay once eskiden kalan minik sigilleri kendim verrutolle yaktm. O yuzden 1 aydir tamamen sigilsiz geziyorum. (Doktor koter yapar diye bekletmistim ama yapmadı bende kendm yaktm) yani ahcc ile ilk 2 ayda sigil cikarttm sonrasinda cikartmadim diyebiliriz. Bu sirada sadece 2 defa koter oldum. 1.si hastaligimi ilk farkettigim ayda 2.si ise ahccnin 2 bucuk ayinda falan. Oldugum bu son koterde doktor minik sigilleri yakmamisti onlar sigil degl dedi bana ama ben kendi vucudumu bildigimden sigil olmadigina inanmadim ve koterli yerler iyilestikten sonra kendim yaktim. Bu surecte ilk 2 ay hasta da oluyordum ama son 2 aydir olmuyorum hatta bazen hasta olacak gibi hissediyorum ama geciyor..
    bu arada sunu da belirtmek isterim ki ben birsuru sigil cikartan biriydim her hafta verrutolle yakardim kendim daha iyilesmeden yenisi cikardi yakmasam artardi surekli cogalirdi asla bekletemezdim. Ve her hafta da insan koter olamaz bilirsiniz o yuzden surekli kendim mudehale ederdim. Suan cikmiyor olusunun verdigi mutlulugu anlatamam sukurler olsun sonunda 🙏🏻
    Ahcc disinda baska neler yaptigima gelirsek 'hic bisey yapmadim' bazi donemler ne yedim ne ictim hungur hungur günlerce agladigim zamanlar oldu. Surekli stresliydm zaten.. hatta psikolojik bunalimlara girip yatak dosek aylarca yattim bilen bilir istahim acik oldugu zamanlarda yeme seklim eskisiyle ayniydi herhangi bi degisiklik yapmadim. Alkol hpv oldugumdan bu yana ya 2 defa ya 3 defadir. Sigara zaten kullanmıyorum. Cinsellik konusuna gelirsek tek esli sekilde devam ediyorum ve onunda benden başkasıyla olmadigindan olmayacagindan eminim. Hpv oldugumu farkettigimde de ayni kisi vardi hayatimda ve korunmasiz yasiyorduk suanda da ayni kisi var hala korunmasiz beraber oluyoruz. Onda sigil yok hic olmadi..
    Ahccyi bi 4 ay daha kullanmayi planlıyorum hpv tipime baktirmadim ama garanti olsun diye dusunerek 8 aylik surec belirledim kendimde bakalim ilerleyen aylarda ne olacak suan iyi gidiyor durumum 6. Ve 8. Aylarda tekrar bilgi verecegim

Durum
    Özel Üye

Cevap: Ahcc ile 4. Ay

Ha bu arada ahcc yi 2 gun ust uste icmedigim oldu sonrasinda 1 defa daha unuttugum oldu yani toplamda 3 gun icmedim. Bazi zamanlar yarim saat dolmadan yemek yemek zorunda kaldm. Bazi zamanlarda da 3 saat hic bsey yemeden ahccyi icip bekledigim oldu yani saat konusunda da bi duzenim olmadi. Bu yuzden cok etkili oldugunu düşünüyorum ben ozellikle benim durumumdaki birisini bile bu noktaya getirdiyse gercekten ciddi etkili diyebilirim .

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Canım bilgilendirmen ve sürecten bahsetmen icin teşekkürler konuyu ahcc kullananlar bolumune taşıdım haberin olsun bu arada keske korunarak ilişkiye girseniz korunmadan olunca pinpon etkisi oluyor den de biliyorsundur..

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir ay siğil çıkmaması için çok kısa bi süre. Ben ahcc kullanmıyorum 1 kez şubatta siğil cıkarttım kurtuldumm bidaha çıkmadı düzenli sigara , türevleri ve alkol tüketiyorum. Ama korunmasız asla ilişkiye girmiyorum ve en az ahcc kadar etkisi olduğunu düşünüyorum. Korunmasız sürekli birbirinize bulastırıp viral yük arttırarak kurtulabilmeniz çok zor bana kalırsa. Mutlaka korunulması gerektiğini düşünüyorum. Siğil cıkartmayabilir bagısıklıgı yada tip degisip siğil yapmayan bir tipe dönüsmesiyle alakalı. Karşımızdaki düşünmüyorsak dahi kendimizi düşünelim.

Durum
    Özel Üye

Bir ay degil 2 aydir çıkmıyor minnos bu benim icin buyuk bisey cunku dedigim gibi her hafta çıkartan biriydim ben. Bu yazida sadece ahccnin etkisinden bahsetmek istedim nasil kurtulurum veya ne yapmalıyım- yapmamaliyim seklinde bi soru sormadim. Eger ahcc hakkinda bi anket gibi ortak kaniya varmak icin cabaliyorsak bendeki etkisinin de ilk iki aydan sonra sigil cikartmamak oldugunu söyledim. Bu surecte hayatimi nasi devam ettirdigimi soyledim ki bu gerekli. Ahccnin yaninda nasil davraniyor oldugumun önemi var okuyanlar icin.
    Cinsellik konusuna gelirsek gittigim doktorlarin hicbiri bana pinpon etkisi olacagini söylemedi ve en az 9 farkli kadin dogumcuya gittim. Ben bu yolu seciyorum benim kararim ve bu sekilde deneyecegim. Surekli herkesi agir elestiriyorsun sen oyle yapiyorsun diye herkes oyle olmak zorunda degil. Ben herkesle yatip kalkip bunu millete bulastiran biri degilim hayatmda bi kisi var o da bunu kabullenmis durumda ve bu sekilde iliskiye girmek istiyor. Bu artik ikimiz arasinda.
    İnsanlara yardimci olsun diye ahcc hakkinda sureci ve bendeki etkisini anlatıyorum sen kalmis bana oyle yapma boyle yapma yok bik bik bilmem ne .. hayir boyle olacaksa yazmayalim herkes kendisi icsin kendisi yasasin kimse kimseye bisey soylemesin millete de bi faydasi dokunmasin o zaman.
    Burdan birsey yazarken uslubuna dikkat et lutfen arya da ayni seyi demek istiyor ama ne kadar kibarca soyluyor. Herkese boyle elestiri yapamazsin herkes kabullenmez kusura bakma. Kac defadir ayni seyi yapiyorsun susuyorum benim hayatima mudehale etme yorum da yapma. İnsanlar bilgilensin diye iki satir sey yazdik. Seni alakadar eden bisey degilse susarsin yeter artik

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ciddi misin?
    Tüm mesajlarıma “bence” yada “bana kalırsa” diye başlarım. Benim fikrim bu demek oluyor yargılayıp kesin yargıymıs gibi algılanmaması için en dikkat ettiğim şey budur. Burdan arkadaşlara gerek bu şekilde gerek yüzyüze her zaman yardımcı olmaya çalışıyorum bende zor dönemlerden geçtim kimse aynısını yaşasın istemem bi nevi dayanışma. Mesajını okursan çok saygısızca yerler olduğunu anlarsın. Ben yardımcı olma çabamın yanlış anlaşılmasına üzüldüm, seni kıran yerlerde olduysa kusura bakma lütfen. Hassas dönemlerden geçiyoruz, zaman tartısma zamanı değil. İstediğinle yatıp bulaştıran biride olabilirsin beni ilgilendirmez zira benim etik yargılarımı farklı şeyler şekillendiriyor. Daha önceki postlarında “prezervatif kullandırtamıyorum söyleyemiyorum da hpvyi” gibi seyler konusmuştuk buna istinaden karsımızdakini düsünmüyorsak kendimizi düsünelim demiştim.
    Hastalığımla alakalı dayanışmak için üye olduğum bi sitede kimseye atışıp köstek olacak değilim tabiki. Doktorlar sana dememiş olabilir bir çoğu ahcc den habersiz bu kesin yargılarımızı şekillendirecekse işimiz çok zor. Cinsel ilişki birinci bulaş yolu. Gerekli araştırmayı yaparak soruna cevap alabilirsin, bunlar subjektif doğrularım değil tabikide. Umarım en erken zamanda negatif olursun iyi günler

Durum
    Susano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bence zamana ihtiyacın var Merve erkek arkadaşına korunsanız bile bulaşır zaten emin ol bana da o şekilde bulaştı. Prezervatifle sadece penisin belli yerlerini senin vajinal sivindan koruyabilirsin ki senin vajinal sivinin icinde yeterince hpv virusu var ki mutlaka onun tenine temas edecek. Daha sonrasindaysa penisi mutlaka kendi vucudunda senin vajinal sivini emen yerlerle temas edecek yani kadin olarak hpvliysen bulastirmama ihtimalin pek soz konusu degil. Bu arada Minnoş'a katılıyorum yersiz bir tepki olmus. Burada hepimiz ayni durumdayiz zor durumda oldugunu dusunup uzerine gelindigini dusunmene gerek yoktu aslinda sakin olup nötr yaklasabilirsin konulara.
    Nacizane benim uyarilarim ve onerilerim bu sekilde. Umarim yardimci olur.

Durum
    Özel Üye

Arkadaslar ben ahccnin bendeki etkisini burada paylasip kullananlar ve kullanmak isteyenlere yardimci olmasini istedim. Herhangi bi soru sormadim veya neyi nasi yapmam gerektigini ogrenmek istemedim. Kaldi ki soru sormak amacli yazdigim yazilarda gelen hic bi elestriye laf etmiyorum zaten. Ama bensadece ahcc bilgisi amaciyla yazi yazarken minnosun genelde surekli soyledigi 'kendinizi dusunmuyosaniz karsinizdakini dusunun' lafina biraz sinirlendigim icin tepki gosterdim. Cunku ben hpvyi ogrendigimde zaten 8-9 aylik bi iliskim vardi ve onunda bana bulastirmis olma ihtimali cok yuksek. O yuzden bu cumleye biraz tepki gosterdim. Sende kusura bakma minnos ama hpvli iken baskasiyla yeni sevgili olup veya daha sevgli bile olmadan yatmak isteyenlere soyledigin cumleyi bana soylemene bozuldum bende. Cunku benim durumumun oyle olmadigini sende bliyorsun. Bu arada erkek arkadasim artik biliyor o konuda sorun kalmadi. Dedigim gibi onunda bana bulastirmis olma ihtimali var o hayatima girdiginden beri baskasiyla olmadigimdan emin oldugu icin bunu sorun etmedi bosu bosuna uzulmusum onca ay. Herneyse birbirimizi kirmayalm bende takildigim kizdigim noktayı soyledim sende beni anlamissindir diye dusunuyorum minnos.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Gençler sürtüşmeyin hepimiz kader arkadaşıyız burada

Mervecim, sanırım Minnoş'un bu tip yorumlarını kişisel olarak algıladın çünkü yazında kaç defadır aynı şeyi yapıyorsun demişsin ona.
    Hepiniz bu dönemde fazla hassas, alıngan, üzgün, öfkeli ve psikolojisi bozuk olabiliyorsunuz eminim Minnoş'da sana özel olarak üstüne gelmek ve ''korunmadan ilişkiye giriyorsun asla kurtulamayacaksın'' demek istememiştir. Birbirinizi kırmayın, birbirinizden faydalanın. Mesela minnoş sana öyle söylediğinde ''ama siğilim çıkmıyor, sence bu olumlu yönde işaret değil mi?'' diyip birbirinizle fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Merve'nin dediği şeyi de ben anladım. Korunmadan cinsel ilişkiye girmeme rağmen siğil çıkarmıyorum 2 aydır, bu büyük bir şey demek istiyor aslında. Yani sizde korunmadan ilişkiye girin, bu doğru bir şey demek istemiyor.

Karşılıklı yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum.

Öpüşün barışın, ikinizi de seviyorum

Durum
    Özel Üye

Aynen oyle arya sadece bendeki durumu soyluyorum korunmamama ragmen ahccnin ne kadar etkili olusundan bahsediyorum. Okuyanlar icin kesinlikle korunmayin seklinde bi ifadem asla yok. Bu benim tercihim biz boyle deneyecegiz bakalim ne olacak surecle gorecegiz egerki 8. Ayda hala negatif olmamis olursam o zaman baska bi yol seceriz. Ben simdilik zaten partnerimle beraber bizde mevcut olan virusu tekrar tekrar kapmayacagim kanisindayim. Aslinda birazda deneme yontemi olacak risk ama boyle olduguna inaniyorum ben. Aslinda bu dusuncemin olusmasinda gittigim doktorlarin yorumlari etkili oldu yuksek olcude.
    Minnosa da soyledigim gibi hpvsi olmayan insanlarla yatan hpvli kisilere soyledigi cümleyi bana soylemesine bozuldugum icin tepki gosterdim. Benim durumumda karsimdakini düşünmeyecek bi olay yok cunku. Minnos da beni anladiysa sorun yok benim icin zaten birbirimize destek oluyoruz burada kus kalacak halimiz yok

Bu Konu için Etiketler