Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leep konizasyon oldum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Leep konizasyon oldum

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhaba,bugün 9 gün önce olduğum leep’in patalojisi cin2 ve ona eşlik eden cin1 geldi çok şükür. Doktorum takipte kalacağımı ve artık korkmamamı söyledi ☺������ Darısı hpvsiz bir hayat’a inşallah,o günleri de göreceğiz ��������
    cin3 gelmemişse sıkıntı yok sınırlarda temiz olması önemli. Sınırlarda temiz ise; tekrar nüks etme riski cinsel anlamda seçici olduğun ve korunduğun sürece düşük. Tabi bir de virüsün vücudunda uzun zaman kalmaması da lazım.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sınırlar diyerek ne demek istediğini bilmiyorum ama ;

Bu pataloji sonucum

Virüsten kurtulacağım.. buna inanmak istiyorum

Durum
    Admin

doktoruna şu soruyu sor: Leep yapıldıktan sonra kötü yönde gelişebilecek hücre tamamen temizlendi mi? Sınırlarda negatif değil mi?

Eğer tamamen iyice temizlenmediyse sınırlarda pozitif oluyor, ama temizlenmesi gerek. Bu da negatif oldugunu gösterir.

Durum
    Admin

Sanırım aşağıda yazmışlar gönderdigin resimde: cerrahi sınırlarında lezyon görülmedi diye. Ama sen bir sorarsın yine de

Durum
    Kıdemli Üye

Doktorum sonucu söylemek için aradığında dedi ki; biz cin3’ü temizlemişiz kolposkopi sırasında sanıyorum ki biopsi alındığında,korkma artık dedi sanırım onu kasttetti ama soracağım tabiiki

Durum
    Admin

Cloudslove, benim başıma gelen şeyi anlatayım neden bunları sorduğumu anlarsın.

Ben de leep konizasyon oldum cin3 sebebi ile. Ama benim hikayem şöyle başladı. Doktor vajina içerisinde yara gördü. Onu almak istedi. Smear'de de cin1 falan da cıkmadı. O yuzden smear testlerine ben pek güvenemıyorum artık %25 yanılma payları var zaten.

Neyse onu almak icin leep değil ama bi operasyon oldum, yüzeyden minik bir parça almış gibi yani. Korkulacak bir şey yoktu. O alınan parçaya da biyopsi yapıcaz dedi. Biyopsi sonucum geldiğinde cin3'tüm ve sınırlarda pozitif çıkmıştı, yani hala temizlenmesi gereken bir yerler var demek oluyor bu. Çünkü doktor da cin3 olduğumu bilmiyordu bu sebeple sadece o yarayı almıştı içeri kısıma herhangi bir zarar vermemek için. Neyse cin3 olduğumu öğrenince dünyam başıma yıkılmıştı sanırım hpv'nin en kötü dönemiydi o dönem benim için hatırlamak bile istemiyorum yazarken gözlerim doldu

Sonra gerçekten bir ''leep konizasyon'' yaptık. Bu seferki sonuçta da, her şey temizlenmiş ve sınırlar negatifti. Kadınların leep yaptırmasında ileride hamile kaldıklarında düşük yapma ihtimalleri oluyor, ben de doktoruma bunu sordum, böyle bir şeyi etkiler mi diye, o da bana dürüstçe; belki birazcık etkiler. dedi. Ama sonra düşündüm, zaten leep yaptırmadan bebeğini düşürmüş olan birçok insan var ve en önemli şey benim sağlığım. İleride hamile kaldığımda da muhtemelen bebek düşmesin diye 1-2 ay kıpırdamadan yatan anneler gibi olacağımı tahmin ediyorum ) bilemeyiz tabii ki, leep olup hiç böyle sorunlarla karşılaşmayan birçok kişi var. sonraki jinekologum iyi bir şekilde leep yapıldığı ve korkulacak bir şey olmadığını söyledi.

Durum
    Admin

Not: bu arada konuyu ''hpv ve tedavi yöntemleri'' bölümüne taşıdım. Sizde konu açarken, konunuzun hangi bölümle ilgili olduğuna göre o bölümde açarsınız olur mu

Durum
    Kıdemli Üye

Şu forum insana neler öğretiyor ve bi o kadar da güç veriyor. Az evvel daha hpvnin göz’de dahi görülebileceğini okudum,şaşkınlıklar içerisindeyim. Üstelik 1 saat sonra KBB randevum var ve hekime hpv olduğumdan bahsedeceğim.. sırf aklımda kalmasın diye.. gelelim benim hikayeme,şubat ayındaki smear’in de anormal hiç bir durum yoktu. Smear’e neden güvenmediğini çok iyi anlıyorum,üstelik aynı fikirdeyim.

Mayıs ayında doktora gittiğimde( farkı bir doktor ve şuan ki hekimim. Bilerek jinoko onkoloji doktoruna gittim ) dedim ki , ben genel bi muayene’ye geldim. Smear yaptırmak istiyorum,ve aynı zamanda hpv de bakmanızı istiyorum. Neden diye sordu.. bir sebebi aslında yok,fakat şöyle bir sebebi var çevremde çok duymaya başladım,ve ablamı biliyorsunuz.. ( aynı zamanda ablamın hekimi ve ablam tip 16-18) sadece merak ediyorum,neticede cinsel hayatım aktif..

Dedi ki aslında 30 yaşın altınsa hpv tarama önermiyoruz bence gerek yok.. yapmazsanız aklımda kalır dedim. Birbirimize baktık bi süre,tamam bakalım dedi..

Sonucum geldi aradı beni,Hpv52 tip pozitifsin. Biz yüksek riskli tiplerde kolposkopiyi mutlaka gerekli görüyoruz,sana bi kolposkopi yapalım. Dedi..

Kolposkopimi oldum ve cin3 geldi.. o süreci de anlatmıştım bir önceki yazılarımda.. tam 10 gün önce leep ameliyatımdan sonra yanıma geldi,dedi ki; Cloudscum temizledim,temizlediğim lezyonları patalojiye gönderdim. Onun sonuçlarına bakacağız,ama %85 oranında bir daha tekrarlamasını beklemiyorum. Ve ileride erken doğum,düşük risklerini düşünerek çok derin kesiler yapmadım. Bekleyim.. dedi

Dün kanamam oldu tam 10 gün sonra sabah kahvaltıdayken,üstümden bardaktan boşalırmış gibi,korkudan ağlamaya başladım. Doktorumu aradım “ ben yokum ama hemen kalk ve hastaneye git,10. Günde beklediğimiz bir kanama değil ufak bi işlem yapmaları gerekebilir,asistan doktorum seni görecek ve aynı zamanda cin2 ve cin1 gelmiş korkulacak bir durum yok,artık takipte kalacağız rahatla dedi “
    ( ama bahsettiğin durumu ekim ortasındaki kontrolüme gittiğimde soracağım )

Bu arada kılcal damar uçları açılmış ve kanamamın nedeni buymuş. Küçük gibi bi operasyon gibi görünebilir leep ama iyileşme sürecinde çok dikkatli olmam gerek çünkü değil. Market poşeti dahi taşıma 40 gün kadar,çünkü senin karnını en ufak bi kasman bir kılcal damarın ucunu açabiliyor dedi.. yaktılar uçlarını kanamamı durdurdular ve evime döndüm.

Eski günlerimi özlüyorum galiba.. ama benim için büyük olan bu derdim,onkoloji servisinde yatan bir hasta için çok küçük görünebilir; bin şükür.

İnancımı asla kaybetmeyeceğim,eminim bi gün herşey iyi olacak..

Durum
    Admin

Çok büyük travma yaşatmış olabilir bu kanama durumu. Aynı durumu leep sonrası ben de yaşadım. Aşırı kanamam olmuştu bir gün, neredeyse yarım litre kan akmıştır, hala gün gibi hatırlıyorum üzücü bir süreçti. Eski günlerini özlemen normal canım ama o günlere emin ol kavusacaksın cok gecmiş olsun.

Bu Konu için Etiketler