Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Herkese İyi Geceler

Durum
    Till Lindemann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese İyi Geceler

Arkadaşlar şuan forumdaki konulara göz gezdirmeye pek vaktim yok, müsait olduğum da bakacağım. O yüzden konu açtım, sizden bir kaç bilgi almak istiyorum. Bundan 1 ay önce elim ısırıldı, doktorun verdiği antibiyotik penisimde alerji yaptı, siğiller çıktı. Ben HPV’ye yakalandım korkusuyla üroloğa gittim, sadece alerji olduğunu söyledi. Alerji geçtikten sonra penisimde siğiller çıktı tekrar, doktor bunun alerji ile ilgisi olmadığını HPV olduğumu söyledi. Korktuğum başıma geldi. Bende zaten 1.5 senedir HPV olduğunu tahmin ediyordum. 3 senedir tanıdığım eskort bir sevgilim, arkadaşım var. O işi bıraktı artık ama, Ona 1.5 sene önce HPV teşhisi konmuştu, ben bildiğim halde onunla ilişkiye devam ettim ve bana da bulaştı. Ben hala kafamın dikine gidiyorum ve kendisiyle korunmasız ilişkiye girmeye devam ediyorum. Bu benim başıma ne gibi sonuçlar doğurur ilerde? Siğillerim 1 hafta önce kaybolmuştu, doktor tekrar çıkarsa gel yakıcam dedi. 2 gün önce genital bölgemi traş ettim ve bu sabah tekrar siğiller gördüm penisimde 3 4 tane yan yana, su toplamış şekilde. Devlet hastanesinde bu yakma işlemini yaptırıyım mı? Ekşi’de bir arkadaş penisimde leke kaldı yazmış. Ve kaç dakika sürer bu işlem? Yakma işlemi. Genital bölgedeki kıllarımızı nasıl almalıyız? Bundan kurtulmanın doğal yolları yok mu? 26 yaşında bekarım ilerde evlenmek istersem nasıl olacak diye düşünüyorum? Evlenmeden önce bunu anlatmak gerek karşıdaki kişiye. Ya bu kadar problemin içinde nelerle uğraşıyoruz. İyi geceler teşekkür ederim.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Herkese İyi Geceler

Merhaba arkadaşım elim isirildi derken ne oldu eline anlamadim? Ben hic bi antibiyotigin yan etkisinin sigil olusturacagini dusunmuyorum alerjik reaksiyonlar vereblir cok normal ama sigil apayri bisey antibiyotikle olusan bsey oldugunu sanmam. Bence ilk basta alerji dedigin sey ya sigildi siz alerji sandiniz yada gercekten alerjiydi sigil degildi. Ama sigille alerji sivilcesi cok rahat ayirt edilebilir sigil su toplamaz mesela siktirdiginda icinden biseyler cikmaz hatta cok zor kopar koptugunda kanar ve kani uzun sure durmaz.

Durum
    Özel Üye

Alerji gectikten sonra sigil cikti demissin mesela sigil kendi kendine oyle kolaylikla gecmez demekki gercekten alerji olmussun hpvyi de bu surecte orayla ilgilendiginde farkettin. Simdi oncelikle sorum su kiz arkadasinda sigil var varmiydi siz iliskiye girerken? Varsa ne kadr suredir hpv oldugunu biliyor bu arkadas?
    (Bu arada İcini rahatlatacaksa eger korunsaniz bile illaki bulaşırdı bi sekilde korunmak pek cozum degil bu konuda.)
    Kiz arkadasin hpvden kurtulmak icin neler yapiyor? Yaktiriyormu herhangi besin takviyesi kullaniyormu ? bu konuda doktora gozukuyor mu?
    Bide benim anlamadigim 1 ay once antibiyotikten sonra sigilleri farkettim demissin ve sonra 1 hafta once sigillerim kayboldu demissin yani sigil denen sey boyle 2 haftada gecen gecebilen bisey degil burdaki cogu arkadas bunu yasiyor ve biliyor. Mudehale edilmediginde artar cogalir geriledigi pek gorulmemistir yani istisnalarimiz olablir icimizde ama cogumuzda durum buydu hep. O yuzden sigil oldugune emin misin kac doktor sigil dedi ? Belki hala alerji devam ediyordur veya baska bi cinsel hastaliktir?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alerji gectikten sonra sigil cikti demissin mesela sigil kendi kendine oyle kolaylikla gecmez demekki gercekten alerji olmussun hpvyi de bu surecte orayla ilgilendiginde farkettin. Simdi oncelikle sorum su kiz arkadasinda sigil var varmiydi siz iliskiye girerken? Varsa ne kadr suredir hpv oldugunu biliyor bu arkadas?
    (Bu arada İcini rahatlatacaksa eger korunsaniz bile illaki bulaşırdı bi sekilde korunmak pek cozum degil bu konuda.)
    Kiz arkadasin hpvden kurtulmak icin neler yapiyor? Yaktiriyormu herhangi besin takviyesi kullaniyormu ? bu konuda doktora gozukuyor mu?
    Bide benim anlamadigim 1 ay once antibiyotikten sonra sigilleri farkettim demissin ve sonra 1 hafta once sigillerim kayboldu demissin yani sigil denen sey boyle 2 haftada gecen gecebilen bisey degil burdaki cogu arkadas bunu yasiyor ve biliyor. Mudehale edilmediginde artar cogalir geriledigi pek gorulmemistir yani istisnalarimiz olablir icimizde ama cogumuzda durum buydu hep. O yuzden sigil oldugune emin misin kac doktor sigil dedi ? Belki hala alerji devam ediyordur veya baska bi cinsel hastaliktir?
    Alerji olan yer kabuk tuttu yara oldu soyuldu, kabuk tuttu tekrar soyuldu falan geçti o. Üroloji doktoru yarayı gördü ve direk ilaç kullanıyor musun dedi. Bende 1 haftadır antibiyotik kullanıyorum dedim. Alerji yapmış dedi
    Antibiyotik. Cinsel bir hastalık değil dedi. Sonra yara geçmeden bu siğiller çıktı. Tekrar gittim. Bunların yaramadık alerji ile alakası yok HPV dedi. Sanırım antibiyotik vücud direncimi düşürdü yararlı bakterileri öldürdü ve bende olan HPV aktif oldu diye düşünüyorum. Bu siğiller 1 haftada yok oldu. Şimdi yine çıktı karnabahar gibi kaşıntı var. Arkadaşım da 2 senedir var herhangi bir işlem yapmadı. Sadece kanser değilsin demiş doktor. Vajinasında 2 3 tane et beni gibi de siğiller var.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Till Lindemann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alerji olan yer kabuk tuttu yara oldu soyuldu, kabuk tuttu tekrar soyuldu falan geçti o. Üroloji doktoru yarayı gördü ve direk ilaç kullanıyor musun dedi. Bende 1 haftadır antibiyotik kullanıyorum dedim. Alerji yapmış dedi
    Antibiyotik. Cinsel bir hastalık değil dedi. Sonra yara geçmeden bu siğiller çıktı. Tekrar gittim. Bunların yaramadık alerji ile alakası yok HPV dedi. Sanırım antibiyotik vücud direncimi düşürdü yararlı bakterileri öldürdü ve bende olan HPV aktif oldu diye düşünüyorum. Bu siğiller 1 haftada yok oldu. Şimdi yine çıktı karnabahar gibi kaşıntı var. Arkadaşım da 2 senedir var herhangi bir işlem yapmadı. Sadece kanser değilsin demiş doktor. Vajinasında 2 3 tane et beni gibi de siğiller var.
    Arkadasin bence hemen o sigilleri yaktirmali cunku sigiller o bölgede kaldigi muddetce bu hastalign gecme suresini uzatiyor. Sonrasinda ahcc kullanin kesinlikle ise yariyor ahcc ile ilgili yazilari okuyablirsiniz forumdaki. Ve tabiki tek eslilik bundan sonra ikinizinde birbirinizden baska kimseyle beraber olmamaniz gerekiyor yeni bi tiple karsilasmamak adina. Hatta forumdaki bazi uyeler cinsel iliskiyi bile kesmenizi soyleyecektir bu konuda birbirinizle dahi olmayin diyeceklerdir haklilar ama ben kendim yapamadigim biseyi siz yapin diye soyleyemiyorum artik bu konuda tercih sizin. Kiz arkadasinizla beraber bi karar alirsiniz bu yolda nasil ilerleyecekseniz.
    Siz de eger hpvden eminseniz ki doktor hpv demisse buyuk ihtimalle oyledir yaktirmakla baslayabilirsiniz.
    Sigil ciktikca yaktirip ahcc kullanip epilasyonunuza dikkat edip bide cinsel hayatinizda karsilikli olarak tek esli devam ederseniz gececegini dusunuyorum

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Siğiller çıktıkca kurtulmak gerekiyor. Erkeklerde düşük risk olsa bile penis kanserine çevirebiliyor. Bence bu kadar sorumsuzca devam etmemelisin sürekli virusü tekrar tekrar aldığın için bu şekilde negatif olman cok zor. Hayatında ki kadının tedavi olması şart rahim ağzı kanseri için açık hedef halini alıyoruz çünkü.

Hayatına yeni birini alacaksan bence asla söylemeden beraber olmamalısın. Söylesen dahi siğil yoksa korunarak ilişkiye devam etmelisin, aksi takdirde bulaşması an meselesi. Prezervatif varsa ve siğil yoksa koruma oranı cok yüksek. Siğil yoksa ama.

Geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Perşembe günü gidip yaktırıcam umarım tekrarlamaz. HPV zayıflatır mı arkadaşlar. Böyle bir belirtisi olur mu? Son zamanlarda biraz zayıfladığımı farkettim. Acaba bu virüsten mi diye düşünüyorum. Bilim nerdeyse herşeye çare bulurken bu kadar yaygın bir hastalığa nasıl kalıcı bir çözüm üretemez.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar, hpv tedavisinde koterizasyon veya kriyodan dolayı olusan izleri hiç ama hiç takma onlr kozmetik basit izler. Koterdan dolayı bende de 3-4 tane kaldı ancak kriyoterapi yaptırdıgımdaki izlerimin hepsi gitti. Kriyoterapi yaptırırsan izler 6ay - 1 sene içinde gidiyor sigiller cook büyük degilse.

Maalesef hala ilişkiye girmeniz hem de korunmasız olarak hpv den uzun süre kurtulamamanıza sebep olur cunku sureklı birbirinize bulastırmıs oluyorsunuz. Tavsiyem korunarak ilişkiye girin çok istiyorsanız ve genital siğil olmasın lütfen ilişkiye girdiğinizde genital siğilleri tedavi ettirmiş olun.

Birde ahcc yi arastırın. Forumda ben de dahil ahcc kullanarak negatif olmuş olan ve şu an kullanıp süreci olumşu sekilde devam eden, yakında negatif haberi alacagımız çok kişi var. Blogum olan hpvliyiz.wprdpress.com da ahcc ile ilgili yazılarımı okumanızı ve ahcc’nin ne kadar etkili oldugunu keşfedin, ben uzun uzun anlatırım ama bu zamana kadar ahcc ile ilgili toplam 5-6 yazım var. Kendinizde arastsırabilirsiniz. Forumdan da tedarik edebilirsiniz. Bi bakın derim ahcc+ mumkunse 6 ay ilişkiye girmemek 6 ay en geç 9 ay öngörüyorum bu virüsten kurtulmanızı sağlar. Çift olarak ahcc kullanmanız çok iyi olur.

Bu Konu için Etiketler