Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: erkekde hpv-hangi hastahane

Durum
    promil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

erkekde hpv-hangi hastahane

merhaba 34 yasında bir erkegim bugun cildiye doktoruna gittigimde tesadufen hpv oldugunu ogrendim ve 2-3 tane vardı onlara dondurma yapdı ve kanına bakalım dediler kan aldılar, bende internette bakarken bu siteyi gördüm , ankaradayım şimdi hpv testi yaptırmak istiyorum tipini öğrenmek icin ankarada bunu hangi devlet hastanesi yapiyor ve hangi bölüme gitmem gerekli acaba bilgisi olan var mİ?

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: erkekde hpv-hangi hastahane

Merhaba.. malesef bu testi devlet hastaneleri sadece kadınlara yapıyor. Erkekler bu testi özel tıp laboratuvarlarında genital bölgeden sürüntü örneği aldırarak yaptırıyorlar, ücreti de 500-600 civarı. Yaklaşık 24 tipe bakılıyor ve tasıdığınız tipler size tek tek belirtiliyor. Geçmiş olsun

Neden kan testi aldılar acaba? Başka bir cinsel yolla bulaşan hastalık var mı diye mi acaba..

Durum
    promil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.. malesef bu testi devlet hastaneleri sadece kadınlara yapıyor. Erkekler bu testi özel tıp laboratuvarlarında genital bölgeden sürüntü örneği aldırarak yaptırıyorlar, ücreti de 500-600 civarı. Yaklaşık 24 tipe bakılıyor ve tasıdığınız tipler size tek tek belirtiliyor. Geçmiş olsun

Neden kan testi aldılar acaba? Başka bir cinsel yolla bulaşan hastalık var mı diye mi acaba..
    O nasil bir işdir kadınlara yapılıp erkeklere yapilmaması cok ilginç cidden sanırsam erkek olupda hic devlet hastanesınde yapdıran yok galiba, kanı neden aldılar bilmiyorum o sıra bıraz sok olmusdum sanırsam baska bulasıcı hastalık varmı dıye sanırsam , gerçi testi yapdırmakda bisey fayda etmıyor okudugum kadarıyla en az 6 ay ahcc kullanıp ondan sonra gidip test yapdırmak daha mantıklı geliyor .

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı promil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O nasil bir işdir kadınlara yapılıp erkeklere yapilmaması cok ilginç cidden sanırsam erkek olupda hic devlet hastanesınde yapdıran yok galiba, kanı neden aldılar bilmiyorum o sıra bıraz sok olmusdum sanırsam baska bulasıcı hastalık varmı dıye sanırsam , gerçi testi yapdırmakda bisey fayda etmıyor okudugum kadarıyla en az 6 ay ahcc kullanıp ondan sonra gidip test yapdırmak daha mantıklı geliyor .
    Bu işin aşısı var mesela onun da aşı programına alınması lazım dediğiniz gibi testin de. Evet, test yaptırmaktansa o parayı da ekleyip tedaviye yönelip 6 ay sonra negatif olunup olunmadığını teyit etmek amaclı test yaptırmak en mantıklısı.

Bu Konu için Etiketler