Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve kısırlık(infertilite), erken gebelik kayıpları

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv ve kısırlık(infertilite), erken gebelik kayıpları

Arkadaşlar, mayıs ayında Doç. Dr. Sinan Özkavukçunun yayınlamış olduğu yaklaşık bir saatlik açıklayıcı videoda Hpv’nin malesef erkeklerde sperm kalitesini ciddi oranda etkilediğini, embriyo oluşumu olsa dahi yüksek oranda erken dönemde düşüklere sebep olduğunu belirtmiş. Çok şaşkınım. Kendisi Ankara üniversitesi tıp fakültesinde bu alanda çalışmalar yapıyor.

Merak edenler için Youtube linki şu şekilde arkadaşlar: HPV'nin Erkek Ä°nfertilitesindeki Yeri - Doç. Dr. Sinan Ã?zkavukçu - YouTube

Durum
    Özel Üye

Cevap: Hpv ve kısırlık(infertilite), erken gebelik kayıpları

Konu kısmına yazıp konuyu uzatmak istenedim şimdi yazayım kendi durumumu.Bu konuda bir örnek de eşimle biziz sanırım. 2 yıla yakın bir zamandır bebek için çabalıyorduk bu süreçte 2 defa da tüp bebek denememiz oldu ve malesef bebeğim erken dönemde düştü ve doktora nedenini sorduğumuzda sebepsiz infertilite diyoruz biz buna evet bi sebebi var ama bulamıyoruz , tıpta su an için her seyin cevabı yok demişti. Çok üzülmüştük sonuçta sebebi bulunamayan şeyi nasıl tedavi edecektik... bu tedavi için gittiğimiz hastane ve doktor da bu alanda en cok tanınan doktorlardan biri yani. Eşimde aynen yukarıda yazıldığı gibi en basit tabiriyle sperm kalitesinde düşüş var ama nedeni bulunamıyor. Aslında hpv varlığını bildiğimizden beri hep bir acaba bu etkiliyor olabilir mi diye düşünsek de şimdi bizim için cevaba bir adım daha yakınlaştı. Umarım hpv atılımıyla beraber her şey de yoluna giriyordur.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canım çok üzüldüm. Umarım hayırlısı ile allah size de nasip eder. Kadınlarda endometriozis de çocuk oluşumuna engel olabiliyor. Bunlar araştırıldı mı senin için?

Durum
    Özel Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım çok üzüldüm. Umarım hayırlısı ile allah size de nasip eder. Kadınlarda endometriozis de çocuk oluşumuna engel olabiliyor. Bunlar araştırıldı mı senin için?
    Çok teşekkür ederim canım, hayırlısıyla inşallah..evet araştırıldı, rahimle ilgili bir sıkıntı olup olmadığının anlaşılmasının sağlandığı ilaçlı rahim filmi çekildi herhangi bir sorun yok. Hormanel bir sıkıntı olup olmadığının araştırılması için kan tahlili yapıldı, onun dışında smear testi yapıldı, ultrasonla rutin kontroller yapıldı, yumurtlama miltarına bakıldı yani aklıma gelen gelmeyen her seye bakıldı.. 26 yasında basladığımız bu serüven 28 yasıma kadar devam etti ve her sey yaşıma uygun şekilde hiçbir sorunun olmadığına karar verildi. Eşim de benden 2 yas büyük onun da yaşla alakalı bir sorunu yok. Umarım kimse bu hpv derdi varken bir de böyle bir üzüntüyle uğraşmak zorunda kalmaz.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Üzülme canım. Olur bence ben öyle düşünüyorum. Moralini yüksek tut. Allah hayırlısını versin inşallah..

Durum
    Özel Üye

Sağol canım, inşallah...

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhabalar, mayıs ayında istenmeyen bir gebelik yaşadım ve aldırmak zorunda kaldım. Temmuz ayında da tesadüfen hpv olduğumu öğrendim. O sıralarda korunmuyorduk ancak dikkat ediyorduk. Yani beklemediğimiz bir durumdu, hpv hamile kalmamı etkilemedi kısaca. Ama herkeste aynı durum olmayabilir :/

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

D ve Demir vitaminine ve troidlerine baktırdın mı canım bunlar da etkiliyor

Durum
    Özel Üye

umarım istediğiniz zaman olur öyleyse.

Durum
    Özel Üye

Teşekkür edeirm arkadaşlarım ilginiz için. Evet tüm testler yapıldı. Sanırım vejetaryen olduğum için demir miktarım birazcık düşmüştü ama ilaç kullanmaya gerek olmayaca kadar az.. düzenli d vitamini kullanıyorum damla olarak.

Bu Konu için Etiketler