Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vajinal herpes

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Vajinal herpes

Merak ediyorum forumda vajinal herpes yaşayan var mı ?

Ve vajinal herpesin hpv ile ilgili olabilir mi?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Vajinal herpes

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum forumda vajinal herpes yaşayan var mı ?

Ve vajinal herpesin hpv ile ilgili olabilir mi?
    Hpv ile alakasi yok herpes ve hpv farkli virus lerden olusuyor.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Birisi hpv birisi hsv.. ikisi de farklı virüsler. Hpv vücuttan atilabiliyor fakat hsv atilamiyor. Her bagisiklik dustugunde ortaya cikabiliyor ve de cok bulasicidir. Ozellikle hsvye sahip olanlarin yeni dogmus bebekleri opmemesi gerekiyor öyle söyleyeyim. Forumda birisi vardi galiba vajinal hsvye sahip ama kimdi hatirlamiyorum. Antiviral ilaclarla sikayetlerinden kurtuldugunu soylemisti.. gecmis olsun

Durum
    Kıdemli Üye

Söylemeliyim ki çok illet bir durum.. antiviral ilaç kullanmıştım,10 gün kadar. Evet sonuç almıştım. Ama doktorum tekrarlayacağını sanmıyorum fakat yine karşılaşabiliriz demişti. Sanırım tekrar antiviral ilacı kullanmam gerekecek çünkü nüksetti.. çok teşekkürler

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Cloudslove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylemeliyim ki çok illet bir durum.. antiviral ilaç kullanmıştım,10 gün kadar. Evet sonuç almıştım. Ama doktorum tekrarlayacağını sanmıyorum fakat yine karşılaşabiliriz demişti. Sanırım tekrar antiviral ilacı kullanmam gerekecek çünkü nüksetti.. çok teşekkürler
    Çok geçmiş olsun. Hsv1 hsv2 diye tipleri varmış ve hsv1 dudakta cıkan siğil tipi olmasına rağmen genitale de bulaşabiliyormuş malesef. Bir arkadaşa eşi bulaştırmış cünkü genitale bulaştığını bilmiyorlarmıs. Ben de bilmiyordum bunu. Evet nüks edebiliyor ve can sıkıcı bir durum ancak hpvden daha masum bir virüs. Canınızı sıkmayın. Bağışıklığınızı yüksek tutarak nüksleri oldukca azaltabilirsiniz.

Durum
    Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende de var herpes.Valtrex çok iyi geliyor , uçuk çıkacağını anladığın zaman 1000 mg lık sabah akşam içiyorum,hem daha kısa sürede iyileşiyor hemde bazen çıkmasını engelliyor.

Durum
    Kıdemli Üye

Hpv çok sessiz bir virüs bence eğer benim gibi siğilsizseniz. Su altından saman yürütüyor. Ama bu hsv! Düşman başına..

Arkadaşlar ben çok yoruldum bu illetten. Son 3-4 gündür çok üzüldüğüm,duygusal olarak yıprandığm günler geçirmekteydim,dün de allolü alınca sabah uyanır uyanmaz ağrılı sızılı bir atak selam çaktı bana.. bi ufak araştırmam oldu ve gördüm ki yılda 9’atak normalmiş. Ama ben ne 9 atağı, 20. Atağı geride bırakmışımdır.

Aranızdaki Hsv’lilerin atak sıklığı nedir?

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

benim dudakta çıkıyor hsv1 den dolayı, hpvyle tanıştığım ocaktan önce yılda 1-2 tane belki çıkardı ama son ocak başından bu yana 2 kere çıktı ama başka çıkmaz diye umuyorum sigarayı alkolü bıraktım hpvnin basit bir şey olduğunu oğrendim, genelde vize final zamanı atar 1 er tane tamamen stresle alakalı nüksediyor bende bi kremi varmış 2-3 güne düşürüyomuş ben bişey sürmedim şimdiye kadar maks 2 hafta düştü, hsv2 de aynısının genitalde çıkanı diye biliyorum başka farkı yok galiba.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Arkadaşlar ben türkiye'de tanınmış bir doktorun ahcc'nin hsv nükslerini azalttığını duydum. Hsv ömür boyu kalıcı olduğu için belki bağışıklık yüksek tutularak nüks aralıkları uzatılabilir ama ne kadar süre kullanılacak muamma... Yani zor iş.
    Önceden de bu duydugum bilgiyi söylemiştim aranızda hem hpv hem hsv olup da ahcc kullanan varsa hsv konusunda nüks aralığının uzaması konusunda bizleri de bilgilendirebilir, böylece üyeler ve okuyucular başlarına hsv gibi bir durum geldiğinde en azından az da olsa bi fayda sağlamış oluruz.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim dudakta çıkıyor hsv1 den dolayı, hpvyle tanıştığım ocaktan önce yılda 1-2 tane belki çıkardı ama son ocak başından bu yana 2 kere çıktı ama başka çıkmaz diye umuyorum sigarayı alkolü bıraktım hpvnin basit bir şey olduğunu oğrendim, genelde vize final zamanı atar 1 er tane tamamen stresle alakalı nüksediyor bende bi kremi varmış 2-3 güne düşürüyomuş ben bişey sürmedim şimdiye kadar maks 2 hafta düştü, hsv2 de aynısının genitalde çıkanı diye biliyorum başka farkı yok galiba.
    Hsv2 aslında hsv1’le aynı değilmiş doktorum söyledi. Ben eskiden çıkartırdım hasta oldukça dudakta uçuk ama hsv 2 benim için yeni bi türdü. Sadece bu ikisinin arasında bir kuzen olma durumları varmış. Hsv1’in tedavisi kesinlikle daha kolay. Ama hsv2 gerçekten sancılı.

Bu Konu için Etiketler