Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vajinal herpes

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Vajinal herpes

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben türkiye'de tanınmış bir doktorun ahcc'nin hsv nükslerini azalttığını duydum. Hsv ömür boyu kalıcı olduğu için belki bağışıklık yüksek tutularak nüks aralıkları uzatılabilir ama ne kadar süre kullanılacak muamma... Yani zor iş.
    Önceden de bu duydugum bilgiyi söylemiştim aranızda hem hpv hem hsv olup da ahcc kullanan varsa hsv konusunda nüks aralığının uzaması konusunda bizleri de bilgilendirebilir, böylece üyeler ve okuyucular başlarına hsv gibi bir durum geldiğinde en azından az da olsa bi fayda sağlamış oluruz.

Arya en son Enfeksiyon hastalıkları doktoruna gittim yine,ve çok sık nüks geçirdiğimi söyledim kendisi bana kullandığım Valtrex’in 500 mg’sini 3 aylık periyotta her gün kullanmamı önermişti. Böylece 3 aylık süreçte nüks etmeyecek en azından rahat edecektim. Ama bunu yapamadım tabii alkol kullandığım için kullanacağımı bildiğim için o antiviral ilacı kullanmazdım. Ve bu 3 aylık erteleme tedavisini uygulasaydım doktor kesinlikle her ay böbrek ve karacigerine baktırıyor ol demişti. Antiviral ilaçların uzun süreli kullanımı böbrek ve karacigeri yıpratıyormuş düzenli su kullanımı olmazsa. Ama dedi ki,ilerleyen yaşlarda bu kadar nüks etmeyecek,çünkü bağışıklığınla bir ahbablıkları olacak. artık bağışıklığın boyun eymim olacak her düştüğünde virüse karşı gelemeye çalışıp yenilmeyecek demişti. Yani 40 yaşındaki bi hsv2 taşıyıcısının zamanla atak sayısı azalıyormuş

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Vajinal herpes

Öyleyse iyiymiş @clouds, cunku insanın her zaman bunla ugrasması hem psikolojik hem de fizyolojik olarak yorucu bir şey cidden..

Bu Konu için Etiketler