Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yine yeniden merhaba HPV!

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Yine yeniden merhaba HPV!

[QUOTE=Novaisback;16036]Merhaba yazımda belirttiğim gibi Tip 6 vardı. Şu an değişti mi bilmiyorum tekrar tiplendirme yapmak istiyorum açıkçası. Smear temizdi çünkü bunu kaptığım kişiyle yüzeysel bir birlikteliğimiz olmuştu. Ancak kendi kendine içeri kısımlara taşınmış olabilir mi, bir kaptık mı her yere bulaş oluyor mu bilmiyorum?

Örneğin yüzeysel birliktelik sonucu bulaşmış olsa bile rahim ile ilgili bir hastalığın başlama ihtimali var mıdır? Bilen duyan?[/QUOTE

kac yasindasiniz acaba

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Alıntı Novaisback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, daha doğrusu “tekrar merhaba”. Eski hesabım olan "Nova"ya giremediğim için de tekrar üye oldum 2015 yılında kaptığım, 2016 yılında ilk siğilimi çıkarmamla tanıştığım Hpv maceram bitti derken yeniden başladı. Son 1 yıldır siğil çıkarmazken bağışıklığımın bazı operasyonlar geçirmem sonucu düşmesi sebebi ile tekrar siğil çıkarmış bulunmaktayım.

Problem 1 – eskisinin 3 katı nur topu gibi bir siğilim var sanırım. Et beni gibi görünüyor. Bendekiler normalde küçük olurlardı. Daha önce hiç çıkmadığı bir yerde çıktı.

Soru 1 – Tip 6’ydı benimki. Fakat başka bir tipe dönüşmüş olmasından korkuyorum. Yeni fobim bu. Gardasil aşısı dönüşmesini engelliyor mu? Gardasil siğil oluşumunu da bazı hastalarda bitirmiş gibi bir şeyler okudum sanki Ne kadar doğru?

Merak 1 – Araya uzun zaman girdiği için takip edemedim yeni tedavi yöntemleri var mı? Bitkisel veya ilaç olarak. Eskiden yeşil çay, çörek otu, sirke, kefir dörtlüsü arasında geziniyorduk. Bu muhteşem 4lüye ek bir besin geldi mi test edilip onaylanan? 😊

Soru 2 – AHCC kullanmadım. Belki tekrarlama sebebi de budur. AHCC kullanmak var olan siğilin yok olmasını (mucizevi bir şekilde ) sağlar mı? Sorunun cevabının “hayır” olduğu o kadar bariz ki… Bir ümit işte &#128522

Problem 2 – Doktora gidecek vaktim hiç yok. Yoğun bir tempo içerisinde çalışıyorum ancak bu olay o kadar moralimi bozdu ki hiçbir şeye de odaklanamıyorum. En son smeari 2 yıl önce falan aldırmıştım sanırım. Smear sonucum negatifti zaten ancak şimdi orada da bir şeyler çıkmasından korkuyorum. Kendi kendisine yayılmış olma ihtimali beni ciddi anlamda korkutuyor.

Ek ilgi: 2015’deki bu talihsiz cinsel aktivitemden beri oldukça pasif takılmaktayım. Yani herhangi bir cinsel hayatım yok. Yine de siğillerin hiç olmadıkları yerlerde bile çıkabilmelerindeki başarı beni şaşırtmakta. Bu siğillerdeki hırs ve özgüven nedir yahu!

Kapanış: Anlaşılan ben ara verdiğim savaşa yeni baştan başlamak durumundayım. Herkesin sağlığına bir an önce kavuşmasını diliyorum. Biraz uzun sürecek olsa da...
    Bir de acaba hangi operasyonlar gecirdiniz bagisikliginiz dustu.cunku Ben Bu foruma hamile kalanda bile nüks olmadigini duymustum hamilelikte de bagisiklik dusuyor. Ayrica siğil o kadar buyumeden once yani yeni cikarken nasil fark etmediniz kasinti olmadi mi ya da cikma asamasinda fark etmediniz mi

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Devlet hastaneleri malesef öyle haklısınız, ama yine de bağışıklığınız iyiymiş ki bu kadar süre direnmiş. Minik bir siğilin bir yerlerde gizli kalmış olması kuvvetle muhtemel.. aslında bir yıl gectikten sonra en azından teyit amaclı test yaptırsaydınız cok iyi olurmuş.. önerim bu defa detaylı tarama yapan bir doktorla yolunuza devam etmeniz. Cünkü bağışıklığınız güçlü olduğundan siğillerin minik kalmasına ve gözden kacmasına sebep olabilir...Arya’nın da yorumunı cok merak ediyorum bu tekrarlama konusunda.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba, eğer cinsel ilişkiniz de olmadıysa demekki negatif olamamışsınız. Gözden kaçan siğil olduysa zamanla yayilip büyümüş olabilir. Tip degiştirdiğini sanmam. Ve tip 6nin cinlara neden olma olasiliginin cok düsük oldugunu biliyorum. Yogun tempoda da olsaniz doktora gidecek vakti kendinize bulmaniz lazim. Bu sizin sagliginiz cunku. Gecmis olsun dilerim.

Durum
    Novaisback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar diğer başlıklarda okuduğum kadarıyla benim durumum moralinizi bozmuş

Aslında bu başlığı açmamı Arya çok istedi çünkü sanırım daha önce sizlere bu durumdan bahsetmiş.

Şimdi durum şu, ben HPV olduğumu öğrendiğim yıl olan 2016 ortaları ve 2017 sonuna kadar aktif bir şekilde mücadele ettim. Ancak maddi yetersizlikler beni kısıtlıyordu. AHCC alamadım mesela. Doğal yöntemlerle ilerledim. Kriyo için de devlet hastanesine gittim ancak ayakta tedaviden ne kadar sonuç alınabilirse o kadar aldım. Kendi tespit ettiklerime müdahale ettiriyordum kısaca.

Sonra yine kendi gördüğüm kadarı ile siğilimin olmadığını fark ettim. Küçük varsa bile görememiş olmam kuvvetle muhtemel.

Kolonoskopi ve Hemoroid operasyonu oldum. Hemoroid için hemşire jilet yaptı maalesef. Operasyondan bir kaç gün sonra siğilin nüksettiğini fark ettim o bölgede. Ancak bağışıklığımı güçlendirerek geçeceğini düşündüm. Hatta bir ara geçti bile. Ancak sonrasında stresli ve yorucu bir döneme girince eskisinden daha hızlı bir şekilde geri döndü.

Gerekli sıkı takibi yapamadım büyük ihtimalle. Çünkü çok uzun zamandır kafaya takmıyordum. Artık boş vermiştim. Geri gelince bile önemsemedim. Ta ki et beni gibi bir oluşumla karşılaşana kadar.

Bu arada kaşıntı oluyordu evet ama hep başka sebeplere dayandırdım. Psikolojik olarak hpv'ye bağlarsak her şeyi ciddi anlamda hayattan kopuyoruz.

Sözün özü ben negatiflik testi zaten yaptırmamıştım dediğim gibi siğil görmeyince boş verdim. Hayatıma devam ettim. Belki son basamaktaydım ama o son adımı atamadım/atmadım.

Şimdi yine ilk basamaktayım.

Moralinizi bozmayın, sadece deneyimlerden ders çıkarın. Sevgiler...

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Açıklamanız için teşekkürler, biz biraz sanırım fazlaca korktuk sizi de telaşlandırdıysak kusura bakmayın düşük tipli olduğunuz için bu sefer ekstra takviyeler ile umarım kısa sürede negatif olursunuz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Şans selamlar nova ile özelden uzun uzun yazıştık biz ve neticesinde bence bir başlık aç ve arkadaşlara da bahset dedim. Sebebi ise hpv 1 yılda gider gibi bir seyi birilerinin yayıyor oluşu. Ben de tam tersi 1 yılda sanslı degilsen gitmez, 3-4 yıl kalma ihtimali var diye savundum hep. Nova dısuk tip taşımasına ragmen 3 yıldır virüsle ugrasmıs oluyor. Genelde yuksek riskli hpv tipleri 3-4 yıl durabiliyor ahcc kullanmazsanız. O yuzden hem üzüldüm hem de söylediklerimi destekleyen ama sizleri aydınlatacak bir olay oldu. Nova icin uzgunum ama guclu bir insan ve sureci tanıyor. Allahtan henuz ahcc kullanmamıs ve kısmet olursa baslayacak o da birde bu sekilde kendini gözlemlesin istiyorum.

Çok daha uzun yazmak isterdim ve yazacagım da ama bu hafta düğün ve balayı haftam. Hepinize yetişemezsem affedin beni

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Selamlar, İkinize de bizi aydınlattığınız için teşekkürler öyleyse evet asla riske atmamak lazım asla oluruna bırakmamak lazım. Kimse umutsuzluğa düşmesin ama rehavete de kapılmasın. Biz elimizden geleni yapmalıyız ki ondan kurtulabilelim

Yaaa ne çabuk geldi düğüm zamanı. Düğün haftanda dahi bizimle ilgilendiğin için ne demeliyim bilemiyorum çok teşekkür ederim.

Nova asla başa dönmedin bağışıklık sistemin artık bu siğili tanıyor, tanımasaydı siğillerin kendiliğinden gitmezdi. Hemen tedaviye başla ve gereken beslenme şekli ile ahccyle son darbeyi vur. Son basamaktasın

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Alıntı Novaisback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar diğer başlıklarda okuduğum kadarıyla benim durumum moralinizi bozmuş

Aslında bu başlığı açmamı Arya çok istedi çünkü sanırım daha önce sizlere bu durumdan bahsetmiş.

Şimdi durum şu, ben HPV olduğumu öğrendiğim yıl olan 2016 ortaları ve 2017 sonuna kadar aktif bir şekilde mücadele ettim. Ancak maddi yetersizlikler beni kısıtlıyordu. AHCC alamadım mesela. Doğal yöntemlerle ilerledim. Kriyo için de devlet hastanesine gittim ancak ayakta tedaviden ne kadar sonuç alınabilirse o kadar aldım. Kendi tespit ettiklerime müdahale ettiriyordum kısaca.

Sonra yine kendi gördüğüm kadarı ile siğilimin olmadığını fark ettim. Küçük varsa bile görememiş olmam kuvvetle muhtemel.

Kolonoskopi ve Hemoroid operasyonu oldum. Hemoroid için hemşire jilet yaptı maalesef. Operasyondan bir kaç gün sonra siğilin nüksettiğini fark ettim o bölgede. Ancak bağışıklığımı güçlendirerek geçeceğini düşündüm. Hatta bir ara geçti bile. Ancak sonrasında stresli ve yorucu bir döneme girince eskisinden daha hızlı bir şekilde geri döndü.

Gerekli sıkı takibi yapamadım büyük ihtimalle. Çünkü çok uzun zamandır kafaya takmıyordum. Artık boş vermiştim. Geri gelince bile önemsemedim. Ta ki et beni gibi bir oluşumla karşılaşana kadar.

Bu arada kaşıntı oluyordu evet ama hep başka sebeplere dayandırdım. Psikolojik olarak hpv'ye bağlarsak her şeyi ciddi anlamda hayattan kopuyoruz.

Sözün özü ben negatiflik testi zaten yaptırmamıştım dediğim gibi siğil görmeyince boş verdim. Hayatıma devam ettim. Belki son basamaktaydım ama o son adımı atamadım/atmadım.

Şimdi yine ilk basamaktayım.

Moralinizi bozmayın, sadece deneyimlerden ders çıkarın. Sevgiler...
    Nova birsey sorcam o bir yil cikmadigi sure zarfinda oraya bakmadin mi hic bi de senin nerdeydi daha once makatta miydi

Durum
    Novaisback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nova birsey sorcam o bir yil cikmadigi sure zarfinda oraya bakmadin mi hic bi de senin nerdeydi daha once makatta miydi
    Baktım ara ara kontrol ettim, görmedim. Kaşıntım da yoktu.

Evet önce makatta çıktı sonra vajina dudaklarında da görüp kriyo yaptırdığım oldu.

Bu Konu için Etiketler